1. Ana Sayfa
  2. Rehber
  3. En İyi Kripto Cüzdanı Hangisi: En İyi 7 Donanım Cüzdanına Genel Bakış 2021

En İyi Kripto Cüzdanı Hangisi: En İyi 7 Donanım Cüzdanına Genel Bakış 2021

en iyi kripto cüzdanı hangisi

En iyi kripto cüzdanı hangisi sorusu birçok kripto para yatırımcısının merak ettiği bir soru. Özellikle kripto paralara da yüksek yatırımları olan ve bu yatırımlarını soğuk cüzdanlar da saklamak isteyenler için geliştirilmiş olan kripto para cüzdanları yatırımcıların da ilgi odağı haline geliyor. Donanım cüzdanları kripto para birimlerini güvenli şekilde saklamak için en uygun cihazlardır. Ancak en iyisi hangisi?

Bu yazımız da en iyi 7 donanım cüzdanını inceliyor olacağız. Siz değerli okurlarımızın da kullandığı bir kripto cüzdanı varsa yorum olarak bizlere iletmenizi veya incelememizi istediğiniz bir kripto cüzdanı varsa onu da bildirmenizi rica ederiz.

Önde gelen donanım cüzdanı markaları arasında Ledger ve Trezor yer almaktadır. En iyi kripto cüzdanı hangisi diye yönelttiğiniz bir soruda alacağınız cevap muhtemelen Ledger ve Trezor modellerinden biri olacaktır.

En İyi Kripto Cüzdanı Hangisi – Donanım Cüzdanı Nedir?

Başlıkta da ifade ettiğimiz gibi bu yazımız da en iyi 7 donanım cüzdanına genel olarak göz atıyoruz. Peki nedir bu donanım cüzdanı? Donanım cüzdanları, kripto paranızı güvenli ve çevrimdışı bir ortamda saklar; yani yazılım cüzdanlarından farklı olarak çevrimiçi saldırılara karşı tamamen korunaklıdır. Cüzdanınız çevrimiçi bir cihaz ile buluşmadığı sürece gelecek olan hack saldırılarına karşı tamamen korumalı vaziyettedir. Buna ek olarak en iyi donanım cüzdanları ayrıca fiziksel kurcalamaya karşıda çeşitli önlemler ile korunmaktadır.

Donanım cüzdanları, önemli bir kripto para birimi portföyünü güvenli bir şekilde depolamak için kullanılmak üzere kullanıcılara sunulmuştur. Buna ek olarak portföylerini hareket halindeyken güvenli bir şekilde yanında taşımak isteyen herkes için de ideal bir çözümdür. Donanım cüzdanlarını kullanan kişilerin genel özelliklerinden biri de sahip oldukları kripto varlıklarını uzun süre saklamak istemleridir. Böyle olunca da donanım cüzdanları, bu kişiler için mükemmel olarak iş görmektedir. Kripto varlıklarına düzenli erişmek ve al sat yapmak isteyen kişiler için donanım cüzdanları biraz daha geri planda kalmaktadır.

En İyi 7 Donanım Cüzdanına Genel Bakış

Şu anda kripto donanım cüzdanı olarak piyasada kullanıcılara sunulmuş birçok model yer almaktadır. Sizler için bu modeller arasından seçtiğimiz en iyi 7 donanım cüzdanına göz atacağız. Her modelin olumlu ve olumsuz yönleri mevcuttur.

Ledger Nano X

2019 yılında kullanıcıları ile buluşan model kripto para cüzdanı pazarının en yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Abisi konumunda olan Ledger Nano S’in geliştirilmiş versiyonu olarak bizleri karşılayan Ledger Nano X abisine nazaran daha üstün özelliklere sahiptir. Daha büyük bir ekrana sahip yenilenmiş bir tasarıma ve Bluetooth desteği ile akıllı telefonunuza indireceğiniz Ledger Live uygulamasına kablosuz olarak bağlanmaktadır.

Ledger Nano X, çok çeşitli kripto para birimlerini destekler ve mevcut en taşınabilir cüzdanlardan biridir, bu da onu düzenli olarak hareket halinde olanlar için ideal kılar. Piyasaya sürüldükten sonra çeşitli yazılım destekleri ve Ethereum 2.0 için tam entegre olma gibi yeni özelliklere de kavuştu.

en iyi kripto cüzdanı hangisi

Ledger Nano S

Ledger Nano S, 2016 yılında kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Kripto para cüzdanı pazarının en popüler çocuğu olarak adlandırsak yanlış olmaz. Bugüne kadar piyasada yer alan donanım cüzdanları arasında en çok satan cüzdan olarak yerini korumaktadır. Ledger Nano S bütçe dostu, sağlam ve üst seviye güvenlik arayanlar için ideal olan bir donanım cüzdanı olarak bizleri karşılıyor. Ledger Nano S’de saklayabileceğiniz kripto para sayısı, binin üzerindedir. Buna ek olarak güvenlik seviyesi de bir banka düzyinde olduğu ifade edilmektedir.

Ledger Nano S’i ifade eden kelimelerden biri de kamuflaj olsa gerek. Muhtemelen onu tanımlamak için en iyi kelimedir. Alüminyum kalkanına kazınmış Ledger markası olmasaydı, kolayca eski (biraz tıknaz olsa da) bir USB flash sürücü ile karıştırabilirdiniz.

en iyi kripto cüzdanı hangisi

Trezor Model T

Trezor Model T donaım cüzdanları pazarının en yeni çocuklarından biridir. Daha büyük bir dokunmatik ekran ara yüzü ve çok daha geniş bir kripto para birimi desteği ile karşımıza çıksa da tasarım olarak eski Trezor Model One’a benzemektedir. Diğer cüzdanlara göre biraz daha pahalı olabilir. Ancak birçok yeni amiral gemisi cüzdanının donatıldığı Bluetooth bağlantısının güvenlik sorunlarıyla ilgili şüphe duyanlar için piyasadaki en iyi donanım cüzdanlarından biri olarak kabul edilir.

Trezor Model T, Temmuz 2021’de aldığı güncelleme ile tek tıklamayla Tor entegrasyonu ve kripto satın alma ve doğrudan donanım cüzdanınıza gönderme seçeneği gibi özelliklerle daha akıcı ve güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlamaya başlamıştır.

en iyi kripto cüzdanı hangisi

Trezor Model One

İlk olarak karşımıza 2014 yılında çıkan Trezor Model One, o dönemde piyasaya sürülen ilk donanım cüzdanlarından biriydi. Baktığımız zaman piyasaya sürülme tarihinden itibaren 7 yıl geçmiş olmasına rağmen hala özellikleri ile önemli donanım cüzdanları arasında yerini koruyor. Güvenlik özellikleri, çok çeşitli kripto para birimleri desteği ve düzinelerce harici cüzdan ile uyumluluğu ile kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ediyor.

Hala daha güncel yazılımlar ile desteklenen Trezor Model One, donanım cüzdanı piyasasına baktığımız zaman Ledger Nano S’in rakibi olarak yer alıyor. Tasarım olarak eleştiriliyor olsa da işlevsellik olarak hala görevini tam yapıyor.

En iyi 7 donanım cüzdanına genel bakış

SafePal S1

2019 yılında kullanıcıları ile buluşan SafePal S1 diğer donanım cüzdanlarından birkaç noktada ayrışıyor. Kripto para borsası destekli bir cüzdan olarak karşımıza çıkan SafePal S1 piyasada yer alan diğer cüzdanlara nazaran daha az bilinir. SafePal S1 USB, Bluetooth, Wi-Fi ve diğer bağlantı yöntemlerinden yoksun, tamamen bağımsız bir cihaz aracılığıyla kripto para birimi depolamasını daha güvenli hale getirmek isteyen Binance borsası desteği ile piyasada tutunmaya çalışıyor.

SafePal S1 yerleşik bir kameraya ve altı fiziksel tuşa sahiptir. Binance mobil uygulamasında QR kodlarını tarayarak binlerce farklı kripto para birimini depolamak ve bunlara erişmek için kullanılan bir cüzdan olarak hizmet vermektedir.

En iyi 7 donanım cüzdanına genel bakış

Keep Key

Keep Key tasarım olarak basit bir donanım cüzdanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kolayca erişilebilecek şekilde tasarlanan KeepKey, yerleşik ShapeShift işlevi sayesinde kullanıcıların en popüler kripto para birimlerini soğuk depoda saklamasına ve varlıkları doğrudan cihazda değiştirmesine olanak tanır. Bu olanakları ile sürekli al sat yapan kullanıcıların gözde cihazlarından bir olmaya aday olarak görünüyor.

En iyi donanım cüzdanına genel olarak baktığımız bu listedeki en ucuz donanım cüzdanı unvanına sahip. KeepKey, özellikle üst düzey özelliklere ihtiyaç duymayanlar için paranın karşılığını mükemmel bir şekilde veren tam bir fiyat performans cihazı diyebileceğimiz bir donanım cüzdanı. KeepKey, kullanımı en kolay cüzdanlardan biridir ve kripto alanına yeni başlayanlar için iyi bir seçim olabilecek bir donanım cüzdanıdır.

en iyi kripto cüzdanı hangisi

Cool Wallet S

Tasarım olarak bir banka veya kredi kartına benzeyen Cool Wallet S cüzdanınız da taşımak için ideal bir boyuttadır. Cool Wallet S, çoğu büyük kripto para birimini destekler ve mevcut birkaç su geçirmez donanım cüzdanından biridir. Buna ek olarak Bluetooth bağlantısına da sahip olan donanım cüzdanı portföyünüzü hemen hemen her Bluetooth özellikli cihazdan yönetmenize olanak tanır.

Karşımıza çıkan iki ana kripto para cüzdanı türü vardır. Madeni paraları USB bellek benzeri bir cihazda çevrimdışı olarak sakladığınız donanım cüzdanları ve telefon veya bilgisayarınızdaki bir uygulamada madeni paraların depolandığı yazılım cüzdanları. Cool Wallet S, ikisi arasında bir orta yol bulmaya çalışır.

en iyi kripto cüzdanı hangisi

En İyi Kripto Para Donanım Cüzdanları Karar Zamanı!

Çoğu şeyde olduğu gibi, sizin için en uygun kripto para donanım cüzdanını seçmek, muhtemelen bireysel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olacaktır. Bu listede yer verdiğimiz her cüzdan, standart bir yazılımdan veya mobil cüzdandan daha iyi güvenlik sağladığı konusunda hem fikiriz, ancak hepsi aynı kullanım kolaylığına sahip değildir. Bunun yanında özellikleri ve desteklenen kripto para birimleri bakımından da birçok farklılık mevcuttur.

Varlık desteği olarak baktığımız zaman, Ledger Nano X, listedeki diğer donanım cüzdanlarını geride bırakıyor. Ancak bu çok yönlülük nispeten yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor. Para ve varlık desteğinin iyi bir karışımı için, Ledger Nano S çoğu kullanıcı için kabul edilebilir bir fiyat ile karşılıyor. Trezor Model One’da çeşitli kripto para birimi portföyüne sahip olanlar için yine tercih edilebilecek cihazlar arasında yerini alıyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek En İyi Kripto Cüzdanı Hangisi: En İyi 7 Donanım Cüzdanına Genel Bakış gibi en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap