1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Eos Coin Nedir? Eos Detaylı Rehber 2021

Eos Coin Nedir? Eos Detaylı Rehber 2021
+ -

Bugünkü detaylı rehberimizde piyasada ismini sık sık duyduğumuz ve yatırımcılar tarafından popüler sayılabilecek bir kripto varlık olan Eos’a değineceğiz. Peki Eos Coin nedir ?

Eos, 2017 yılında Block.one şirketi tarafından kurulmuştur. Kurucusu Daniel Larimer; BitShares, Blockchain Steem ve Delegated Proof of Stake’in (DPoS) yaratıcısı. Daniel Larimer halen block.one’ın CTO’su olarak çalışıyor. Merkezi olmayan uygulamaları içinde barındırabilecek ve aynı zamanda tamamen merkeziyetsiz bir platform kurma amacı gütmektedirler. Merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesine, yürütülmesi ve tanıtılması gibi faaliyetlere olanak sağlayan bir sistemdir.

Eos sahipleri kendilerini en iyi ve güçlü tamamen merkeziyetsiz olmayan blok zincir teknolojisi olarak tanımlıyorlar. Binlerce işlemi dPoS-konsensüs sistemi sayesinde hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebildiklerini belirtliyorlar. Sistemdeki işlemlerin birden çok işlemci arasında paylaştırdıklarını ve bu sayede daha verimli bir iş kapasitesine ulaşmayı amaçlıyorlar.

Eos Coin nedir

Eos Coin Yorum

Eos, tam donanımlı dApp’ler yani uygulamalar geliştirmeyi ve kendi blok zincirlerinde çalışmasına izin vermektedir. Bu şekilde kendilerine yatırımcı ve kullanıcı çekmeyi, teknolojilerini büyütmeyi hedeflemektedirler. Eos’un diğer blok zincir varlıkları aksine ücretsiz işlem avantajı sunmaktadır. Kendilerini Ethereum yapısına benzetseler de güçlü rakipleri bulunmaktadır. ETH, NEO gibi güçlü blok zincir teknolojileri ile rekabet halindedir.

Eos’un bir türlü istenilen fiyatlara ulaşamaması, güzel haberlerin gelmesine rağmen fiyatlara etki edememesi gibi durumlardan kaynaklı yatırımcılar tarafından çokça eleştiriye maruz kalmışlardır. Pek çok yatırımcıyı kendine çekse bile popülerliğinin sıkıntılı olduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda Eos’un arz miktarının çok fazla olması da olumsuz bir durum olarak düşünebiliriz. Toplam arzı 1,030,414,934 ve dolaşan 954 milyon arza sahiptir. Yatırımcılar tarafından endişe duyulan kısım ise maksimum arzının sınırsız olmasıdır.

Eos Coin Madenciliği

Eos coin’in her hangi bir madenciliği yapılamamaktadır. Ancak blok üreticileri ağ oluştururken Eos tokeni olarak ödül kazanabiliyorlar.

Eos Coin yorum

Eos Coin Fiyat

Yatırımcılar tarafından belalı bir kripto para olarak görülen ve sık sık eleştiriye maruz kalan Eos ₺41,894,485,821 piyasa değeri ile 26. sırada yerini almıştır. Toplam arzı 1,030,414,934 olan Eos coin’in eleştirilen tarafı maksimum arzın sınırsız olmasıdır. Yatırımcıların kafasında sınırsız olan bir varlığın ne kadar değerlenebileceği gibi soru işaretleri oluşmuştur. Uzun bir süre bekletip geçtiğimiz aylarda 9 dolar civarlarında kadar çıkıp yatırımcılarını sevindirse de şu sıralar ise 5,20 dolar civarlarında fiyatlanmaktadır.

Eos Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Eos Coin almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Eos alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde Eos coin alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap