1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Facebook NFT Sektörüne Giriş Yapmayı Planlıyor

Facebook NFT Sektörüne Giriş Yapmayı Planlıyor
+ -

Sosyal medya platformlarının başında gelen ve popülerliğini sürdüren Facebook, non-fungible tokenlerin (NFT) beraberinde getirdiği popülerliklerinden de faydalanmayı düşünüyor. Kendini sık sık geliştiren ve 2019 yılından beri de kaçınılmaz gerçeklerden biri kripto paralar hakkında çalışmalar yürüten Facebook bu çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor gibi gözükmekte. Facebook NFT sektörüne giriş yapmayı planlıyor.

Facebook NFT Sektörüne Giriş Yapmayı Planlıyor

Finansal hizmet biriminden başarılı isim David Marcus, kripto paralar için attığı adımlarla da adını sık sık duyurmuştur. Bu çalışmalara Diem ve Novi de örnek gösterilebilir. Marcus, dijital cüzdanları Novi için NFT desteğini değerlendirdiklerini belirtti. Ayrıca dijital para cüzdanlarından Novi’nin başarılı olabilmesi, kaliteli hizmetler sunabilmesi ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için NFT gibi ihtiyaçları da bünyesinde bulundurmasının önem taşıdığı aşikâr.

Facebook NFT sektörüne giriş yapmayı planlıyor

Marcus dijital cüzdanlarında NFT teknolojisine yer vermeyi düşündüklerini belirtse de aciliyetinin olmadığını belirtiyor ayrıca yaptığı yorumlara “Bu gerçekten keşfetmeye değer bir alan ve hem içerik oluşturucular hem de tüketiciler için olumlu etki yaratabileceğimiz bir alan…” şeklinde eklemelerde bulunuyor. Kısacası NFT’ye sıcak bakılsa da belirli bir planlama ya da tarih mevcut değil. Nasıl sonuç alınacağı ya da hangi adımların atılacağını hep beraber göreceğiz.

NFT Pazarı Hakkında Süregelen Olumlu Görüşler

Genel itibariyle karamsar sürecin atlatıldığı şu sıralarda markete güven artmış durumda. Yatırımcıların güven kazanmasının yanı sıra VISA’nın NFT dünyasına girerek CryptoPunk satın alımı gibi haberleri de peşi sıra geldi. NFT pazarı hakkında olumlu görüşlerin artması ilerleyen süreçte çok daha fazla firma ya da kuruluşun çalışmalarında yer verebilmesinde etkili olacaktır.

Facebook NFT sektörüne giriş yapmayı planlıyor gibi çok daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz…


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap