1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Fantom Coin Geleceği 2021 – FTM Coin Yükselir Mi?

Fantom Coin Geleceği 2021 – FTM Coin Yükselir Mi?
+ -

Kripto para piyasası her geçen gün yeni haberler ile gündeme gelmekte ve yatırımcı sayısını artırmaktadır. Bitcoin başta olmak üzere piyasasın yükseliş trendinde olması yatırımcıların daha dikkatli olmalarına sebep olmuştur. 50 bin Dolar gibi önemli bir psikolojik direnci geçen Bitcoin, şu sıralar 47 bin Dolar civarında fiyatlanarak yatırımcı topluyor gibi gözüküyor. Son birkaç gün içerisinde FTM Coin güzel yükselişler yaşayarak merak uyandırmıştır. Fantom Coin geleceği en çok merak edilen konular arasına girmiştir.

Son 4-5 gün içerisinde %40 civarında yükseliş yaşayan FTM Coin, piyasanın dikkat edilen varlıklarından biri olmasının yanı sıra, hacim patlaması yaşadı ve güçlü bir yükseliş trendi yakaladı. Bitcoin’in 47 bin Dolar civarına kadar gerileyerek bir test gerçekleştirmesi, kripto para piyasasını sıkıcı bir havaya sokmuştu. Durgunlaşan piyasadan ayrılan Fantom, güzel bir yükseliş dalgası yaşayarak hem piyasayı hem de yatırımcıları bir nebze olsun rahatlatmış gibi gözüküyor. Kendisinden daha iyi şeyler beklenen FTM Coin için sizlere detaylı rehber hazırladık. Bu rehberimizde sizler için Fantom Coin geleceği, Fantom Coin nedir, Fantom Coin yükselir mi ve Fantom Coin alınır mı gibi sorularınıza cevap arayacağız.

Fantom Coin Nedir?

Fantom Coin nedir

Son günlerde güzel yükselişler yaşayan Fantom Coin kripto para gündemine düşmüş durumda. Bu varlığın ne olduğunu, sahibinin kim olduğunu ve geleceğini merak eden yatırımcılar bir hayli fazla. Sizlere bu yazımızda Fantom Coin nedir ve kurucusu kimdir bahsedeceğiz.

Fantom, Güney Kore’nin en ünlü yazılım uzmanlarından biri olan Dr. Ahn Byung tarafından geliştirildi ve 2018 yılında piyasaya girişi yapıldı. Önemli bir kripto varlık projesi olduğu vurgulanan Fantom, akıllı sözleşme odaklı bir yapıya sahiptir. Merkeziyetsiz kripto varlık birimlerinin kullanımını kolaylaştırmayı, bunları daha kullanıcı odaklı bir hâle getirmeyi amaçlamaktadır. Diğer birçok kripto varlık gibi Ethereum tabanlı bir yapıya sahiptir. Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunu çoğu yatırımcı ve geliştirici tarafından iyi bilinmektedir. Bu altyapıyı kullanan diğer kripto para birimlerine de endişeli bir yaklaşımla bakılması çok normal. Ancak Fantom, Ethereum ağındaki yavaşlığın aksine saniyede binlerce işlem yapabiliyor ve düşük bir ücretle bunu gerçekleştiriyor.

Yüksek kapasitede işlem yapabilmesi ve bunu düşük ücret ile kullanıcılarına sunabilmesi Fantom’ı önemli bir konuma getirmektedir. İstediğiniz bir DeFi projesine yatırım yapmak veya başka bir işlem gerçekleştirmek için Fantom’ı kullanabilir, bu sayede işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fantom projesini 4 özellik ile açıklayabiliriz; hız, düşük ücret, güvenlik ve akıllı sözleşmeler.

Fantom Coin geleceği ve proje hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Fantom Coin Geleceği – FTM Gelecek Vadediyor Mu?

Fantom Coin geleceği

Son günlerde önemli yükselişler yaşayan Fantom Coin geleceği bir hayli merak edilmektedir. Güçlü yükselişi yatırımcıların dikkatinden kaçmayan FTM Coin, piyasanın hacimli kripto varlıklarından biri durumuna geldi. Yükseliş trendinde olması ve piyasanın yükselişte olması sebebiyle dikkat edilen bir varlık halinde. Fantom’ın Ethereum altyapısını kullanması çoğu yatırımcıyı endişelendiriyor gibi gözüküyor. Ancak Ethereum altyapısının ölçeklenebilirlik sorununun aksine FTM’de böyle bir sorun bulunmamakta. Saniyede çok fazla işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir yapı sunulmakta. Platform üzerinden DeFi projeleri satın alabilir, bunların ticaretini yapabilirsiniz. Güvenli bir altyapı, hızlı işlem süreleri ve düşük ücret tercih eden birçok kullanıcı Fantom’ı tercih etmektedir.

Proof of Stake (PoS) yapısını kullanarak güvenli bir yapıya sahip olan FTM, aynı zamanda düşük ücret hizmeti sunmakta. Ağ içerisinde karışıklıkları önlemek amacıyla düşük FTM’ler karşılığında işlemler gerçekleşmektedir. Güvenli ve hızlı olması Fantom Coin geleceğini bir hayli güçlü yapmaktadır. Aynı zamanda elinizde bulunan FTM miktarı kadar yönetim oylamalarına katılabiliyorsunuz. 1 FTM = 1 OY anlamına gelmektedir.

Fantom Coin Yükselir Mi?

fantom coin yükselir mi

Bitcoin ve kripto para piyasası yükseliş trendine devam etmektedir. Bitcoin’in özellikle 50 bin Dolar gibi psikolojik bir direnci geçmesi piyasayı rahatlatmış gibi gözüküyor. Şu sıralar 47 bin Dolar civarına kadar düşüş yaşasa da piyasa da panik dolu bir hava bulunmamakta. Birkaç gün sıkıcı bir havaya bürünen kripto para piyasasını FTM Coin neşelendirmiş gibi gözüküyor. %40 civarında yükseliş yaşayarak yatırımcıların dikkatini çekmiş ve Fantom Coin yükselir mi gibi soruların oluşmasına sebep olmuştur.

Kullanıcılarına yüksek hızda işlem süresi vadetmeleri ve tüm bunları güvenli bir şekilde sunmaları Fantom Coin geleceğine olumlu etki etmektedir. Platform içerisinden istediğiniz DeFi projesine yatırım ve ticaret yapabilmeniz bir diğer güçlü yönü. Projenin detayları iyice analiz edilmeli ve özellikle Bitcoin’in hareketleri izlenmelidir. Bu sayede Fantom Coin yükselir mi gibi sorulara cevap bulabilir, kısa veya uzun vadede yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Fantom Coin Ath Değeri

ATH, All Time High’ın kısaltması. Bir kripto paranın ulaştığı en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. Fantom Coin ATH değeri ise $0.94821  Dolar’dır. All Time High değerine 10 Mayıs 2021’de ulaşmıştır

Fantom Coin Fiyat – 1 FTM Kaç Türk Lirası?

Son günlerde önemli yükselişler yaşayan FTM Coin, ₺20,342,770,293 piyasa değerine sahiptir. CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının en değeri 56. varlığı olan Fantom, geçtiğimiz günlerde güçlü bir trende girmiştir. Bu rehberimiz yazdığımız esnada ATH değeri olan $0.94 Dolar’ı geçerek an itibariyle 0,96 Dolar civarında fiyatlanmaktadır. Piyasanın hacimli kripto varlıkları arasına girerek yatırımcıların bir hayli dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Son 1 ay içerisinde neredeyse %300 civarında yükseliş yaşayarak popülaritesini fazlasıyla arttırdı.

3,175,000,000 maksimum arza sahip olan FTM’nin dolaşımda toplam 2,545,006,273 arzı bulunmaktadır. Türk yatırımcılar tarafından da merak unsuru haline gelen Fantom Coin 7,9 Türk Lirası’ndan işlem görmektedir.

Fantom Coin Alınır Mı?

Fantom Coin alınır mı

Bu rehberi kaleme aldığımız esnada Fantom Coin yükselişine devam etmektedir. ATH değerini de geçerek önemli bir tarihe imza atması yatırımcıların dikkatini fazlasıyla çekmiştir. DeFi projelerini odak noktası olarak görmesi ve bunların üzerine alışması Fantom’ı önemli bir varlık haline getirmektedir. Ethereum tabanlı olması yatırımcıları korkutsa da ölçeklenebilirlik sorunuyla karşılaşmamaktasınız. FTM projesini diğer Ethereum tabanlı projelerden öne çıkaran nokta tamamen bu. Son derece hızlı işlem süreleri, PoS sistemi sayesinde güvenli bir ortam ve akıllı sözleşmeler ile Fantom Coin geleceği parlak gibi gözüküyor.

Fantom Coin alınır mı gibi sorulara cevap bulabilmeniz için öncelikle projeyi kendiniz detaylı bir şekilde analiz etmeli, kısa veya uzun vadede kazandırıp kazandırmayacağını planlayabilirsiniz. Projenin haberlerine ve yol haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fantom Coin geleceği gibi daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap