1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. FBI Kripto Dolandırıcılarını Tutukladı!

FBI Kripto Dolandırıcılarını Tutukladı!

FBI kripto dolandırıcılarını tutukladı

FBI kripto dolandırıcılarını tutukladı. FBI,26 İsrail vatandaşını kripto dolandırıcılığına dahil oldukları için tutukladı. Yapılan açıklamalara göre bir dolandırıcılık üzerinde plan yapan şahıslar tutuklandı. 26 kişiyi tutuklamak için İsrail Polisi ile ortaklık kuruldu. Operasyon Tel Aviv’de gerçekleşti. Bu operasyon ile FBI kripto dolandırıcılarını tutukladı.

FBI kripto dolandırıcılarını tutukladı

İsrail’de FBI Kripto Dolandırıcılarını Tutukladı!

Yerel açıklamalara göre, FBI ve İsrail Polisinin Tel Aviv bölgesi dolandırıcılık birimi, mağdurlardan on milyonlarca şekel dolandıran suçlular hakkında bir soruşturma başlattı. Yakın tarih de gerçekleşen bir ortak operasyonda, iki birim de görev aldı. Dijital forex ticareti ile ilgili kara para aklama suçlarına karıştığından şüphelenilen 26 İsrail vatandaşı tutuklandı.

Yerel kaynaklardan gelen bilgiye göre, ABD’den bir grup İsraillinin düzinelerce insanı kripto para birimleri üzerinden sahte bir yatırım planıyla kandırdığına dair bir rapor aldıklarını söyledi. Suçlular vaat ettikleri hizmetleri sağlamak yerine mağdurlardan milyonlarca dolar çaldı. Suçlulara vaat edilen hizmetlerin neler olduğu ise açıklanmadı.

Yapılan açıklamaya göre, tutuklananların tümü orta İsrail’de ikamet ediyor. Yetkililer tutuklanan kişilerin isimlerini ve çalıştıkları şirketi açıklamadı. Ancak, sürecin bu hafta Tel Aviv Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkacak olan 30’lu yaşlarındaki iki zanlıyla başlayacağını bildirdiler. Dolandırıcılığın mağdurları ise Amerika vatandaşları oldu.

Dolandırıcılık nasıl oldu ne tür bir kandırma söz konusu oldu bu konularda bir açıklama yapılmadı. Tutuklananların çoğu herhangi bir dolandırıcılık iddiası hakkında bilgi sahibi olmadığını iddia etti. Şirketin, çok çalışmaya kararlı olanlar için yüksek maaş vaatleriyle işçileri çektiği de ifade edilenler arasında yer alıyor.

İsrail’in, Kıbrıs’tan ve Doğu Avrupa’dan da faaliyet gösteren çevrimiçi yatırım dolandırıcılığının önemli bir merkezi olduğu da iddia edilenler arasında. İsrailli kolluk kuvvetleri yetkilileri, sektörün dünya çapında kurbanlardan milyarlarca dolar dolandıran şirkete herhangi bir yaptırımda bulunmadı. Binlerce İsrailliyi istihdam eden şirket, neredeyse hiçbir çevrimiçi yatırım dolandırıcılığı yüzünden soruşturmaya tabi tutulmadı. Tipik Yahudi düşüncesi ve bencilliği ile karşı karşıyayız. Kendileri suça karıştığında sorun teşkil etmiyor ancak kendilerine karşı bir suç söz konusu oldu mu çok fazla ses çıkarıyorlar.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek FBI Kripto Dolandırıcılarını Tutukladı gibi en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap