1. Ana Sayfa
  2. Haberler

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Türkiye’deki Yatırımcıları da İlgilendiriyor

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Türkiye’deki Yatırımcıları da İlgilendiriyor
+ -

Kripto para kullanımının artması beraberinde dolandırıcı haberlerinin de artmasında neden oldu. Her geçen gün farklı şekillerde duyulan dolandırıcı haberleri yatırımcıların borsadan aldığı güveni azaltmaktadır. Dolandırıcılıklar artarken FBI kripto para yatırımcılarını uyardı! Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) yaptığı önemli uyarılar Türkiye’deki yatırımcılar için de önem arz ediyor.

Yatırımcıların çoğu borsaların güvenilir bir şekilde fonlarını koruyabileceğini düşünse de ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın yatırımcı için bir risk bulunmaktadır. Borsada hesaplarınıza yaptığınız birçok güvenlik önlemi aşılabilir. 2 faktörlü doğrulamada buna bir örnektir. 2 faktörlü doğrulama için gerekli telefon bilgileri; hackerların SIM kart kopyalama işlemi ile bypass edebileceği de bilinmektedir. Elbette 2 faktörlü doğrulamanın hesabın güvenliğini arttırdığı bir gerçek.

FBI kripto para yatırımcılarını uyardı ve artan dolandırıcılıkların önüne geçebilmek için yatırımcıların gerekli önlemleri almasını, güvenlik tehditleri hakkında da bilgi sahibi olmasını tavsiye ediyor. Chainswap hacklenmesi de kısa bir süre içerisinde gündeme düşmüş; yatırımcıların güvenlik önlemlerine dikkat etmesi gerektiğini gösteriyor. Çalınan tokenlerin bir kısmı proje sahipleri tarafından telafi edileceği; bazılarının da Chainswap tarafından giderileceği belirtildi.

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

FBI Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Yatırımcılar Bazı Konulara Dikkat Etmeli

Yapılan yatırımların çok daha güvenilir olması için yatırımcıların bilişim okur yazarlığı da yüksek olmalıdır. Bilişim okur yazarlığı yapabileceğiniz hataları en aza indirgeyecektir.

  • Twitter, instagram ya da benzeri sosyal mecralarda paylaşılan her link tıklanmamalıdır. Güvenilir olmayan linkler kullanıcılar için sıkıntı çıkarabilir.
  • Borsalarda kullanılan mail adresiniz, birçok yerde kullandığınız kişisel maillerden olmamalıdır. Özel bir mail kullanıp bu mailin de güvenlik önlemlerinin almak, özgün ve güçlü bir şifre kullanmak riski azaltacaktır.
  • Borsaya nereden erişim sağlıyor olursanız olun (tablet, akıllı telefon ve PC) güvenilir anti-virüs programlarına yer verin.
  • Bilgisayar ya da telefonlarınıza bilmediğiniz, güvenmediğiniz uygulamaları yüklememeye çalışın.

Bunların yanı sıra yatırımcılar elinden gelen tüm güvenlik önlemlerini alsa da zaman zaman borsanın hacklenmesi ile yatırım fonları riske girebilmektedir. Bu risk ortadan kalkmasa da güvenilir borsalarda işlem yapmanız yaşanabilecek problemleri minimuma çekecektir.

FBI kripto para yatırımcılarını uyardı haberi gibi daha birçok haber için bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap