1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

Kripto para piyasası son zamanlarda ani yükselişler ve düşüşlerle çalkalanmaya devam ediyor. Özellikle de Eylül ayı yatırımcıların ani düşüşlere maruz kaldığı bir ay olduğunu belirtebiliriz. 7 Eylül tarihinde uzun bir süredir ulaşamadığı 52.920$ civarına gelerek yatırımcıları sevindirse de kısa bir süre içerisinde 10.000$’a yakın bir düşüş görüldü. Tekrardan yatırımcılar piyasanın yeşillenmesini, artışları beklerken FED başkanı açıklaması sonrası kripto piyasası yeşile döndü.

Bitcoin’in yanı sıra altcoinlere baktığımızda ise performanslarını çok daha iyi bir şekilde yansıtabilecekleri bir sürece giriş yapmış gibi duruyorlar. Bu yükselişlere herhangi bir engel çıkmaması durumunda dipten toplayan yatırımcılar için güzel artışlar yaşandı ve yükseliş içeriğin yazıldığı sırada devamlılığını da sürdürüyor.

Son 24 saatte en çok yükseliş yaşayan altcoinlere baktığımızda %46’lık artışla PowerPool (CVP), %41 artışla Smooth Love Potion (SLP) ve sırasıyla CELR, AR, LUNA, ATOM ve AVAX yer almaktadır. Avax’a baktığımızda %23’lük bir artış yaşamış ve yeni ATH rekorunu elde etmeyi başarmış durumda. İçeriğin yazıldığı sırada ulaştığı değer 79.80$’dır.

FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

Smooth Love Potion’a baktığımızda ise %41’lik artış ne kadar iyi dursa da dipten alan yatırımcı için iyi haber gibi duruyor. Çünkü Bitcoin’in düşüş yaşamasından en çok etkilenen altcoinlerden birisi haline geldi ve BTC düşüşünden önceki değere hala ulaşamadı.

SLP grafiğine baktığımızda da devamlı düşüş halinde gözükmekte, yatırımcıları için de panik havası oluşturuyor. Dünya’da ve Türkiye’de en çok aratılan, azımsanmayacak kadar işlem hacmine sahip olması da devamlı düşüş halinde olmasıyla çelişen bazı faktörlerden.

FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

Bitcoin an itibariyle 44.200$’dan işlem görmekte, bu yükselişin önemli etmenlerin başında da ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’in açıklaması gösterilebilir. Fed başkanı aylık tahvil satın alımlarında bulunduğu düzeyden devam etmesinin planlandığını belirtirken 2022 yılı içinse faiz oranlarında artış sinyallerini verdi.

FED Başkanı Açıklaması Sonrası Kripto Piyasası Yeşile Döndü

Fed başkanı, 2022’de faiz oranlarında fırlama yaşanabileceğinin de sinyallerini verdi. Açıklamaların ardından da Bitcoin başta olmak üzere en büyük 200 kripto paranın çoğunun yükselişe geçtiği görülmekte. Bitcoin korku endeksine baktığımızda dün 21’lik değer bugün 27’e yükseldi. BTC.D yani bitcoin hakimiyeti ise yüzde 41.47 olarak ölçüldü.

FED Başkanı açıklaması sonrası kripto piyasası yeşile döndü içeriğimizin yanı sıra çok daha fazla içerik için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap