1. Ana Sayfa
  2. Haberler

FED’ ten Dijital Dolar Projesi

FED’ ten Dijital Dolar Projesi
+ -

FED’ ten Dijital Dolar Projesi. FED başkanı Jerome Powell, Coinbase CEO’su Brian Armstrong dijital dolar projesi için bir araya geldiler. Coinbase yöneticileri geleceğin finansında büyük yer sahibi olacağı düşünülen blokzincir teknolojisi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kripto paralar için finans alanındaki büyük isimler ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu bağlamda en son görüşülen kişi ise ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell oldu. Bu görüşme FED’ ten Dijital Dolar Projesi mi geliyor sorularını akıllara getirdi.

FED' ten Dijital Dolar Projesi

Yapılan toplantının ortalama 30 ile 40 dakika sürdüğü ancak toplantının içeriğinin ne olduğu nelerin ele alındığı bilinmiyor. Toplantıya ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ in yanın da sürpriz bir isim daha dahil oldu. Dahil olan kişi ise ABD Temsilciler Meclisi eski başkanı Paul Ryan idi.

Coinbase ve FED’ ten Dijital Dolar Projesi

Coinbase yöneticileri bir süredir halk düzeyinde yatırım yapanların yanı sıra daha üst düzey kişiler ile olan ilişkilerini de güçlendirmek için çabalıyor. Daha önce de Trump’ın göreve gelmesi ile hükümette yer alan Brian Brooks hükümette olduğu süre boyunca çeşitli kripto para şirketlerinin işlerini oldukça kolaylaştırmış idi.

FED' ten Dijital Dolar Projesi

Coinbase’ in de borsada listelenmesi kripto para sektörüne bir meşruiyet kazandırmadaki en önemli adımlardan biri idi. Coinbase bu hamleleri ile temel düzey yatırımcılardan sonra devlet düzeyinde de girişimler yaparak ilerde oluşacak yeni kripto para pastalarından payını artırmayı hedefliyor.

FED’ ten Dijital Dolar Projesi İçin Yol Haritası

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, tam olarak kripto para yanlısı ve kripto paralara sıcak bakan biri değil. Hatta kripto paraların denetiminin güç olması devletin kontrol yetkisini kısıtladığını gerekçe göstererek eleştiriler de bulunmuş idi.

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bir konuşmasında Bitcoin için dolar ile yarışabilecek veya onun yerini alabilecek bir şey olmadığını ifade etmiş idi. Bitcoin dolardan ziyade altının yerini alabileceğini de sözlerine eklemiş idi. Bitcoin için de dijital altın benzetmeleri yapılıyor.

FED' ten Dijital Dolar Projesi

Kripto paralar için olumsuz olmasının yanın da gelmekte olan treni de kaçırmak istemeyen Powell dijital dolar projesine sıcak bakıyor. Bu projeye sıcak bakmasındaki en büyük etmenlerden biri de Çin’in dijital yuannı devreye alması ve kullanımını artırmak için girişimlerini hızlı bir şekilde sürdürmesinden kaynaklanıyor.

FED’ ten Dijital Dolar Projesi ile ABD ekonomisine yeni bir hava katacağı göz ardı edilemez. Coinbase ile görüşmesinden sadece bir gün sonra, ABD CBDC ile ilgili sorunları tartışmak için bir video konferans yaptı.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap