1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Filecoin Geleceği 2021 – Filecoin Yükselir Mi?

Filecoin Geleceği 2021 – Filecoin Yükselir Mi?
+ -

Filecoin geleceği ile merak uyandırdığı gibi amacı ile de diğer birçok kripto para biriminden ayrışmaktadır. Kullanıcılarına dosya depolama olanağı sunan; hizmetini de hızlı ve uygun fiyatlarla kullanıcılara aktaran Filecoin büyük bir ağ kapasitesine sahiptir. Bünyesindeki yatırımcıların ve kullanıcıların artması; alanındaki rakiplere iyi bir alternatif haline gelmesinde etkili olacaktır. Peki, Filecoin nedir ve Filecoin kurucusu kim?

Filecoin Nedir?

Filecoin, diğer birçok kripto para birimine nazaran daha farklı amaçlara sahip. Popüler web sağlayıcılarından olan Amazon Web Services ve CloudFlare gibi firmaların merkezi olmayan alternatifi olarak sunulma amacı mevcut. Kullanıcıların artması, popülerliğinin devam etmesi çok daha değerli olmasına katkı sunacağı gibi internet üzerinden veri depolamanın da çok daha uygun fiyatlarla, hızlı bir şekilde gerçekleşmesinde etkili olabileceği iddia ediliyor.

İnternette veri depolamaya olanak sağlayan Filecoin gerek madencilik imkânı sunması gerek çoğu zaman iyi bir işlem hacmine sahip olması onu cazip kılan özelliklerdendir. Aynı zamanda günümüzde Filecoin (FIL) alım ve satım için birçok kripto para borsası da işlem olanağı sunmaktadır.

Filecoin Kimin? Filecoin Sahibi

Son zamanlarda popülaritesini arttırmış ve işlem hacmiyle de diğer birçok kripto para birimine nazaran farkını yaratan Filecoin projesi Juan Benet tarafından geliştirilmiştir. Juan Benet, Stanford Üniversitesi’nde öğrenim görmüş bir bilgisayar uzmanıdır. Bununla birlikte daha birçok projede de yer almakta.

Filecoin Kimin? Filecoin Sahibi

Filecoin Temel Analizi

Merkezi olmayan kripto paralardan biri Filecoin, dosyaların güvenli bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Dosyaların güvenli bir şekilde korunmasını sağlayan daha birçok hizmetin yer alması da Filecoin’in zorlu bir sektörde iyi rakiplere sahip olduğunun göstergesidir. Dosyaların yedeklenme gibi özelliğinin yanı sıra FilStats’in sunduğu verilere göre Filecoin ile veri saklamanın GB başına maliyeti 0.104 Dolar’dır. Ortaya çıkan bu veriler ile anlaşılacağı üzere; hizmet fiyatı Filecoin’in rakiplerinden çok daha uygun olmaktadır.

Ekonomik fiyatları, amacı ve daha birçok etmen ile dikkatleri üstüne çekmektedir. Önemli destekçilerinin de bulunması Filecoin’i çok daha ilgi çekici kılıyor. Filecoin’in yüksek ağ kapasitesine ulaşması da birçok kullanıcının tercih ettiğini göstermektedir.

Filecoin Yükselir Mi?

Filecoin yükselir mi? Son zamanlarda yaşadığı düşüş ile sıkça gündeme gelmektedir. Bitcoin’in pazara hakimiyetinin değişiklik göstermesi, kripto paralar hakkında yapılan haberler; bu haberler doğrultusunda ülkelerin, firmaların aldığı kararlar yükseliş ve düşüşlerinde çok fazla etki etmektedir. Bu yüzden teknik analiz ile de yetinmeyip diğer birçok etmene de göz atmaya dikkat etmelisiniz.

Belirtilen etmenlere dikkat etmek, temel analiz, işlem hacmi ve grafiğin okunması ile birlikte Filecoin hareketleri daha kolay anlaşılır bir hal alacaktır. Yatırımlarınızda panik hareketler yapmamaya da özen gösteriniz.

Filecoin Geleceği, Filecoin Nedir?

Filecoin Madenciliği

Bazı kripto para birimleri madencilik işlemleri için uygun olamayabiliyor ya da farklı şekillerde mining yapılıyor. Filecoin madenciliği genel olarak depolama alanı üzerinden gerçekleşmektedir. Filecoin madenciliği yapanlar depolama madencileri olarak da bilinmektedir. Böylece depolama alanı sunan kullanıcı işlemler sonucunda filecoin ile ödüllendirilmektedir. Kısa zamanda artan fiyatıyla dikkat çeken Filecoin için sınırlı bir arz söz konusudur. Maksimum arz ise 2 milyar filecoindir.

Filecoin Geleceği 2021

Filecoin geleceği 2021 yılı ile birlikte çok daha fazla merak uyandırmaya başladı. 2021 yılının ilk çeyreği Filecoin için çok başarılı geçse de beraberinde piyasada hakim olan ani düşüş birçok yatırımcıda panik havası yarattı. Rakiplerinin çok olmasının yanı sıra Filecoin işlevi bakımından da zorlu rakiplere sahip. Büyük beklentilerle ortaya çıkan Filecoin, projenin devamlılığı ve başarıya ulaşması ile birlikte Microsoft, Dropbox gibi büyük sağlayıcılara alternatif olabilme durumuna sahip.

Filecoin Geleceği 2021

Filecoin Fiyatı

Filecoin 2021 yılının ilk çeyreğine kadar çok hareketli bir grafiğe sahip değildi. 2020 yılının Ekim ayında yaşadığı 2X – 3X kısa bir sürede yerini düşüşlere bıraktı. 2021 yılının ilk çeyreği ise Filecoin gibi daha birçok kripto para biriminin en iyi performans sergilediği dönem olsa da Filecoin (FIL); diğer birçok coine nazaran performansları ile yatırımcıları büyüledi.

Beklenmedik hızlı bir artış yatırımcılar için cazip bir hal aldı ve her geçen gün binlerce yatırımcıya daha ev sahipliği yaptı. Bununla birlikte 2020’deki performansında da olduğu gibi yükselişler pazarın genel anlamda yaşamış olduğu düşüşle son buldu. Beğenilen performansının ardından yaşadığı bu düşüşle de yatırımcılarda soru işaretleri oluşturmaya başladı. Böylece Filecoin geleceği hakkında yapılan analizler artık çok daha önemli bir hal aldı.

Filecoin fiyatı ise şuanda 54.36$ değerlerindedir. Şu sıralar piyasanın Bitcoin hareketleri ile benzer hareketler sergilemesi de yatırımcılarının çok daha meraklı bir hal almasında neden oldu. Bitcoin’den ayrışması ile birlikte gündeme düşen kripto para haberleri Filecoin yükseliş ve düşüşlerinde etkili olacaktır. Filecoin güncel fiyat için aşağıdaki tablodan yararlanabilirsiniz.

1 Filecoin Kaç TL?

1 Filecoin Kaç TL soruları da bir diğer merak edilen konular arasındadır. 1 Filecoin 54.36 Dolar değerine sahip. Güncel fiyat içinse yukarıdaki tablodan faydalanabilirsiniz.

FIL ATH Değeri Ne Kadar?

ATH yani All Time High kavramı bir kripto para biriminin tüm zamanlarında ulaştığı en yüksek değeri işaret eder. Filecoin (FIL) ATH değeri 2021 yılının 1 Nisan tarihinde 236.84$ ile gerçekleşmiştir. Döviz kuruyla birlikte şuanda 2.051 TL olarak da belirtilebilir. 2021 yılının ilk çeyreği birçok coin için bereketli olduğu gibi ATH değerlerine de ulaştığı yıl oldu. Altcoinler bu sürelerde sık sık rekorlarını tazelemiş ve adlarından da bahsettirmiştir.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap