1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Gelecek Kripto Paralara Ait! 5 İle 10 Yıl İçinde Kripto Paralar Fiziksel Parayı Değiştirir!

Gelecek Kripto Paralara Ait! 5 İle 10 Yıl İçinde Kripto Paralar Fiziksel Parayı Değiştirir!

Gelecek kripto paralara ait

Yapılan bir araştırmaya göre çıkan sonuca göre gelecek kripto paralara ait. Araştırmaya göre büyük şirketlerdeki çoğu üst düzey ve normal yöneticiler, dijital varlıkların gelecekteki para sisteminin önemli bir parçası olacağını öngördüklerini ifade ediyor.

Yakın tarihli bir araştırma, gelecek kripto paralara ait sözünü pekiştiriyor. Finans kurumlarındaki üst düzey yöneticilerin %73’ünün, sanal para birimlerini ve blockchain teknolojisini benimsememeleri durumunda şirketlerinin gelişme açısından geri kalacağından korktuğunu ortaya koydu. Bu araştırmaya göre üst düzey yöneticilerin %76’sı dijital varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde normal olarak kullandığımız paranın yerini alacağına inanıyor.

Gelecek Kripto Paralara Ait! Kripto Fiziksel Parayı Değiştirir!

Gelecek kripto paralara ait sözüne anketli destek. Çok uluslu profesyonel hizmet sağlayıcısı olan Deloitte şirketi bir anket çalışması yaptı. Yapılan anket çalışmasına ABD, Birleşik Krallık, Çin, Hong Kong, Almanya, Brezilya, Japonya, Singapur, Güney Afrika ve BAE’de bulunan 1000’den fazla banka lideri ve finans kurumun da görev alan üst düzey yönetici katıldı. Anketin yapılış amacı: Bu üst düzey yöneticilerin geleceği kripto para birimleriyle iç içe görüp görmediklerini belirlemek. Çıkan sonuca göre gelecek kripto paralara ait.

Gelecek kripto paralara ait

Ankete katılanların çoğunluğu, %80 ile dijital varlıkların önümüzdeki iki yıl içinde finans sektöründe önemli bir rol oynayacağını söyledi. Yöneticilerin %73’ü, kuruluşların geleceğin endüstrisinde rekabetçi olmak istiyorsa blockchain benimsenmesinin gerekli olduğunu ifade etti. Üst düzey yöneticilerin %76’sı sanal varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde günümüzde kullandığımız itibari para birimlerinin yerini alacağını savunarak daha da ileri gitti. Hatta fiziksel paranın sonunun yakın olduğunu bile dile getirdiler.

Yapılan Ankete Linda Pawczuk’dan Yorum

Deloitte tarafından yapılan anketin sonuçları için ABD blockchain ve dijital varlık lideri Linda Pawczuk, yorum yaptı: “Geçen yıl, küresel finansal ekosistemin dijital varlıklar tarafından desteklenen yeni iş modelleri hakkında nasıl düşündüğü ve bunun finansal altyapıda nasıl anlamlı bir rol oynadığı konusunda önemli bir değişiklik gördük.”

Linda Pawczuk, bankacılığın temelinin ömrünü doldurduğunu ve finans yöneticilerinin paranın geleceğinde ekonomik büyüme yaratmak için alternatif yollar bulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Gelecek kripto paralara ait

Ankete katılanların %43’ü, kurumlarının ödeme seçeneği olarak kripto paraları benimsemesi gerektiğini düşünüyor. Yaşlı yöneticilerde ise genç yöneticilere göre kripto paraların benimsenmesin de daha bir istekli. Ankete katılan her altı kişiden birine göre, devletler tarafından düzenleme adı altında yapılan çalışmalar daha geniş dijital varlık kabulünün önündeki en büyük engel olarak duruyor. Ankete katılan kişilerin %71’i kripto alanındaki siber güvenliğin iyileştirilmesi gerektiğini de ifade ediyor.

Deloitte’un Önceden Yaptığı Araştırma

Hizmet sağlayıcının gerçekleştirdiği bir başka araştırmaya göre, ABD, İngiltere, İsviçre ve İsrail gibi çeşitli gelişmiş ülkelerden büyük şirketlerdeki yöneticilerin %83’ü blockchain teknolojisini zorlayıcı kullanım olarak görüyor. Bu, bir önceki yıla göre %9’luk bir artışı temsil ediyordu. Yani yazımızın girişinde de ifade ettiğimiz gibi blockchain teknolojisini kullanmayan şirketlerin zor durumda kalacağından bahsettik. Buna istinaden blockchain teknolojisi, kullanan şirketlere rakiplerin önüne geçme gibi avantaj sağlamak yerine, sektörde tutunabilmek için zorunlu olarak kullanılması gereken bir teknoloji konumunda yer alıyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap