1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Gelecek Vadeden 3 Metaverse Kripto Para Projesi

Gelecek Vadeden 3 Metaverse Kripto Para Projesi
+ -

Metaverse odaklı kripto paralar, gelişen teknoloji ile birlikte var olan kripto dünyasında popüler bir noktadadır. Yakın bir zamanda Facebook’un metaverse’e ilişkin yaptığı açıklamalar metaverse odaklı olan kripto paralarda hareketlenmeye neden oldu. Bu hareketlilik kripto dünyasını çok heyecanlandırırken birçok yatırımcıyı da gelecek vadeden 3 metaverse kripto para projesi konusunu araştırmaya itmiştir.

Kripto dünyasında oldukça fazla sayıda kripto para mevcut bu yüzden hangilerinin kazanç sağlayabileceği konusunda fikir edinebilmekte bir hayli zordur. Kripto para analistlerinin yorumları, grafik analizi ve sektör hakkında tecrübeler dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve yatırımlar bu bilgiler ışığında gerçekleştirilmelidir.

Gelecek vadeden 3 metaverse kripto para projesi için bazı kriterler yatırımcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır. Ekip üyelerinin teknik becerilerinin yüksekliği, pazarlama ve reklam kabiliyeti, projenin temelindeki teknoloji, sorunlara vadettiği çözümler, gelecekte beklenen borsa listelemesi, projenin sürdürülebilirliği yatırımcılar tarafından göz önünden bulundurulması gereken bazı kriterlerdendir.

Gelecek Vadeden 3 Metaverse Kripto Para Projesi

Metaverse Nedir?

Gelecek vadeden metaverse projeleri için öncelikle ‘Metaverse nedir?’ sorusunun cevabı öğrenilmelidir. Metaverse, sanal evren olarak Türkçe’ye çevrilse de aslında insanların internetten çok daha verimli bir şekilde faydalanabilmesi için sanal gerçeklik teknolojisi ile geliştirilmiş bir kurgusal evrendir. Bu evren kullanıcıya bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir sanal ortam sunmaktadır.

Bu ortamın gerçeklik payının artması adına kullanıcılarla etkileşime girilmesi sağlanmaktadır. Bu proje ile amaç kullanıcı istediği zaman istediği yerde sanal bir konsere gidebilmesi, çevrimiçi bir geziye çıkabilmesi gibi günlük aktiviteleri sanal ortamda gerçekleştirmesidir. Gelecek vadeden 3 metaverse kripto para projesi için Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Kalao (KLO) projeleri örnek verilebilir.

En popüler 3 NFT projesi içeriğine ulaşmak için yazı başlığına tıklayabilirsiniz.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), Ariel Meilich ve Esteban Ordano ortaklığı ile oluşturulmuştur. Temeline ve altyapısına bakıldığı zaman Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olarak geçmektedir. Sanat, oyun, eğlence dünyasına yönelik içerik üreticilerine hitaben oluşturulmuştur ve madenciliği yapılabilen bir tokendir. Şu zamana kadar gördüğü en düşük piyasa değeri 0,007883 dolar iken en yüksek piyasa değeri 1,63 Dolar’dır. Decentraland ağında iki token kullanılmaktadır. Bunlardan biri MANA iken diğeri LAND’dir.

Gelecek Vadeden 3 Metaverse Kripto Para Projesi

The Sandbox (SAND)

The sandbox (SAND), kullanıcılar tarafından yönetilebilen merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. Pixowl şirketi tarafından oluşturulmuştur. Oyuncular bu sanal dünya içerisinde dizaynlar oluşturup varlıkları satabilme özelliklerine sahiplerdir. SAND birkaç var olan blockchain tabanlı sanal dünyalardan biridir. Aynı MANA gibi Etherium üzerine inşa edilmiştir ve ERC-20 programının tokenidir.

Kullanıcılar bu sanal dünyada oyun deneyimleri edinebildiği ve bunları paylaşarak para kazanabildiği meta veri deposudur.  The Sandbox’ta diğer oyunlardan farklı olarak haklar kısıtlanmamış ve oyuncular mutlak bir mülkiyete sahiplerdir. The Sandbox’ı para kazanma kaynağı olarak kullanmak isteyen oyuncular inşa ettikleri oyunu Ethereum blockchain üzerinden SAND token aracılığı ile paraya dönüştürebilirler.

Kalao (KLO)

Kalao (KLO),  DeFi yani merkeziyetsiz finans ve NFT yani değiştirilemez token için entegre edilmiş bir ekosistemdir. KLO, Avalanche ağı üzerine inşa edilmiştir. Temel amaç, VR teknolojisinin süreçlerini olabildiğince hızlandırmaktır. Kalao tarafından birleştirilmiş VR teknolojisi uygun maliyet ve kullanıcı dostu bir pazar oluşturmaktadır. Pazar yeri bu noktada NFT’lerini satmak isteyen bütün kullanıcılara açıktır.

NFT’ler kullanıcının isteğine göre değişebilir. Bu müzik, film, kitap ya da herhangi bir dijital sanat biçiminde olabilir ve tamamen kullanıcıya bağlıdır. NFT’lerin satışı için farklı uygulamalara geçiş yapmaya gerek olmadığı gibi doğrudan pazar yerinde satılabilmektedir. Bu özellik ise KLO’yu eşsiz yapar.

Gelecek vadeden 3 metaverse kripto para projesi içeriğinin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri  İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da  takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap