1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

GNO Coin Geleceği 2022 – Gnosis Coin Analizi

GNO Coin Geleceği 2022 – Gnosis Coin Analizi
+ -

GNO coin geleceği fazlasıyla merak ediliyor. Gnosis, 2015 yılında başlatılan bir projedir. Ethereum protokolü üzerine kurulmuş olup, merkeziyetsiz bir tahmin piyasasıdır. İçerisinde üçüncü taraf geliştiriciler, kendi hizmetlerini tanıtma fırsatı elde edebilmektedir.

İkili bir token yapısı kullanan sistemde Gnosis ve OWL bulunmaktadır. Bunlar arasında OWL, GNO’ların stake edilmesiyle elde edilmektedir. Elde edilen OWL miktarıysa kilit süresinin uzunluğu, piyasada mevcut toplam OWL token arzı gibi konulara bağlıdır.

Sistemde kullanılan kripto birim, ICO esnasında satılan Ethereum tabanlı belirteçtir. Birincil kullanımı baykuş belirteçlerini stake ederek üretmektedir. Kullanıcılar platform tarafından verilen ödülleri elde edebilmek için GNO’yu bir yıla kadar kilitleme hakkına sahiptir. Toplam arzı ise 10 milyon jetona sahiplenmiştir.

GNO Coin Geleceği

GNO Coin Katmanları Nelerdir?

GNO coin kendi mimarisi içerisinde üç katman bulundurmaktadır. Bunlar incelendiğinde, ana özellikleri ile beraber şu şekilde görülmektedir;

  1. Uygulamalar katmanı: GNO’nun kurulu olduğu tahmin piyasasının uygulamalarını kapsamaktadır. Tahmin pazarları için bir takım uygulamalar meydana getirmekte olup erişilebilen uygulamaların çoğunluğu üçüncü taraflarca meydana getirilmektedir.
  2. Hizmet katmanı: Ödeme işlemcisi entegrasyonu, sohbet robotları, sabit paralar gibi ek hizmetler sunmakta olup, işlem ücreti modelini de incelemektedir.
  3. Çekirdek katmanı: Polatform temeli de dahil olmak üzere sonuç tokenlerini, ödemeleri, olayları, mekanizmaları destekleyen akıllı sözleşmeleri bulundurmaktadır. 

Sistemde kullanılan OWL token, Amerikan doları üzerinden sabitlenmektedir. Bu nedenle her bir OWL token 1 dolar değerindedir. Sabitlenmesi için söz konusu dağılım da ayarlanacaktır.

GNO Coin Platformları Nelerdir?

Gnosis coin kendi içerisinde üç farklı platformdan meydana gelmektedir. Bunlar ana hatlarıyla şu şekildedir;

  1. Gnosis Safe: Kripto para cüzdanı ile Ethereum uygulamaları ile etkileşime giren bir tarayıcıdır.
  2. DutchX: Merkezi olmayan bir borsa olup, kullanıcılar token alım-satım işlemlerini yapabilmektedir.
  3. Apollo: Her kullanıcı kendi tokenlerini meydana getirebilmektedir.

Söz konusu platformlar üç katman sayesinde bir araya gelmektedir. Bunlar hizmet, çekirdek ve uygulamalar katmanı olmaktadır.

GNO Coin Geleceği

GNO Coin Nasıl Alınır?

Kripto paraların artması ardından bu sektörde büyük gelişmeler yaşanmıştır. Bu nedenle hem Türkiye’de, hem de dünyada milyonlarca kripto coin yatırımcısı vardır. Bunlara yenileri de sürekli eklenmektedir.

Sektörde çok sayıda para birimi yer almakta olup GNO coin de bunlar içindedir. Eğer bu birimi satın almak istiyorsanız, kripto para birimi borsalarını değerlendirmeniz mümkündür. Binance bunlardan biri olup, gerekli üyelik işlemleri ardından satın alma aşamaları takip edilebilir.

GNO Coin Belirteçleri Nelerdir?

Gnosis coin OWL belirteçlerini stake yoluyla üretmektedir. Bu jetonlar Gnosis Prediction Market platformu içinde ücret ödemesinde kullanılmaktadır. Sonrasında sistem, OWL’nin tahmin pazarı içinde, ticaret ücretine harcamasına izin verecektir.

Söz konusu belirteçler Amerikan doları üzerinden sabilenmektedir. Bunun haricinde ücret ödemeleri farklı Ethereum jetonları ile de yapılabilmektedir. OWL’de ödenmeyen ücretler toplanmakta olup, GNO için satılmakta ve yakılmaktadır.

GNO ve OWL Belirteçleri

GNO coin projesi içinde yer alan GNO ve OWL belirteçleri özellikle yeni yatırımcılar için bir karışıklık olabilmektedir. Ancak her ikisi de Gnosis ağının çalışmasını kolaylaştırmadaki rollerinden değer kazanmaktadır. İkisi farklı olsa da birbirini tamamlayıcı şekilde çalışmaktadır.

OWL belirteçlerin elde edilebilmesi için GNO kripto paraları gerekmektedir. Arz 10 milyon GNO olarak sabitlendiği için, herkesin değer tutabileceğini gösterir. Platform içinde her kullanıcı meydana getirdiği ve GNO ile çalıştığı OWL’de ücret ödemeye teşvik edilmektedir.

Kullanılan her OWL belirtecinde, stake sözleşmelerinde kilitli olan GNO için yeni OWL üretimi gerçekleştirilmektedir. Bunlara ek olarak OWL’nin kullanılmaması durumunda bir takım cezalar da vardır.

GNO Coin Geleceği

GNO Coin Analizi

GNO coin toplam arz 10 milyon ile sınırlandırılmıştır. Gelecek tarihlerde söz konusu sınır arttırılmayacaktır. Birim oldukça dinamik bir yapıya sahip olup Türk borsalarında güncel değeri 7.676.38 Türk lirasıdır. Toplam piyasa değeri ise 14.316.646.871 liradır. Güncel olarak piyasada 1.865.027.00 GNO dolaşmaktadır.

Birim üzerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle kişisel olarak bir araştırma yaparak, bilgi edinmeniz gerekir. Özellikle teknik analizler mutlaka yapılmalıdır. Bu süreç esnasında kripto para borsalarının çok dinamik olduğu, sürekli değiştiği unutulmamalıdır.

Dolayısıyla yatırımcılar güncel incelemeleri sürekli yapmalıdır. Teknik bilgileri geliştirmemek, istenmeyen sonuçlara neden olabileceği hiçbir zaman unutulmamalıdır.

GNO Coin Geleceği gibi içeriklere en hızlı ulaşmak için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap