1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hollanda Merkez Bankasından Binance’e Kötü Haber

Hollanda Merkez Bankasından Binance’e Kötü Haber
+ -

Hollanda merkez bankasından Binance’e kötü haber geldi. Hollanda merkez bankası Binance’in yasadışı faaliyetlerde bulunduğunu iddia ediyor. Hollanda merkez bankası bu iddiasının ardından yatırımcılara uyarıda bulundu. Hollanda merkez bankasının bu uyarısı birkaç ülke tarafından yatırımcıları Binance konusunda dikkatli olmaları için uyaran açıklamalar yapmasının ardından geldi. Yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia eden açıklamalar ile Binance borsasının başı dertte gibi görünüyor.

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank, Binance Holdings Limited ve yerel yatırımcılara kripto hizmetleri sunan kuruluşlar hakkında bir uyarıda bulundu. Bu uyarı haberlere Hollanda merkez bankasından Binance kötü haber başlığı altında yansıdı.

Hollanda merkez bankasından Binance'e kötü haber

Hollanda merkez bankasından Binance’e kötü haberin ardında kripto paralar ile kara para aklama yapıldığı iddiaları yatıyor. Bugün gelen açıklamaya göre kripto paralar yasadışı işlerin ve terörün finansında kullanılıyor. Bu kullanıma zemin hazırlayanlar ise kripto para borsaları.

Hollanda merkez Bankasına göre Binance Suç Gelirlerinin aklanması ve terörle mücadele finansman kanununa uygun olarak faaliyet gösteren bir şirket değil. Aksine bu alana hizmet eden bir şirket olarak itham ediliyor. Hollanda merkez bankası, yayınladığı yazı ile kripto borsasının ana şirketi Binance Holdings Limited’in yanı sıra “Binance’ın Hollanda’da kripto hizmetleri sağladığı kuruluşların da bu işin içinde olduğunu belirtti. Bu duruma göre bu iddia sadece Hollanda içinde faaliyet gösteren Binance Hollanda’yı kapsamıyor küresel ölçekte hizmet sağlayan Binance’i de kapsıyor.

Hollanda Merkez Bankasından Binance’e Kötü Haber Diğer Ülkelerin Ardından Geldi!

Hollanda merkez bankası Binance’e böyle bir ithamda bulunmasının ana sebeplerinden biri de Binance’in, gerekli yasal kayıt işlemlerini olmadan kullanıcılara Hollanda kanunlarına göre yasa dışı olarak kripto hizmetleri ve saklama cüzdanları sunuyor. Binance şirketinin bu ithamdan kurtulması için gerekli yasal işlemleri başlatarak izinleri alması gerektiği de belirtiliyor.

Hollanda’dan önce de birçok ülke de yatırımcıları Binance hakkında uyarıda bulunmuş. İtalya, Malezya, Polonya, Almanya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Tayland, Kanada, Japonya ve Singapur’daki yetkililer de yatırımcılara Binance konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair açıklamalar yapmış. Bu açıklamaların ana konusu ise Binance borsasının yasa dışı faaliyet gösterdiğini iddia etmesi.

Hollanda merkez bankasından Binance'e kötü haber

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Açıklama

Bugün gerçekleşen Bloomberg röportajında açıklamalarda bulunana Binance CEO’su Changpeng Zhao son zamanlarda dikkatinin çoğunun, borsanın borsanın günlük operasyonları ile ilgilenmek yerine, Binance’in yasal bir finansal kurum olma yolunda yerel düzenleyicilerle uyum içinde yasalara bağlı çalışmasını sağlamaya odaklandığını ifade ediyor.

Hollanda merkez bankasından Binance'e kötü haber

Zhao, “Bir teknoloji yenilikçisinden bir finansal hizmetler şirketine dönüşme sürecinden geçiyoruz, bu nedenle tamamen uyumlu olmamız gerekiyor. Şu anda dünyadaki tüm düzenleyicilerin kriptoyu finansal araçlar olarak gördüğüne inanıyorum.”

İlerleyen süreçlerde Binance şirketi, yerel hükümetlerin yasalarına uyabilmek ve gerekli izinleri alabilmek için sıkı bir çalışma içinde olacak. Binance şirketinin bu geçiş süreçleri atlatılana kadar, Hollanda merkez bankasının iddia ettiği gibi birçok farklı iddia ile karşılaşması muhtemel olarak görünüyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap