1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hükümet Binasına 46 Kripto Para Madenciliği Cihazı Kurmuş İddiası! 15 Yıl Hapis Cezası Yolda!

Hükümet Binasına 46 Kripto Para Madenciliği Cihazı Kurmuş İddiası! 15 Yıl Hapis Cezası Yolda!
+ -

ABD’de yaşayan bir adam hükümet binasına 46 kripto para madenciliği cihazı kurmuş iddiası ile yargılanıyor. Yargılamanın sonucuna göre öngörülen ceza ise 15 yıl hapis. New York Riverhead’deki ilçe merkezinde Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para madenciliği yapmak için kurduğu cihazlar ile yakalandığı iddia edilen adam 15 yıl boyunca parmaklıklar ardında kalabilir.

hükümet binasına 46 kripto para madenciliği cihazı

New York Associated Press, ilçe katibinin ofisinde BT operasyonları amiri olan Christopher Naples’in, hükümet binasına gizlice 46 kripto madenciliğin de kullanılan cihazı yerleştirmekle suçlanıyor. Suçlamalar kamu yolsuzluğu, büyük hırsızlık ve bilgisayara izinsiz girmekle yargılanacak.

Hükümet Binasına 46 Kripto Para Madenciliği Cihazı

Yirmi yılı aşkın bir süredir New York Associated Press, ilçe kâtibi olarak çalışan 42 yaşındaki Christopher Naples, Kripto para madenciliği için kullandığı cihazları altı odaya yerleştirdiği ve onları kullanılmayan duvar panelleri gibi yerlere ve döşeme tahtalarının altına sakladığı iddia ediliyor. Yetkililer, bazı makinelerin şubat ayından beri çalıştığını söylüyorlar.

Suffolk County Bölge Savcısı Timothy Sini, Christopher Naples’in hükümet binasına 46 kripto para madenciliği cihazı çalıştırarak en az 6.000 dolarlık elektrik faturasının gelmesine ve bunun da kamunun zararına neden olduğunu söylüyor.

Suffolk County Bölge Savcısı Timothy Sini’nin açıklamalarına göre: Kripto para madenciliği çok büyük miktarda kaynak gerektiriyor ve madencilerin tüm bu elektrik ve soğutma maliyetlerini nasıl karşılayacakları konusunda çözüm üretmeleri gerekiyor. Christopher Naples bunu yapmanın bir yolunu buldu; ne yazık ki bu yöntem bizlerin vergileri ile kripto para madenciliği giderlerini karşılamak oldu.

hükümet binasına 46 kripto para madenciliği cihazı

Timothy Sini ayrıca Christopher Naples’nin binaya 46 kripto para madenciliği cihazı yerleştirdiğini ve bu makinaların internet kullanımı yüzünden birkaç çalışanın internetin neden yavaşladığı hakkında şikâyet ettiğini ve madencilik için kullanılan makinaların odadan çıkarıldığında oda sıcaklığının 20 dereceden fazla düştüğünü söylüyor.

Yaşanan hükümet binasına 46 kripto para madenciliği cihazı yerleştirme gelişmesi kripto para haber okuyucuları arasında ilgi çekici oldu. Kripto para madenciliği için gerekli enerji ihtiyacının fazla olması kişilerin bu tarz etik olmayan işler yapmalarına neden oluyor. Bu ve buna benzer daha farklı olayları ilerleyen zamanlar da yine görebiliriz gibi duruyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap