1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Huobi Çin’deki Hizmetlerini Askıya Aldı

Huobi Çin’deki Hizmetlerini Askıya Aldı
+ -

Cuma günü kripto para topluluğu, Çin’in Bitcoin madenciliği ile ilgili uyarıları tekrarlaması ile birlikte kısa bir süre sonra bir başka haber gündemimize düştü. Pazar günü, Huobi’nin kripto para birimi madenciliğinde Çin’deki müşterilerine bulut madenciliği operasyonlarını ve diğer kripto hizmetlerini askıya aldığını duyurdu. Bilindiği üzere Çin ve Bitcoin arasında gerçekleşen yasaklamalar, alınan kararlar ve çok daha fazlası Bitcoin düşüşlerinde etkili olduğunu sık sık görüyoruz. Benzer olayları 2021 yılları haricinde de görmekteyiz. Huobi Çin’deki hizmetlerini askıya aldı haberi ise Çin gündeminde bomba gibi bir etki yarattı.

Huobi Çin’deki Hizmetlerini Askıya Aldı, Peki Ya Şimdi?

Çin, Bitcoin başta olmak üzere madencilik konusunda büyük bir güce sahip olduğu aşikardı. Alınan bu karar ile birlikte güç değişiminin ne şekilde yaşanacağı ise merak edilen konuların başında geliyor. Huobi, Çinliler için madencilik makinelerinin satışını durdurdu. Bir diğer tanınmış firmalardan Okex ise kendi kripto parası olan OKB Coin‘in OKB/RMB (Çin yuanı) ticaretinin 24 Mayıs saat 14:00 itibariyle durdurulacağı açıklamasında bulundu. 2 firmanın Çin hakkında almış olduğu bu karar ise yatırımcılarda daha fazla panik havası yaratmış durumda. Çinli yatırımcıların elindekileri RMB ve kripto değişimi yapamamasından kaynaklı erkenden satış yapmasından kaynaklı Ethereum’un 2000$’ın altına düşmesinde büyük bir etmen olduğu düşünülüyor.

Huobi Çin'deki Hizmetlerini Askıya Aldı

Çinli bir muhabirin yorumu ise şu şekildeydi: “Çinli yatırımcılar hala ticaret hacminin % 60’ından fazlasını oluşturuyor. Madenciler bünyelerinde büyük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum tutuyorlar. Çinli yatırımcıların kripto para piyasası üzerindeki etkisini küçümseyemeyiz.” Dolayısıyla ileride Çin’in ve Çin’de hizmet gösteren firmaların alacak olduğu kararlar büyük önem taşıyor. Bu kararların ardından madencilik tacı başka bir ülkeye geçebilir. Yüksek madencilik gücüne sahip Çin, bu gücü kaybetmesi ile birlikte piyasanın daha olumlu bir hava kazanabileceği düşünülenler arasında. Elbette ilerleyen süreçte yapılanlar, alınan kararlar bu düşünceleri çürütebilir, hep beraber göreceğiz.

Huobi Çin’deki hizmetlerini askıya aldı gibi daha birçok içeriğe en hızlı şekilde ulaşmak için bizleri TELEGRAM’da takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakala.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap