1. Ana Sayfa
  2. Haberler

ICE Altcoin Hacklendi ve Fiyatı %50 Çakıldı!

ICE Altcoin Hacklendi ve Fiyatı %50 Çakıldı!
+ -

Birçok yatırımcının korkulu rüyası olan hacklenme olayı bir başka altcoin ile tekrardan karşı karşıya geldi. Çok zincirli getiri platformu Popsicle Finance (ICE), Merkeziyetsiz Finans (DeFi) platformları arasında yer almaktaydı. Bir açıktan faydalanan hackerların yaklaşık 25 milyon dolar ele geçirdiği söyleniyor. Bu denli büyük hacklenme olayı da ister istemez kripto paranın değer kaybetmesiyle sonuçlandı ve %50 değer kaybetti. İşte ICE altcoin hacklendi yazımızın detayları…

Farklı platformlarda da bu gibi açıkların olduğunu belirten Gupta kısa akıllı sözleşme geliştiricilerinin bu konularda daha dikkatli olması gerektiğini hali hazırda diğer birçok protokollerde de çok kez hatanın istismar edildiğini de belirtti. Bilgisayar korsanları ise ödül borç mekanizmasındaki hatadan faydalandığı ve böylece 25 milyon dolara yakın parayı boşaltabildikleri ortaya çıktı. İşte Mudit Gupta’nın atmış olduğu o tweet;

Popsicle Finance ICE Altcoin Hacklendi

Bu gibi olayların zaman zaman yaşanması yatırımcıların kafasında soru işareti oluşturmakta ve güvenilirlik hakkında endişe yaratmaktadır. ICE token yaşadığı bu olay ile birlikte 2.31$ gibi bir değerden 1.15$’a kadar düştü. İçeriğin yazıldığı sırada ise 1.32$’dan işlem görüyor.

ICE Altcoin Hacklendi

Yaşanan bu olayın ardından kısa bir süre içerisinde de Popsicle Finance (ICE) ağ saldırısını kabul etti. Bunun yanı sıra twitter hesaplarından da yatırımcılara ETH/AXS, ETH/SLP, ETH/LINK veya herhangi bir EURt havuzundan fonu derhal kaldırmalarını tavsiye ettiler. Ice altcoin hacklendi haberi gibi DeFi platformlarında yaşanan olaylar ne kadar başarılı bir hizmet veriyor olurlarsa olsunlar küçük, basit bir açık ile sıkça karşılaşılabiliyor. Bu yüzden bu gibi haberler ne ilk ne de son olacak gibi gözüküyor.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap