1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

ICP Coin Geleceği 2022 – ICP Coin Yükselir Mi?

ICP Coin Geleceği 2022 – ICP Coin Yükselir Mi?
+ -

Kripto para piyasası son haftalarda fazlasıyla çalkantılı dönemler yaşamaktadır. Dünya geneli yaşanan ekonomik krizler ve son günlerde Rusya Hükümeti’nin Ukrayna’ya karşı açtığı savaş sonrası borsalar başta olmak üzere kripto para piyasası da bundan fazlasıyla nasibini aldı. Bitcoin 34 bin Dolar civarına kadar düşerek büyük bir kayıp yaşadı. Bitcoin’i takip eden diğer kripto paralar da fazlasıyla düşerek yatırımcılar büyük oranlarda zarar etti. ICP Coin geleceği yatırımcılar tarafından merak edilmekte çünkü bu düşüşlerden büyük oranda etkilenmedi.

Belli bir hacim oranına sahip olan Internet Computer (ICP) Coin yatırımcılarına umut vadediyor gibi gözüküyor. Düşüşlerden bir nebze olsa da kurtulmayı başaran ICP, toparlayıp yükselebilir mi merak konusu. Kripto para yatırımcıları Bitcoin’in düşüşünden en az etkilenen varlıklara yatırım yapmayı tercih etmektedir. Peki ICP Coin nedir? ICP Coin geleceği güçlü mü ve Bitcoin’den ne kadar etkileniyor?

ICP Coin Nedir?

Internet Computer Coin kripto para piyasasının hacimli varlıkları arasında yer almaktadır. Yatırımcılar piyasa düşerken düşüşten az etkilenen ve hacmi iyi olan kripto paraları tercih etmektedir. ICP Coin son zamanlarda düşüşlerden çok fazla etkilenmemiş gözüküyor ve hacmi de iyi. Peki ICP Coin nedir?

Internet Computer, platform kullanıcıların uygulama geliştirmesine, web sitesi tasarlamalarına ve diğer web işlerini gerçekleştirmesini sağlayan bir blokzincir teknolojisidir. Dfinity Vakfı tarafından oluşturulan bu proje Polychain Capital gibi risk şirketleri tarafından desteklenmektedir. İnternet ortamında uygulama geliştirmek isteyen bir geliştirici Facebook ya da Twitter kullanmadan geliştirmesi bir hayli zor. Internet Computer ise Facebook ve Twitter olmadan platformda uygulama geliştirebilmenize olanak sağlıyor. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan ICP projesi kendi platformunda hiçbir koşula bağlı kalmaksızın uygulama geliştirmenize olanak sağlar. Bu uygulama Facebook, Twitter ve diğer uygulama geliştiren platformlara rakip niteliğindedir.

Platformun kripto para birimi olan ICP ile sistem içerisindeki ödemeler gerçekleştirilebilir, Defi uygulamaları satın alınabilir ve finansal süreçler kopyalanıp, değiştirilebilir. ICP, Dominic Williams tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

ICP Coin geleceği

ICP Coin Geleceği 2022 | Internet Computer Gelecek Vadediyor Mu?

Kripto para yatırımcıları geleceği güçlü olan varlıklara yatırım yapmayı tercih etmektedirler. Bitcoin’in düşüşü ile diğer kripto paralar da bir hayli düşüş yaşadı ve iyi alım fırsatları vermekte. Yatırımcılar fiyatı ucuz olan ve aynı zamanda geleceği güçlü olan kripto paraları araştırmaktalar. ICP Coin hacmi iyi olan ve fiyatı ucuz gözüken kripto varlıkları arasında. Bu sebeple yatırımcılar ICP Coin geleceğini fazlasıyla merak etmektedir.

Internet Computer projesi, platform içerisinde web uygulamaları geliştirebilmenizi sağlar. Kullanıcıların bu uygulamayı kullanmasının bazı ayrıcalıkları vardır. Web üzerinde uygulama geliştirebileceğiniz bazı platformlar mevcut. Facebook, Twitter ve Amazon gibi başlıca platformlar üzerinde uygulama geliştirebilirsiniz. ICP projesinin avantajı ise merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması. Kısıtlamaların ve maliyetlerin daha az olması sebebiyle kullanıcılar bu platformda uygulama geliştirebilir. Ayrıca ICP sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blokzincir teknolojisi olarak bilinmektedir.

ICP projesinin büyük yatırımcılar tarafından destekleniyor olması gelecek açısından iyi bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Büyük bir risk sermayesi girişimcisi olarak bilinen Polychain Capital başlıca yatırımcıları arasında. Yenilikçi bir yaklaşım, güçlü yatırım ortakları gibi kozlara sahip olan ICP Coin geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz.

ICP Coin geleceği

ICP Coin Yükselir Mi?

Kripto para piyasasına 700 Dolar gibi bir fiyatla giriş yapan ICP Coin, şu sıralar 15,10 Dolar civarında fiyatlanmaktadır. Piyasaya giriş fiyatının neredeyse katlarca aşağısında bulunan ICP Coin yükselir mi?

Internet Computer projesi kendi platformunda Web uygulamaları geliştirmenize olanak sağlar. Facebook, Twitter gibi uygulama geliştirici platformları kullanmanıza gerek kalmadan burada uygulamalarınızı daha az maliyet ve özgürce geliştirebilirsiniz. Yenilikçi ve kullanıcılara destek olan bir anlayışa sahip olan ICP Coin geleceği güçlü gözüküyor. Bunlara ek olarak kendilerine güçlü yatırımcılar edinmeleri de bu kripto paranın geleceği ve yükselişi açısından önemli bir adım.

ICP Coin ATH Değeri

ATH (All Time High), bir kripto paranın tarihi boyunca ulaştığı en yüksek fiyat anlamına gelmektedir. ICP Coin $700,65 fiyatına 10 Mayıs 2021 tarihinde ulaşmış ve zirvesini yapmıştır. Şu sıralar 15,10 Dolar civarında fiyatlanan ICP Coin, zirvenin bir hayli aşağısında bulunmaktadır.

ICP Coin Fiyat

Internet Computer şu sıralar 15,10 Dolar civarında fiyatlanmaktadır. Türk lirası olarak 214 liraya denk gelen bu fiyat son günlerde Bitcoin’in düşüş yaşamasıyla sebebiyle düşmektedir. 477,449,070 toplam arz ile sınırlı bir arza sahip olan ICP projesi ₺44,542,883,406 piyasa değerine sahiptir. Zaman zaman büyük hacim ve fiyat patlamaları yaşayan ICP Coin projesi iyi bir şekilde takip edilmeli ve özellik Bitcoin ile ilişkisine bakılmalıdır.

ICP Coin Geleceği gibi içeriklere en hızlı ulaşmak için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap