1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. IOTA Coin Geleceği 2021 – IOTA (MIOTA) Alınır Mı?

IOTA Coin Geleceği 2021 – IOTA (MIOTA) Alınır Mı?

IOTA COİN GELECEĞİ

Akıllı kentler şimdiye kadar bizim bildiğimiz anlamıyla teknolojiye daha yakın belediyeler ve uygulamalar şeklinde tanımlanıyordu. İşlemlerin takip edilmesi, ödemelerin yapılması, giderlerin belirlenmesi gibi konu başlıkları ise “akıllı kent” tanımının biraz dışında kalıyordu. İşte tam da bu noktada IOTA coin geleceği şekillendiren yapısı ile ön plana çıktı.

IOTA coin şimdilik karmaşık Doğu Asya belediyelerinin incelemesinde olsa da ilerleyen dönemlerde tüm dünya tarafından etkin bir şekilde kullanılacağa benziyor. Sizin için detaylı bir şekilde IOTA coini araştırdık. Ön plana çıkma sebebini ve özelliklerini masaya yatırdık. Hazırsanız detaylara geçelim.

IOTA Coin Nedir?

Kısa süre içerisinde iki farklı büyük şehirde toplu taşıma kullandınız mı? Cevabınız evet ise iki farklı şehirde de ayrı kartları kullanmış ve ayrı ayrı yüklemeler yapmışsınızdır. Bir kartta bakiyeniz fazlaca kalırken diğerinde bakiyeniz bitmiş olabilir. Herkesin aklına gelen bu sorunu IOTA coin teknoloji desteği ile ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Belediyelerin işlem ücreti ve çalışmalarında, IOTA coin yükselir mi sorusunun cevabını bulabiliyoruz. Çünkü bu coin belediyelerin birbiri ile iletişim içerisinde bulunmasını ve belediyelere ait tüm ödemelerin cep telefonu, akıllı kartlar, saat ve diğer uygulamalar gibi 20’nin üzerinde yöntemle yapılmasını destekliyor. Kullanıcı yorumlarına son derece hassas olduklarını ve projelerini bu şekilde yönlendirdiklerini de belirtmek gerekiyor. Nakit paranız olmasa bile, bu coini farklı alternatiflerle kazanabiliyorsunuz.

IOTA coin nedir sorusunun cevabı olarak, otomatlarda ya da tuvalet girişlerinde bile bu coini kazanmayı başarabiliyorsunuz. Örnek verecek olursak; geri dönüşüm otomatlarını kullanarak, otobüs yolculuğunuzun coinini kazanabiliyor. Çevreci davranışınızın ödülünü yine IOTA coin olarak alabiliyorsunuz. Kazandığınız bu coinlerle otomatlarda çay içebiliyor ya da benzin alabiliyorsunuz. Temassız olması, hızlı olması, açık kaynak olması güvenilirliğini pekiştiriyor.

Üstelik çevreci pek çok farklı yeniliğin geliştirilmesi de IOTA coin yükselir mi sorusunun her gün farklı bir cevap bulması ile sonuçlanıyor.

IOTA Coin Geleceği

IOTA Coin Kurucusu Kim?

IOTA Coin Sergey Ivancheglo, David Sonstebo, Dr Serguei Popov, Dominik Schiener tarafından geliştirilmiştir. Kurucuların nesnelerin güncel olarak kullanılabildiği bir dünya hayali üzerine yoğunlaşması ile coin her geçen gün farklı görevler üstlenmektedir. Bunun sonucunda IOTA her gün farklı kitlelerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu coinin en son yeniliği; stadyum girişlerinde ödeme, kart gösterme ve bekleme sorunlarının ortadan kaldırması olmuştur. Verdiğimiz örneklerden anlaşılacağı üzere IOTA hayatı kolaylaştıran yeniliklerin sadece kripto para ile sınırlı kalmayacağını gösteriyor.

IOTA Coin Gelecek Vadediyor Mu?

Hiçbir coinin geleceği hakkında net yorum yapmak mümkün değildir. IOTA coin nedir sorusunun cevabı biraz da o coinin geleceği hakkında ipuçları vermektedir.

Önümüzdeki on yıllar boyunca şehirlerin nüfus yoğunluğunun artacağı ön görülmektedir. Taşımacılıktan temizliğe, sosyal etkinliklerden oy kullanımına ve sayımına kadar güvenli bir altyapı şarttır. Sanıldığının aksine IOTA Coin’in sadece ekonomik bir değeri bulunamamakta aynı zamanda veri yönetimi konusunda da çok ciddi kolaylıklar getirmeyi amaçlamaktadır. Bu düşünce merkezinde olursak IOTA coin yükselir mi sorusunun cevabının olumlu anlamda netlik kazandığını söyleyebiliriz.

IOTA Coin Geleceği

IOTA Coin Yükselir Mi?

Bu sorunun cevabını yeniliklerinden bahsederek verdik. IOTA Coin şimdilik birden fazla Doğu Asya ülkesinde, belediyeler tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu da coinin gördüğü ilginin her geçen gün artması ile sonuçlanmakta. Hal böyle olunca ilerleyen dönemlerde yeni belediyelere, belki de ülkelere yayılması ile fiyatının artmaması için hiçbir engel kalmayacaktır.

Şimdiye kadar incelediğimiz çok az coinin fiziksel sorunlara çare olduğunu kendi gözlerimizle görmüştük. IOTA gerçek anlamda pek çok sorunun (üstelik fiziksel sorunların) çözümünü teknoloji odaklı olarak getirmeyi başarmaktadır.

Yine kendi yorumlarımıza göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, IOTA Coin bu ivmelenme ile yoluna devam ederse pek çok yatırımcısını memnun edecek gibi görünmektedir.

IOTA ATH Değeri

IOTA Coin 47,13 TL – 5,69 USD ATH değerine sahiptir. Günümüzdeki değerinin %60’ından daha yüksek bir değere sahip olması da ilerleyen dönemlerde bu rakamların üzerine çıkabileceği şeklinde yorumlanabilir.

IOTA Coin Yorumları

IOTA Coin yorumları yatırımcı ve aktif kullanıcı yorumları olarak ikiye ayrılıyor. Yazımızın başında da değindiğimiz üzere IOTA Coin dünyanın birkaç farklı belediyesinde aktif kullanıcılar tarafından tercih edildiği için kullanıcı deneyimlerini de bu yorumlar arasında sayıyoruz.

Hayal ettiği belediyecilik; daha hızlı, daha ekonomik ve daha çevreci bir anlayışa sahip olduğu için kullanıcılarda son derece memnun kalıyor. Aynı şekilde IOTA ülkemizde de uygulanan cep telefonu uygulaması ile elektrikli scooter kiralama hizmeti de sunmakta, bu sayede trafik yoğunluğunun saatlere göre %30 oranında düşürüldüğü belirtilmiş. Hal böyle olunca kullanıcıları, yatırımcılarına oranla çok çok daha fazla olumlu yorum yapıyor diyebiliriz.

IOTA Coin Geleceği

IOTA Coin Fiyatı – 1 IOTA Kaç TL?

IOTA Coin, 14,67 TL civarından alınıp satılıyor. Diğer coin seçeneklerinden daha bağımsız bir grafik ile hareket ediyor olmasını da coinin aktif hayata adapte olmasına bağlayabiliriz. Yine yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte biz bu coini incelediğimiz de ilerleyen dönemlerde daha parlak günler geçirmesinin önünde bir engel olmadığını fark ediyoruz.

IOTA Coin Alınır Mı?

Prensip olarak hiçbir coini yorumlarken alım – satım önerisinde bulunmuyoruz. Yalnız IOTA coini Türkiye’de hiçbir adreste olmadığı kadar detaylı bir şekilde inceledik. Bu incelememiz sırasında özellikle Doğu Asya kaynaklarına sıklıkla başvurmak zorunda kaldık. Çoğunlukla o adreslerde bu coine karşı oldukça ılımlı bir rüzgar estiğini de altını çizerek belirtmek isteriz.

IOTA coin geleceği içeriğimize benzer incelenmesini istediğiniz kripto para birimlerini bizlere iletebilirsiniz. Bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap