1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Canaan’dan Kazakistan’da Bitcoin Madenciliği

Canaan’dan Kazakistan’da Bitcoin Madenciliği
+ -

ASIC üreticisi olan Canaa, Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yapacağını duyurdu. ASIC (application specific integrated circuit) belirli bir amaç için özel olarak oluşturulmuş, devrelerden oluşan cihazları üreten Canaan firması, kendi ürettiği cihazlar ile Kazakistan’da Bitcoin madenciliği faaliyetleri yürütmeye hazırlanıyor.

ASIC kartları çoğunlukla kripto para madenciliği için tasarlanıyorlar. Hashing işleminin zorluğunun artmasıyla standart donanıma sahip bilgisayarlar, Bitcoin madenciliği yapamıyor. Yapsalar bile çok az bir miktar da bitcoin kazabildikleri için karlı bir iş olmuyor. Diğer donanımların yetersiz kalmasıyla birlikte ASIC cihazları, kripto para madenciliği yapacak kişilerin imdadına yetişiyor.

kazakistan'da bitcoin madenciliği

ASIC cihazları ile daha az enerji tüketerek, Bitcoin madenciliği yapmak mümkün oluyor. Bu avantajlarından dolayı Bitcoin madenciliği yapacak olan firmalar, ASIC kartlarını kullanıyor. ASIC kart üreticisi olan Canan’da kendi ürettiği kartları kullanarak Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yapmaya hazırlanıyor.

ASIC Üreticisinden Kazakistan’da Bitcoin Madenciliği

ABD’nin NASDAQ endeksinde işlem gören ASIC kart üreticisi olan Canaan şirketi, kendi üretimi olan ASIC kartları ile Kazakistan’da bitcoin madenciliği faaliyetlerini geliştirmek istiyor. Canaan Bitcoin madenciliği ile gelir akışını optimize ederek, madencilik faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

kazakistan'da bitcoin madenciliği

Canaan şirketinin şu anki piyasa değeri yaklaşık olarak 1,3 milyar dolara tekabül ediyor. 2021 yılının ikinci çeyreğinde ise 250 milyon dolarlık kar hedefi olan şirket, Bitcoin madenciliği alanında da faaliyet göstermek için Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yapmaya hazırlanıyor.

Bitcoin Madencilerinin Yeni Gözdesi Kazakistan

Çin’de yaşanan olumsuz durumlar ve bitcoin madencilerine karşı sergilenen tutumlar, yasakların ardından Çinli birçok Bitcoin madencisi firma, operasyonlarını Kazakistan’a kaydırıyor. Taşıma ve barınma maliyeti olarak Çinli Bitcoin madencileri için en uygun yerlerden biri olan Kazakistan, önümüzdeki süreçte Bitcoin madenciliğinin yeni üssü olacakmış gibi görünüyor.

kazakistan'da bitcoin madenciliği

Canaan firması da paylaştıkları bir basın açıklamasına göre, Bitcoin fiyatı ve makinelere olan talabin dalgalı olmasından dolayı, şirket karını optimize edebilmek için Kazakistan’da Bitcoin madenciliği yürütmek istiyor.

ASIC kart üreticisi olan Canaan, bitcoin madenciliği faaliyetlerini yürütmek için üretmiş olduğu, Avalon Miner modelini kullancağını ifade ediyor.

Canaan gibi diğer ASIC kart üreticisi olan firmalarında, Bitcoin madenciliği faaliyetlerine başlayabileceği öngörülüyor. Taleplerde yaşanan değişmeler, firmaları bazı zamanlarda zor duruma düşürebiliyor bunun yaşanmaması için firmalar, madencilik faaliyeti yürüterek ürettikleri kartları veya stok fazlası konumunda olan kartları bu alanda kullanmak istiyor.

Canaan, yaptığı kripto para madenciliği sonucunda elde ettiği Bitcoin’leri de uzun süre elinde tutmayı düşünüyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap