1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Yasak!

İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Yasak!
+ -

İngiliz gazetesi olan The Times’ın haberine göre, İngiltere’den kripto para borsalarına yasak geliyor. Gazetede yapılan habere göre İngiltere’de faaliyet gösteren bir banka güvenlik gerekçesi ile Binance ve Kraken borsalarından kripto para alımını yasaklıyor. Yasağın birkaç gün içerisinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

İngiliz bankaları güvenliği ve dolandırıcılık endişelerini ileri sürerek, müşterilerinin kripto paralar ile ilgilenmesini engellemeye çalışıyor.

TSB bankası, zayıf güvenlik kontrolleri ve dolandırıcıların e cüzdanlar kurarak yatırımcıların paralarını çalınmasına neden olduğu için müşterilerinin Binance ve Kraken borsalarına para göndermesini, yasaklayacağı söylentileri çıkmaya başladı.

Kripto para borsalarına yasak

Kripto Para Borsalarına Yasak Binance ve Kraken’in Başı Dertte!

TSB bankasının iddiasına göre, yaklaşık 800 banka müşterisi 15 Mart 15 Nisan arasında Binance hesapları üzerinden dolandırılmış. Müşterilerin paralarının belli bir miktarını dolandırıcılara kaptırdığı ifade edildi.

TSB bankası, Binance ile iletişime geçtiğini ve endişelerini dile getirdiğini ancak Binance tarafından hiçbir geri dönüş almadığını da ifade ediyor. Binance şirketi ise TSB bankası tarafından herhangi bir geri dönüş almadığını ifade ediyor.

kripto para borsalarına yasak

Binance direkt TSB bankasına atıfta bulunmasa da kripto para borsalarına yasak haberlerinden sonra, bir açıklama da bulundu. Açıklamaya göre: Binance şirketi, kullanıcılarını dolandırıcılardan koruma konusunda ciddi olduğunu ve herhangi bir dolandırıcılık, söz konusu olduğunda kanunlar çerçevesinde hemen harekete geçeceklerini ifade ediyorlar.

TSB’nin kripto para borsalarına yasak getireceği ve dolandırıcılıkların arttığı iddialarının ardından, Kraken şirketinden bir açıklama geldi. Açıklamaya göre: Kraken yardım çağrılarına karşılık vermediği, iddialarını reddediyor ve gelen her şikâyette yasal kurumlar ile harekete geçtiklerini ifade ediyorlar.

kripto para borsalarına yasak

Bu ikili açıklamalara baktığımız zaman yine mağdur olan yatırımcıların mağduriyetlerinin giderilmediğini görüyoruz. Kripto para alanında, yatırım yapacak olan yatırımcıların, daha dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz. Yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda bir muhatap bulamayarak mağduriyetleri ile kalacaklarını ifade etmemiz yanlış olmaz.

Kripto Para Borsalarına Yasak Mı Yoksa Güvenlik Önlemlerini Artırmak Mı?

İngiltere mali davranış otoritesi, geçen yılı oranla kripto para yatırımcılarının sayısının bir hayli arttığını ifade etti. Yatırımcıların sayısının artmasıyla art niyetli kişilerin de sayılarının bir hayli artışta olduğu ifade edildi.

Geçen yıl İngiltere’de olan dolandırıcılıkların sonunda, 135 milyon sterlin kaybettiği ifade edildi. Bu yıl yatırımcıların kripto paralara ilgilerinin artması ve bu alanda olan dolandırıcılık faaliyetlerinin de artışı ile 191 milyon sterlin seviyelerinde bir kaybın olduğu ifade edilenler arasında.

kripto para borsalarına yasak

Dolandırıcılar kendilerini çevrimiçi yatırım danışmanı olarak tanıtarak, Binance hesaplarına aktarmak için kredi kullanabileceklerini ifade ediyor. Bunları yaptıktan sonra yatırımcıların kredi kartı bilgilerini alarak yatırımcıları dolandırıyorlar.

TSB’nin Kripto Para Borsalarına Yasak Sebebi

Dolandırıcılar, çaldıkları parayı saniyeler içerisinde bir kripto para birimine çevirip borsalar arası transferler ile izini kaybettiriyor. Bu olayın ardından dolandırılma durumu söz konusu olduğunda geri ödeme yapacağını taahhüt eden TSB bankası için maddi kayıp oluyor.

kripto para borsalarına yasak

TSB güvenlik başkanı Ashley Hart, yaptığı açıklama ile kripto paralara artan yatırımların ardından kripto para piyasaları büyük meblağlar çalan dolandırıcılarla dolduğunu ifade etti.  Dolandırıcılıklarda çarpıcı bir artış gördüklerini de sözlerine ekledi.

5,4 milyon müşterisi olan TSB, önümüzdeki haftalarda tüm müşterilerinin kripto para satın almasını engelleyeceği ifade ediliyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap