1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kripto Para Dolandırıcılığı – 1 Milyar Lira ile Ortadan Kayboldular

Kripto Para Dolandırıcılığı – 1 Milyar Lira ile Ortadan Kayboldular
+ -

İnsanlar paralarını değerlendirmek için çeşitli yatırımlara başvurmakta. Düzenli gelir sağlamak istemekteler veya büyük kazançlar sağlamayı hedeflemektedirler. Kripto para yatırımı son yıllarda bir hayli önem kazandı. Bu artan önem ile birlikte kripto para dolandırıcılığı da ister istemez artmış durumda.

Kripto para satın alabileceğiniz yüzlerce borsa bulunmaktadır. Bunların kimi son derece popüler kimi ise kendi çapında ticaret yapan borsalar diyebiliriz. Güvenilirliği az olan borsalarda kripto para dolandırıcılığı riski son derece fazladır. Ülkemizde Thodex vurgununu duymayan kalmamıştır. Tam 1500 kişiyi dolandırarak 1 milyar liraya yakın para çalınmıştı. Bu gibi birçok dolandırıcılık olayını tüm dünyada sık sık görmekteyiz. Bazı kesimler istemese de kripto para piyasasına vergi gelmeli ve güvenlik iyi bir şekilde sağlanması gerekmektedir.

Kripto Para Dolandırıcılığı – 1 Milyar Liralık Kripto Para Vurgunu

Kripto para vurgunu

Thodex vurgunundan sonra bir dolandırıcılık haberi de İstanbul Küçükçekmece’den geldi. İddialara göre kripto para madenciliği üzerine bir şirket kurdukları söylenen dolandırıcılar, yatırımcılara 40 gün içerisinde %100 kâr vadetti. Olanlar ise bundan sonra oldu. Kendi sistemlerini kurarak yatırımcıları bu sisteme abone ettiler ve çok büyük kazançlar sağlayacaklarına inandırdılar. Çok iyi bir şekilde hazırlık yapan dolandırıcılar, yatırımcılarıyla birlikte lüks mekanlarda toplantılar ve etkinlikler düzenlediler. Yatırımcıların güveninin iyice kazanarak dolandırmaya başladılar.

Yatırımcıların güveninin iyice kazanabilmek için sistemi başlarda düzgün bir şekilde çalıştırdılar. İlk 3 ay boyunca düzenli kazanç sağlayan yatırımcılar sisteme iyice güvendi ve kullanıcı sayısı arttı. 300 milyondan fazla Dogecoin toplandı ve sistem birdenbire kapatıldı. Piyasa değeri 1 milyar Türk lirasını geçen bu Dogecoin’ler ise ortadan kayboldu. Ortadan kaybolan dolandırıcılar yatırımcıları mağdur etti ve bir kripto para vurgunu daha gerçekleşmiş oldu.

Gerekli hukuki işlemler hemen başlatılsa da an itibariyle dolandırıcılar bulunmuş değil. Şüpheli olduğu düşünülen 2 kişi için ise yurtdışına çıkma yasağı getirildi. Yatırımcılar mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istiyor. Kripto para platformunda güvenliğin yüksek olmadığını ve dolandırıcılık gibi olayların fazlasıyla yaşandığını unutmamak gerekiyor. Popüler borsalarda işlem yapmalı ve güvenli cüzdanlarda paranızı saklamalısınız.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap