1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Kripto Para Piyasaları Toparlanıyor Mu?

Kripto Para Piyasaları Toparlanıyor Mu?
+ -

Son iki haftadır kara bulutların hâkim olduğu, düşüşler ile yatırımcıların büyük bir çoğunluğunu ciddi anlamda tedirgin eden kripto para piyasaları, bugün yaşanan çıkış ile bir nebze de olsa yatırımcılarını sevindir. Olumsuz haberlerin ve gelişmelerin gölgesinde geçen birkaç haftadan sonra kripto paralar bugün yaşanan çıkışlar ile kripto para marketlerini yeşillendirmiş gibi görünüyor. Peki ya, kripto para piyasaları toparlanıyor mu?

Kripto para borsalarına göz attığımız zaman gün içinde %30 ile %40 arası çıkışların olduğu dikkat çekiyor. Çin’in kripto madenciliği faaliyetlerini kısıtlayacağı haberleri ardından ciddi şekilde değer kaybına uğrayan kripto paralar hafta sonunu düşüşler ile noktalamıştı. Olan bu düşüşler ile Kripto para piyasaları son 24 saatte %7 den fazla değer kaybına uğrayarak piyasa hacmi olarak 1,5 milyar doların altına geriledi. Kripto para piyasalarının hacmi en son 2 Mart tarihinde bu seviyelerde idi.  Kripto paralar sergilediği düşüş yönlü hareketler ve olumsuz haberler ile son birkaç haftadır yatırımcılarının yüreğini ağzına getirdi ifadesini kullansak yanlış olmaz.

Kripto Para Piyasaları Toparlanıyor Mu?

Kripto Para Piyasaları Toparlanıyor Mu? Son Durum Ne?

Yeni haftanın başlangıcı ile bir toparlanma hareketi başlatan kripto paraların toparlanmasına neden olan etmenlere bir göz atalım.

Kripto Para Piyasaları Kurtaran Açıklamalar

Çin’de yaşanan olumsuz kripto para madenciliği gelişmelerinin ardından, kripto para madenciliği yapan şirketlerin olumlu haberleri kripto para piyasaları için can suyu oldu.  Çinli madencilik şirketleri, Çin dışında, farklı ülkelerde hizmetlerini sürdürmek için yaptıkları faaliyetleri ve girişimleri açıklamalarıyla kripto para piyasalarında, çıkış yönlü bir hareketlenmenin başlandığını görüyoruz.

Nasdaq borsasında işlem gören Çinli BTCM şirketi 100 MW’lık bir maden inşa etmek için Kazakistan’da 9,33 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını açıklaması da Kripto para madencilerinin pes etmediklerini gösteriyor. Birçok Çinli kripto para madenciliği şirketi, BTCM şirketi gibi alternatif ülkelerde kripto para madenciliği faaliyetlerini yürütmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu tarz gelişmelerin kripto piyasaları üzerindeki olumlu etkisi kesinlikle göz ardı edilemez.

Kripto para madenciliği şirketlerinin yasaklara ve kısıtlamalara rağmen kripto para madenciliği yapmak için verdikleri mücadele ile ticaretini yaptıkları kripto paralara da güvendiklerini göstermektedir. Çıkarılacak bir diğer sonuç ise, kripto para madenciliği giderlerinin yüksek olmasına rağmen, kripto para madenciliği şirketleri, yasaklara alternatif çözümler bulup, madencilik yapmaya devam etme çabaları, kripto para madenciliğinin getirisi yüksek bir iş modeli olduğunu da gözler önüne seriyor.

Bizleri TELEGRAM’da takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakala.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap