1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin Düşüşte

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin Düşüşte

Kripto para piyasasında neler oluyor

Kripto piyasası gergin günler geçirmekte. Özellikle Bitcoin başta olmak üzere neredeyse tüm kripto paralar bir miktar düşüş yaşamakta. Kurban bayramından bugüne kadar yükseliş trendinde olan Bitcoin, önemli dirençleri geçerek gözünü daha yüksek yerlere dikmişti. Ancak son 2 gündür Bitcoin direnci geçememekte ve geri çekilmeler yaşayarak piyasayı sıkıntıya sokmaktadır. Yatırımcılar bu durumdan korkarak kripto para piyasasında neler oluyor gibi sorulara cevap aramaktadır. Bu yazımızda Bitcoin düşüşte olması tehlikeli mi? Düşüş derinleşecek mi gibi sorulara cevap arayacağız.

29 bin dolar civarlarında kadar düşerek korkulu günler yaşatan Bitcoin, 48 bin dolara kadar gelmeyi başarabildi. Buradan geri çekilme yaşayarak anlık 45 bin dolar civarında fiyatlanmaktadır. Piyasayı gergin günler bekliyor mu yoksa geçici bir düzeltme mi göreceğiz.

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Kripto para piyasasında neler oluyor

Bitcoin son haftalarda önemli bir yükseliş trendine girdi. 48 bin dolar civarına kadar gelerek yatırımcısını fazlasıyla ümitlendirdi. Son 2 gün içerisinde bir düzeltmeye giden Bitcoin, 45 bin dolar civarına kadar geri çekildi. Uzmanlar tarafından piyasanın rahatlaması için psikolojik sınır olan 50 bin doların geçilmesi gerekmektedir. Bu önemli yükseliş trendi sayesinde kripto para piyasasının değeri 2 trilyonu geçerek önemli bir rekora imza attı. Bitcoin’in bu düzeltmesi ile birlikte piyasa birdenbire kırmızıya bürünerek düşüşe geçti. Bu düşüşü neredeyse tüm kripto paralar takip ederek piyasayı gergin bir hava içerisine soktu.

Ethereum, Ripple, Cardano gibi büyük projelerde yüzde 5’e yakın düşüşler yaşadı. Bu süreç boyunca Bitcoin grafiği güzel bir şekilde izlenmeli, destek dirençler iyi bir şekilde takip edilmelidir.

Bitcoin Düşüyor Mu?

Bitcoin düşüşte

Son 2 gün içerisinde bir düzeltme içerisinde giren kripto para piyasası Bitcoin’i takip ediyor gibi görünüyor. 48 bin dolar civarından 45 bin dolara kadar düzeltme yaşayan Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi önemli bir soru olarak akıllarda kalmaktadır. Şu sıralar piyasada gergin izleyiş devam etmektedir. Bitcoin’in 43 bin dolar civarında bulunan destekten aşağı sekmemesi en önemli etmen gibi gözüküyor. Buralardan yükselişe geçerek 50 bin dolar hedefleri hâlâ devam etmektedir. Düşüşün derinleşmesi için 43 bin dolardan aşağı gelmeli, yükselişin devamının gelmesi için ise 46 bin dolarlar tekrar geçilmelidir.

Daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap