1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? Pazarın Yönü Nereye

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne? Pazarın Yönü Nereye

Kripto para piyasasında son durum

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin iyi bir yükseliş yakalamış ve 52.000$ seviyesine kadar bu performansını sürdürmüştü. Yükselişinin hemen ardından 10.000$’lık ani bir düşüşle de yatırımcılar tekrardan panik havasına maruz kaldı. Yaşanılan düşüşün ardından Bitcoin’de küçük hareketlerin yaşandığını fakat altcoinlerin bazılarının bu süreçte dahi kendilerini ön plana çıkarabilmeyi başardıklarını söylemek mümkün. Peki, kripto para piyasasında son durum ne?

Her zamanki gibi Bitcoin’de yaşanan bu ani düşüş pazarın genelini etkilese de daha az etkilenen ve ardından yükselişlerine devam eden altcoinler yer aldığı gibi popüler altcoinlerden Ethereum’da bu düşüşten en çok etkilenen isimlerden oldu. Yaklaşık 3.800 – 3.900 seviyelerindeki ETH kısa sürede 3.000$’a kadar geriledi. İçeriğin yazıldığı sırada da 3.315$ değerinden işlem görmekte.

Kripto para piyasasında son durum

Birçok yatırımcının sıkça göz attığı alanlardan biri korku endeksine baktığımızda ise düne nazaran küçükte olsa artış görüldü ve bugünü 32 ile kapattı. Bu değerlere sahip olmasındaki neden ise pazarın düşüşe geçip bu düşüşü sürdürme korkusunu göstermektedir.

Bir nevi yatırımcıların korku durumlarını yansıtmaktadır. Piyasanın genel durumu hakkında verdiği bilgi yüzeysel olduğundan yatırımlarda dikkat edilmesi, incelenmesi gereken bir alan değildir fakat yatırımcılar için göz atılabilecek noktalardandır.

Bitcoin korku endeksi

Kripto Para Piyasasında Son Durum: Günün En Çok Yükselenleri

Kripto para piyasasında son duruma bakacak olursak Bitcoin için son günler sakin geçmekte ve bu süreçte altcoinler kendi performanslarını sergilemektedir. İşte günün en çok yükselenleri;
Gerek Avax’ın mimarilerinde Türk ismin de yer alması gerek ani yükselişleri ve son zamanlarda kırdığı ATH’larla gündeme düşen Avax, 24 saatlik sürede %24.17’lik bir artış yaşayarak 533.86 TL’ye kadar yükselmeyi başardı.

Son zamanlardaki yükselişleri çok daha fazla yatırımcıya ev sahipliği yapmasında etkili olmuş ve son günlerde sıkça 1 Milyar doların üstünde bir işlem hacmine sahip. Bunun yanı sıra VIDT Datalink %60.99’luk bir artışla 11.26 değerine, IDEX %53.77’lik bir değişimle de 5.76 TL’ye ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: Günün En Çok Yükselenleri

Bitcoin için karamsarlığın hakim olduğu şu süreçte bazı altcoinler iyi yükseliş performansıyla yatırımcılarını bugün sevindirmeyi başardı. Bu altcoinlerden bazıları da DIA, CELR, ATA coindir. DIA coin günlük değişimde %33’lük bir artışla 19.57 TL değerinden işlem görüyor. İçeriğin yazıldığı sırada da Celer Network ve Autamata (ATA) sırasıyla 0.63 ve 11.15 değerlerine sahip. Bu coinlerden bazıları ulaştığı değerlerle birlikte ATH’ına yaklaştı ya da yeni bir ATH rekoruna ulaştı.

Bitcoin, altcoin yükseliş ve düşüşü; kripto para piyasasında son durum ne? gibi çok daha fazla içerik için bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap