1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google, Kripto Paralar İçin Reklam Yasağını Kaldırdı

Google, Kripto Paralar İçin Reklam Yasağını Kaldırdı
+ -

Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam etmektedir. Yeni kripto paralar piyasaya sürülmekte ve kendilerini tanıtmaktadırlar. Yatırımcılar yeni kripto paralar ile tanışıp öğrenmekte ve yatırım yapmaktadırlar. Kripto para piyasası için reklam çok önemli bir yer tutmaktadır. Yeni çıkan Coin’leri reklam yoluyla yatırımcılar ile buluşturup, tanınması sağlanmaktadır. Aynı şekilde kripto para borsaları da yeni yatırımcıları kendilerine çekmek için güçlü reklam yöntemlerini kullanmaktadırlar. Google’de bunlardan biri. Google 2018 yılında kripto paralar için reklam yasağı getirmişti.

Bugün itibariyle gelen haberde, Google kripto paralar için reklam yasağının kaldırıldığını bildirdi. Arama moturu devi Google’nin böyle bir yasağı kaldırması dünyada yankı uyandırmış gibi gözüküyor. Kripto para piyasası için en önemli reklam kaynaklarından biri olan Google reklam politikasını güncellemeye götürmüştür.

Google Reklam Politikasını Güncelledi. Kripto Paralar İçin Reklam Yasağı Kalktı

Kripto paralar için reklam yasağı

Google’nin 3 Ağustos itibariyle yürürlüğe giren reklam politikası sonucunda kripto para borsalarının, sanal cüzdan hizmetlerinin ve kripto tanıtımı gibi reklamların yasağının kalktığını, ürünlerini pazarlayabileceklerini belirttiler. Kripto reklamlarının önünde her hangi bir engel kalmamasıyla birlikte proje sahipleri bir hayli mutlu gözüküyor. Günümüzün en büyük arama motoru olan Google’ye böyle bir reklam vermenin ne kadar verimli olduğu gözle görülmektedir.

Ancak Google’ye reklam verebilmek için bazı gereksinimleri karşılıyor olmanız gerekmektedir. Reklam vermeden önce FinCen‘e kayıt olmalı ve gerekli işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Bunun yanında farklı gereksinimler de mevcuttur. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra reklamınız Google ekibi tarafından gözden geçirilip yayınlanabilecektir. Google kripto paralar için reklam yasağını kaldırsa da bazı kısıtlar devam edecek gibi gözüküyor. Yukarıda belirtilen gereksinimleri tamamlayarak reklamını yayınlayabilirsiniz ancak yatırım tavsiyesi gibi reklamlar yasak kalmaya devam edecek. Kripto para piyasasında dolandırıcılığın son derece yüksek olduğunu göz önünde bulunduracak olursak böyle bir kararın doğru olduğunu görebiliriz.

Birçok illegal firma yatırım tavsiyesi vererek insanları dolandırmakta ve yatırımcıları zor duruma sokmaktadır. Her ne olursa olsun Google’nin kripto paralar için reklam yasağını kaldırması piyasa için güzel bir haber gibi gözüküyor.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap