1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kripto Paralara Sert Önlemler!

Kripto Paralara Sert Önlemler!
+ -

Son aylarda Bitcoin’in ve kripto para piyasasının yaşadığı büyük düşüşler, yatırımcıları pek fazla endişelendirmiş durumda gözüküyor. Yaklaşık yüzde yüze yakın değer kaybeden Bitcoin, birçok yatırımcının zarar etmesine sebep olmuştur. Terste kalan ve zararını çıkarmak isteyen yatırımcılar güncel haberleri takip etmekte ve olası yükselmelerde zararlarını kapatmaya çalışmaktadırlar.

Haftaya yükseliş ile başlayarak yatırımcılarını bir nebze mutlu eden Bitcoin, 36.600 dolar fiyatlarına kadar yükselmiştir. Tekrardan 40.000 dolarlara çıkabileceğini düşünen yatırımcılar, bir kez daha hüsranla karşılamıştır. Kripto paralara yatırımı bulunan ve zararlarını kapatmak isteyen yatırımcılar bir kez daha mutsuz oldukları görülebiliyor. Çin gibi bazı büyük ülkelerin kripto paralara sert önlemler almasıyla beraber piyasada 2 gündür düşüşler yaşanmaktadır. Yüzde 10 civarlarında düşüş yaşayan Bitcoin ve Altcoin’ler bu düşüşü neye borçlu?

Kripto paralar

Dünyanın Büyük Ülkelerinden Kripto Paralara Sert Önlemler

Büyük ülkelerin ve özellikle Çin hükümetinin kripto paralara ve piyasaya sert önlemler aldığını biliyoruz. Çin hükümetinin aldığı bu tedbirler ile piyasa her seferinde düşmekte ve yatırımcılarını fazlasıyla üzmektedir. Ülkeler, olabilecek dolandırıcılık, kara para aklama gibi durumların önüne geçmek amacıyla bazı önlemler almaktadır. Peki bu hafta yaşanan düşüşün sebebi nedir?

Madencilik yapan yatırımcılar için yasaklamalar ve tedbirler devam ediyor. Ülkeler için bir sıkıntı teşkil ettiği düşünülen kripto paralar madenciliği için Çin bir önlem almış durumda. Çok yoğun enerji tükettiği söylenen kripto para madenciliği için Çin, madencilik şirketlerine kısıtlama getirdiği söyleniyor. Bitcoin üreten cihazların, üretimine ara verildiği ve bu şirketlere kısıtlama getirildiği söylenmekte. Ülkene yaşanan aşırı elektrik tüketimi sebebiyle geldiği söylenen bu kısıtlamalar, hem şirketleri hem de madencilik yapan yatırımcıları endişelendirmiş gibi görünüyor. Bu haberlerden sonra Bitcoin 32.000-33.000 aralığına kadar gerilemiştir.

Bazı şirketlerin kısıtlamaya gitmesi ile birlikte ellerindeki cihazları başka ülkelere satmaya çalıştıkları biliniyor. Çin’den gelen bu haberler ile kripto paralar düşüş yaşasa da bir kötü haber de İngiltere’den geldi. İngiltere Mali Denetim Otoritesi, dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını istemiştir. Bu ağır haberden sonra piyasa düşüşe geçmiş ve yatırımcılar tedirgin etmiştir. İngiltere’nin bu isteğinin, Binance kuruluşunun yazılı bir izne dayanmadığından kaynaklandığı söyleniyor. Binance’in ülkede lisansının ve gerekli izinlerinin bulunmaması gerekçesiyle böyle bir karar alındığı bilinmektedir. Ülkedeki çoğu borsaların lisansının olmadığını ve bunlara da kısıtlama geleceğini belirtmektedirler. İngiltere, ileriki günlerde kripto paralar için bir düzenleme getirecek gibi gözüküyor.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap