1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kripto Paralarda Dev Buhran! 700 Milyar Dolar

Kripto Paralarda Dev Buhran! 700 Milyar Dolar
+ -

Kripto piyasası özellikle dün olmak üzere son günlerde büyük düşüşler yaşadı. Kripto paralarda dev buhran yaşanmasıyla beraber yatırımcılar bu düşüşün sebebi olarak Elon Musk’ı suçluyor ve ona bağlıyor. Elon Musk bunun üzerine, Tesla asla Bitcoin satmadı ve satmayacak gibi açıklamalarda bulunsa da yatırımcıların buna inanması zor gibi gözüküyor. Bu açıklamalardan sonra belli bazı büyük kurumlar da Bitcoin satmadıklarını ifade ettiler. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor kontrolü altındaki kurumların Bitcoin satmadıklarını söyledi. Ve dün yaşanan düşüşten sonra şu ifadeleri kullandı:

“Kontrol ettiğim kuruluşlar şu ana kadar 111.000 #BTC aldı ve tek bir satoshi bile satmadı. #Bitcoin sonsuza kadar.”

Kripto Para Piyasalarında Dev Buhran

Geçtiğimiz aylarda en yüksek fiyatına 65 binlere yaklaşan Bitcoin dün 30 bin seviyelerine kadar düşerek çok büyük bir çöküş yaşadı. Yatırımcılar acaba ayı sezonu mu geldi diyerek tedirginliklerini gösterdiler. Bazı altcoinlerde yüzde 50’lere yakın düşüşler yatırımcıların büyük zararlar etmesine sebep oldu.

Kripto Paralarda Dev Buhran ve Merkez Bankasından kripto uyarısı

Geçtiğimiz günlerde Çin Merkez Bankası’nın yaptığı bir açıklamada, kripto paraların bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağını söylemesi kripto varlıklardaki düşüşte büyük etkiye sahip oldu. Bunun üzerine Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, kripto varlıkların gerçek bir yatırım aracı olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Bu söylemlerden sonra bazı yatırımcılar endişelendi acaba ayı sezonu mu diyerek panik satışlarda bulundular ve belki de düşüşü daha da derinleştirdiler.

Olan olaylar ve merkez bankasından gelen uyarılar yatırımcıyı acaba mı düşüncesine sokacaktır. Bu büyük düşüşe alışkın olmayan acemi yatırımcılar fazla zarar ettikleri için piyasadan korkup kaçabileceklerini düşünüyorum. Bu dönemlerde soğukkanlı olmak en önemlisi herhangi bir panik hareketinizde zarar en çok size yansıyacaktır.

Bizleri Telegram’da takip ederek en güncel haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap