1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kripto Paraları Çalmak İçin Yeni Yöntemler. Dolandırıcılara Dikkat!

Kripto Paraları Çalmak İçin Yeni Yöntemler. Dolandırıcılara Dikkat!
+ -

Kripto para cüzdanı olan Ledger’in başı yine dertte. Dolandırıcılar yatırımcıların kripto paraları çalmak için sürekli yeni yöntemler geliştirerek, bazı yatırımcıların mağdur olmasına sebep oluyor.

Kripto Paraları Çalmak

Ledger geçen yıl yaşanan bir takım güvenlik sorunlarının üstesinden yeni gelmiş iken, bu sefer farklı bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Dolandırıcılar kripto paraları çalmak için yatırımcılara sahte cihazlar göndererek, yatırımcıların hesaplarında olan kripto para birimlerimi çalma girişiminde bulunuyor.

Ledger’in Başı Kripto Paraları Çalmak İçin Uğraşan Dolandırıcılarla Dertte!

Kripto Paraları Çalmak

Ledger kripto para yatırımcılarının varlıklarını, çevrimdışı cüzdanlar da saklamasını sağlamak için kurulmuş bir kripto para cüzdanı üreten şirket. Şirket 2014 yılında kurulmasına rağmen son yaşanan olaylar ve kripto paraların da çoğu kişi tarafından bilinmesinin ardından önemli bir değer kazandı.

Kripto paraların popüler olması, bazı art niyetli kişilerin de bu alanda yatırım yapan kullanıcıları dolandırma çabalarına dönüştü. Yazılım ve güvenlik hatalarından faydalanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine şahit olmuş idik ancak kripto paraları çalmak için ilk kez böyle bir yönteme başvurulduğuna şahit oluyoruz.

Yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin artması ve her geçen gün yatırımcı sayısının artmasıyla değişik ve ilginç dolandırılma yöntemleri ile de karşılaşmaya başlıyoruz.

Redditte bir kullanıcı eline gelen bir postanın, orijinal görünümlü bir pakete sahip Ledger Nano X kripto para cüzdanının çakması olduğunu ifade etti.

Kripto Paraları Çalmak

Kullanıcıya gönderilen cihazın, gönderilme sebebi olarak kutuya koyulan mektup da, kullanıcının sahip olduğu mevcut cihazın, donanım olarak hatalar içerdiği bu hataların güvenlik sorunlarına yol açtığı ve yeni gönderilen cihazda bu hataların giderildiği ifade ediliyordu.

İfade ediliş şekli ve bolca yazım hatasından şüphelenen kullanıcı olası bir dolandırıcılık mağduru olmaktan kurtulduğunu da Reddit paylaşımına ekliyor.

Kullanıcı hataları fark etmesi ve durumdan işkillenmesi sayesinde dolandırılmaktan kurtulmuş. Şanslıymış da diyebiliriz zekiymiş de ama bana kalsa zeki olduğunu söyleyebilirim. Dolandırıcılar bu sefer sert kayaya çarpmışlar.

Umarım tüm yatırımcılar bu haberde paylaştığımız yatırımcı gibi dikkatli olur ve yatırımlarını, birikimlerini dolandırıcılara kaptırmazlar. Dolandırıcılara da Süleyman Çakır karakterinin efsane repliklerinde olan bir repliği iletmek isterim. “Dalaksız Ciğersiz…”

Ledger Kripto Para Güvenliği Açıklaması

Kripto Paraları Çalmak
Gerçek Donanım Cüzdanı
Kripto Paraları Çalmak
Sahte Donanım Cüzdanı

Bir güvenlik uzmanı, orijinal ürün ile dolandırıcıların gönderdiği ürün arasındaki farklılıklar için açıklamalarda bulundu.

Dolandırıcıların bir flash sürücü eklediğini ve onu USB konektörüne bağladığını söyledi. Kötü amaçlı yazılım dağıtımı amacıyla Ledger’a bağlanmış basit bir flash sürücü gibi göründüğünü de açıklamalarına ekledi.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap