1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Küba’dan Kripto Para Adımı Geldi! Küba Kripto Paraları Tanıyacak ve Düzenleyecek!

Küba’dan Kripto Para Adımı Geldi! Küba Kripto Paraları Tanıyacak ve Düzenleyecek!
+ -

Küba’dan kripto para adımı geldi. Atılan bu adım ile Küba kripto paraları tanıyacak ve düzenleyecek. Kripto paraları tanıyan son ülke Küba oldu. Bu adım ile kripto paraların varlıklarının kabulü daha da kesinleşmiş oluyor. Bundan sonraki süreçlerde de birçok ülkenin kripto paraları tanıdığına şahit olacağız gibi.

Küba resmî gazetesi tarafından yayınlanan 215 sayılı karara göre, ülkenin merkez bankası kripto varlıklarıyla nasıl başa çıkılacağına dair yeni kurallar getirmeye hazırlanıyor. Bu durumda Küba’dan kripto para adımı şeklinde yorumlandı.

Küba'dan kripto para adımı

Yapılan bu açıklama kimi kurum ve kuruluşlara göre kripto para borsalarının resmi olarak faaliyet gösterebilmesi için Küba hükümetinden onay alması gerekecek. Bu onay ile ilgilenecek kurumun ise Küba merkez bankası olduğu da ifade ediliyor.

Küba’dan Kripto Para Adımı Küba’nın Yararına!

Fintech veri analisti olan Boaz Sobrado, Küba’dan kripto para adımı gelişmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Boaz Sobrado’ya göre Küba’nın kripto para birimlerini benimsemenin faydalarını göreceğini ifade ediyor.

Küba’nın kripto para birimlerini tanıma kararı, adanın ülkenin uluslararası ticaretini ve havalelerini kısıtlayan ABD ambargosunu atlatmasına yardımcı olabilir. ABD şirketlerinin Küba ile iş yapmasına izin verilmiyor ve Latin Amerika ulusuyla iş yapan yabancı şirketleri cezalandıran yasalar var. Küba’nın kripto paraları tanıma adımı yapılacak işlerde ödemlerin kripto şeklinde alınabileceğinin de önünü açıyor. Bu gelişmelerin ardından ABD tarafından nasıl bir ses geleceği ise merak konusu. Küba’dan kripto para adımı geldi, gelen bu adımın sonuçlarının ne olacağını ise zaman gösterecek gibi duruyor.

Küba'dan kripto para adımı

Geçen yıl, ülkede önemli bir havale kanalı olarak hizmet veren finansal hizmetler şirketi Western Union, Trump yönetiminin Küba hükümetine yeni yaptırımlar getirmesi üzerine Küba genelinde hizmet veren 407 şubesini kapatmış idi. Şubelerin kapatılması ile ABD üzerinde Küba’ya gelecek havalelerin de önüne geçilmiş oldu çünkü ABD’den Küba’ya Western Union, harici bir yol ile havale gönderimi bulunmuyor.

Küba Kripto Paraları Tanıyacak ve Düzenleyecek

Küba, bu yeni varlık sınıfının artan popülaritesinin karşısında kripto para birimlerini benimseme kararı alması kripto paralarının geleceğine dair duyduğu güveni gösteriyor. Bu güvene ek olarak da ABD tarafından uygulanan ambargoyu da aşabilmek için bir fırsat olarak da görülüyor olabilir.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap