1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Link Coin Nedir ? Chainlink Detaylı Rehber 2021

Link Coin Nedir ? Chainlink Detaylı Rehber 2021
+ -

Bugünkü kripto varlıklar rehberimizde Link coin’i değerlendireceğiz. Piyasada ismini sık sık duyduğumuz, piyasa değeri olarak popüler ve önemli bir kripto para olan Link Coin nedir ?

2017 Haziran ayında bir teknoloji şirketi olan Smart Contract tarafından ERC20 tabanlı Chainlink’i tasarladılar ve piyasaya sürdüler. Chainlink, ödeme yöntemleri ile bankalar ve blokzincirler arasında bir köprü görevi görmeyi hedef edinen bir yapıya sahip olan blokzincir projesidir. 2015 yılında hayata geçirildi fakat çoğumuz onu 2017 yılında Link adlı kripto parayı piyasa sürdükleri zaman tanıdık.

Birçok kripto varlık gibi merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Link, uygulama arayüzlerine bağlanabilen bir yapıya sahiptir. Chainlink’in bir köprü görevi olarak çalıştığını görüyoruz. Blokzincir dışındaki sistemleri akıllı sözleşmeler ile blokzincir sistemleri ile beraber çalışmasını sağlıyor. Blokzincir sistemlerini kullanacak şirketler ve kurumlar için Chainlink çok kolaylık sağlayacak bir uygulamadır.

Chainlink, Google Cloud, Oracle, Swift gibi büyük şirketler ile işbirliği içinde olduğu için güvenirlik seviyesi pek hayli artmış durumda.

Link Coin Nedir ?

Link Coin Yorum

Chainlink projesinin büyük şirketlere hizmet etmesi, Bitcoin ve Ethereum arasında uyumluluk sağlaması ve köprü görevi görmesi, bilginin güvenliğini çok iyi sağlayabilmeleri sayesinde teknolojinin güçlü ve iyi bir geleceğe sahip olduğunu düşünüyorum. Bu sayede ise Link coin’ler iyi bir yatırım aracı olarak görülebilir.

Link Coin Madenciliği

Diğer varlıklar gibi madenciliği yapılamayan kripto paralardan biri olan Link Coin belli miktarlarda piyasaya sürülmüştür. Tüm tokenler Chainlink tarafından üretilip piyasaya sunulmaktadır. Toplamda 1 milyar adet üretilmesi beklenen Link Coin şu sıralar 431,009,553.92 dolaşan arza sahiptir.

Link Coin Yorum

Link Coin Fiyat

İsmini piyasada sık sık duyduğumuz, piyasaya değeri olarak iyi yerlerde bulunan ve yatırımcılar tarafından popüler kripto varlıklardan biri olarak bakılan Link Coin şu sıralar 28 dolar civarlarında fiyatlanmaktadır. Piyasa değeri olarak ₺104,503,776,657 ile 13. sırada bulunması ile ne kadar popüler ve tercih edilen bir varlık olduğunu görebiliyoruz. Toplam arzı 1.000.000.000 olan bu varlığın şu sıralar 431,009,553.92 dolaşan arzı vardır.

Chainlink şirketi ve kripto varlık hakkında daha çok bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Link Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Chainlink (Link) almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Chainlink alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde Link coin alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap