1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

LUNA Coin Geleceği 2021 – Terra (LUNA) Alınır Mı

LUNA Coin Geleceği 2021 – Terra (LUNA) Alınır Mı
+ -

Terra, 2018 yılında başarılı çalışmalarıyla yatırımcılarının karşısına çıkmış merkeziyetsiz bir Blockchain platformudur. Luna’da Terra ekosisteminde kullanılan yerel tokendir. Luna coin geleceği ile yatırımcılarda merak uyandırırken son zamanlarda yaşadığı yükselişlerle de kendisinden sık sık bahsettirmeyi başardı. Ekosistem için büyük öneme sahip temel bir varlık olan LUNA, ağda birçok farklı amaç için kullanılmakta. Bu amaçlardan biri de ağda yer alan sabit paraların fiyat istikrarını güvenceye alabilmek için teminatlandırma mekanizmalarındaki kullanımıdır.

Geniş kapsamlı, özgün konsepti ile sınır ötesi ödemelerin gerçekleşmesini aynı zamanda bu işlemlerin de çok hızlı ve uygun fiyatlar olmasını ana hedef olarak belirlemiştir. LUNA coin nedir?, Terra ekosisteminin detayları ve LUNA coin yükselir mi? gibi soruların detaylarına içeriğimizde yer vereceğiz.

Luna Coin Nedir?

Terra olarak da bilinen Luna coin piyasaya birçok farklı faydası bulunmaktadır. Rekabetçi programlanabilir ödemeler, lojistik ve stabil coin geliştirilmesini basitleştirmek için tasarlanmış bir altyapıya sahiptir.

Terra’nın yerel tokeni LUNA, protokolündeki sabit değerli kripto paralarının fiyatının istikrarını sağlayabilme ve stabilize edebilmek için kullanıyor. LUNA coin yatırımcıları yönetişim teklifleri sunabildiği gibi aynı zamanda oy da kullanabiliyor. Bünyesindeki algoritma otomatik olarak sabit değerli kripto para arzını ayarlıyor ve sabit fiyat özelliğini de böylece koruyor. Bazı amaçları ve işlemleri bakımından benzer kripto paralar bulunsa da LUNA coin diğerlerine nazaran daha fazla ademi merkeziyetçiliğini ön plana çıkardığını savunmaktadır. Bunun için de Cosmos SDK ve Inter Blockchain Communication (IBC) teknolojisinden faydalanmaktadır.

Kore, Güneydoğu Asya merkezli birçok e-ticaret platformlarındaki satın alımların Terra Blockchain ağı ile sağlanacağını belirtti. Bu da ister istemez projenin temel analizinin daha sağlamlaşmasında önemli bir etmen.

{"A?":"B","a":5,"d":"B","h":"www.canva.com","c":"DAElj8N99r8","i":"cz-m8X_ORPwJWKLlMROtXw","b":1627542339323,"A":[{"A?":"K","A":121.73076519839108,"B":55.309187446721694,"D":120.484375,"C":65.06666666666666,"a":{"A":[{"A?":"A","A":"COİN\n"}],"B":[{"A?":"A","A":{"color":{"B":"#fcd63d"},"text-align":{"B":"center"},"font-family":{"B":"YALBs8dx50s,0"},"font-size":{"B":"54.6666666666667"}}},{"A?":"B","A":4},{"A?":"A","A":{"spacing":{"B":"0.0"},"font-weight":{"B":"normal"},"font-style":{"B":"normal"},"text-transform":{"B":"none"},"leading":{"B":"1400.0"},"tracking":{"B":"0.0"}}},{"A?":"B","A":1},{"A?":"A","A":{"color":{"A":"#fcd63d"},"text-align":{"A":"center"},"font-family":{"A":"YALBs8dx50s,0"},"font-size":{"A":"54.6666666666667"},"spacing":{"A":"0.0"},"font-weight":{"A":"normal"},"font-style":{"A":"normal"},"text-transform":{"A":"none"},"leading":{"A":"1400.0"},"tracking":{"A":"0.0"}}}]},"b":{"A":[5]},"d":"A","g":false,"h":"B"}],"B":800,"C":450}

LUNA Coin Geleceği | Terra (LUNA) Gelecek Vadediyor mu?

Terra Community Console’un verilerine göre Terra platformu hesap oluşturma ve aktif kullanıcı sayısı bakımından 1 yıl içerisinde büyük oranda artış gösterdi. Başarılı bir proje ve arka planında yer alan başarılı isimler beraberinde gelecek vadettiği düşüncelerini doğurmaktadır. Elbette ne kadar başarılı proje olursa olsun arka planda yer alan birtakım etmenler yükseliş ve düşüşlerinin önüne geçebilmektedir.

Genel piyasa durumunun, Bitcoin hareketlerinin de önem arz ettiği son zamanlarda BTC.D (Bitcoin hakimiyeti) birçok yatırımcının dikkat etmesi gerektiği diğer bir etmendir. Aynı zamanda Ethereum’da da olduğu gibi Terra akıllı sözleşmeler için GAS kullanım ihtiyacı gütmektedir. Kendi web siteleri aracılığıyla da GAS ücretleri ve proje detaylarını inceleyebilirsiniz.

Terra (LUNA) Kurucusu Kim?

Kitlesel volatilitenin etkilerinin azaltılmasını hedefleyen Terra, 2018 yılının Ocak ayında Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kuruldu. İki ortak da farklı alanlarda güzel başarılara sahip.

Kwon kendi CEO’luğunu yaptığı firmanın haricinde Microsoft ve Apple gibi büyük firmalarda yazılım mühendisi olarak çalışmıştı. Shin ise TMON yani Ticket Monster’ın kurucu ortaklığını ve yöneticiliğini yapan kişidir. TMON, Güney Kore’nin önemli E-ticaret sitelerinden biridir.

Luna Coin Yükselir Mi?

LUNA coin içeriğin yazıldığı sırada hali hazırda başarılı bir yükseliş performansı göstermiş durumda. Fakat yeni girecek yatırımcılar için ya da yaşanılan büyük düşüş öncesi tepeden alım yapan yatırımcılar LUNA coin yükselir mi? sorularını sık sık gündeme getirmektedir.

Bir kripto para biriminin yükselişinin gerçekleşebilmesi için bazen tek bir faktör yeterli olabiliyorken bazen tüm faktörler dahi yatırıma uygunluğunu gösterse de istenilen yükselişi sunamayabiliyor. Luna coin yükselişinin devamlılığını sağlayacak faktörlerin başında ise şuanda Bitcoin hakimiyeti gelmektedir. Her geçen gün BTC.D oranının artması altcoinlerin, olası Bitcoin düşüşlerinden çok daha kolay etkilenmesine neden olabilir. Bu yüzden yatırımcı doğru yatırım için genel piyasanın durumu, Luna işlem hacmi, ülkelerin kripto para hakkındaki kararları gibi daha birçok etmeni de göz önünde bulundurmalıdır. Bu sayede yükseliş ve düşüşler hakkında bir nebze daha doğru cevaplar verilebilir.

Luna Coin Geleceği

Terra (Luna) Coin Yorumları

Piyasa son zamanlarda karamsar bir şekilde ilerlese de Luna coin bir süredir yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor. Bu da ister istemez yatırımcıların, uzman analistlerin yaptığı Terra (Luna) coin yorumlarını daha önemli bir hale getiriyor.

Yaşanılan yükselişler yatırımcılar için ne kadar cazip olsa da tepeden alma durumlarında zaman zaman zararlar ortaya çıkmakta. Bu yüzden olabildiğince panik alış / satış yapmaktan uzak, piyasayı ve kripto parayı iyi analiz etmiş bir şekilde alım gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra yatırımcılar, analistlerin LUNA coin yorumlarına veyahut diğer kripto paralar hakkındaki düşüncelerine körü körüne bağlanmamalı, kendi analiz gücünü ve tecrübelerini de geliştirmeye çalışmalıdır.

Luna Coin ATH Değeri

ATH (All Time High) yani tüm zamanların en yüksek değeri birçok yatırımcı için önem arz etmekte ve yatırımlarını yaparken bu değerlere göz atmaktadır. Luna coin ATH değeri, 21 Mart 2021 tarihinde 22.33$ ile en yüksek değerine ulaşmıştır. LUNA ATH değeri borsadan borsaya küçük değişiklikler gösterebilir.

LUNA Coin Fiyatı – 1 LUNA Kaç TL?

LUNA coin içeriğin yazıldığı son haftalarda diğer birçok kripto para birimine göre başarılı bir yükseliş grafiği seyir etmekte. Durum böyle olunca birçok yatırımcı LUNA coin fiyatı, yükselişin devam edip etmeyeceği gibi konuları gündeme getiriyor. LUNA coin fiyatı için aşağıdaki grafikten faydalanabilirsiniz. Grafikte yer alan bilgiler ve kripto para biriminin fiyatı, üçüncü veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmeler yaşanabilmektedir.

Luna Coin Geleceği

LUNA Coin Alınır Mı?

Temel analizinin gerçekleştirilmesinin ardından diğer tüm etmenleri de göz önünde bulundurmak bir yatırım için büyük önem arz etmektedir. Diğer etmenler;

  • Genel piyasanın durumu
  • Bitcoin hakimiyeti ve Bitcoin hareketleri
  • LUNA coin grafik analizi
  • İşlem hacmi
  • Kripto paralar ya da LUNA hakkında gündeme gelen haberler
  • Ülkelerin ya da firmaların kripto paralar hakkında aldığı, alacağı kararlar

gibi daha birçok etmen yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken faktörlerdendir. Tüm bu faktörler sonucunda kripto para biriminin yatırıma uygun olduğuna karar kılındıysa LUNA coin alınır mı? gibi soruların cevabını çok daha verimli bir şekilde verebilirsiniz.

Zaman zaman temel analiz, teknik analizin de başarılı olamayabileceği, genel anlamda piyasada riskin bulunduğunu da bilerekten yatırım yapmalısınız. Temkinli hareket etmeli, panik alış ve satıştan da uzak durmalısınız. Doğru oranlarda stoplu işlemlerle yatırımların yapılması oluşabilecek zararları da minimize edecektir.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap