1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Metaverse Kripto Para Projeleri ve Geleceği 2021

Metaverse Kripto Para Projeleri ve Geleceği 2021
+ -

Son zamanlarda sosyal medya devi Facebook’un aldığı kararlarla birlikte Metaverse kavramı önem kazanmış hatta haberlerin artmasıyla da beraber beklenen yükselişler görülmeye başlanmıştır. Böylece yatırımcılar için Metaverse kripto para projeleri ve geleceği bulunan coinlerin araştırılması şimdiden önem kazandı. Özellikle de geçtiğimiz günlerde Facebook’un adının ‘Meta’ olarak değiştirilmesi, Metaverse platformunun tanıtılması bu alandaki projelere olan ilgiyi arttırdı.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg şirketin isminin tam anlamıyla şirketi ve geleceğini anlatamadığını düşündüğünden isim değişikliğine gitme kararı aldığını belirtti. Yeni adı olan Meta adıyla bir hayli dikkat çekmeyi başarmasıyla birlikte ardından Metaverse platformu hakkında da birtakım bilgileri kullanıcılarla buluşturdu.

Metaverse Kripto Para Projeleri

Metaverse Nedir?

Son zamanlarda gündemde Metaverse nedir? sorusu sıkça yer almaktadır. Türkçe anlamıyla sanal evren olarak çeviri yapabileceğimiz bu kavram kullanıcıların internetten çok daha verimli bir şekilde faydalanabilmesi adına sanal gerçeklik teknolojisinin daha da geliştirilmiş bir hali olarak düşünülebilir. Bir kurgusal evren, normalin ötesinde anlamını tam anlamıyla ilerleyen günlerde kullanıcılara sunup sunamayacağı ise merak konusu.

Metaverse teknolojisi kullanıcıya bilgisayar tarafından oluşturulan bir ortam sunmaktadır. Bu ortamda diğer kullanıcılarla etkileşime girilebilecek bir sanal gerçeklik alanı da bulunmakta. Pandemi gibi zorlu koşulların bulunduğu günümüzde Metaverse ister istemez ilgileri üstüne çekiyor. Bir kullanıcının istediği zaman sanal bir konsere gidebilmesi, çevrimiçi bir geziye çıkabilmesi ya da sanat eserlerini görüntüleyebilmesi gibi şeyler bu teknoloji ile gelebilecek örneklerin sadece küçük bir kısmı.

Bir diğer içeriğimiz olan Lazio Coin Geleceği‘ni inceleyebilir ve detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Metaverse Kripto Para Projeleri

Metaverse teknolojisinde gelecek gören birçok yatırımcı ve kullanıcı şimdiden bunlarla ilgili girişimlere, yatırımlara ve analizlere başladı. Metaverse kripto para projelerinden birçoğunda da yükselişleri görebilmek mümkün. Özellikle de Facebook gibi kaliteli, büyük bir firmanın yaptığı bu açılım kolay bir şekilde Metaverse odaklı kripto para projelerine bu denli etki bırakabiliyorsa ilerleyen süreçte firmanın yapacakları, diğer firmaların bu alana yatırım yapmaları ve çok daha fazla etmen projeleri daha değerli bir hale getirebilir.

Elbette bu yükseliş ve gelecek vadeden yatırımlar bir düşünceden, planlamadan ibaret. Yatırımların devam etmesi, farklı firmaların bu alana yenilikler getirmesi, bu alana dahil olması sonucunda blokzincir teknolojisi gibi gelecek vadeden bir teknoloji haline bürünmesi zor olsa da mümkün.

Metaverse odaklı kripto para projelerine göz attığımızda birçok seçenek karşımıza çıkabilir. Diğer yatırımlarımızı gerçekleştirirken yaptıklarımızı gerçekleştirmeli, bolca analiz ve araştırmalar sonucunda karar kılmalıyız. Bir projenin arka planında yaptıkları ve yapacakları proje için önemli olduğu kadar yatırımcı için de önemli olmalıdır. İşte Metaverse odaklı kripto para projelerinden bazıları;

  • Decentraland (MANA)
  • The Sandbox (SAND)
  • Kalao (KLO)
Metaverse Kripto Para Projeleri ve Geleceği 2021

Decentraland (MANA)

Ethereum blok zincirinde yer alan sanal gerçeklik platformu Decentraland’in yerel tokeni olan MANA bu alana odaklanmış ve kısa sürede harika yükselişler yaşayarak yatırımcılarını sevindirmiş projelerden sadece birisidir. MANA, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve para kazanmasına imkân sunan bir sanal gerçeklik platformudur.

24 saat içerisinde %63.15’lik bir yükselişle 1.31$’a ulaşarak birçok rakibini de geride bırakmıştır. Metaverse’e olan ilginin artması, haberlerin devamlılık göstermesi durumunda bu yükselişin devamlılığı da beklenenler arasında. Aynı zamanda yatırımcıların bilmesi gereken bir diğer konu ise; Decentraland ağında iki token kullanılıyor. Bu coinler; MANA ve LAND.

Mana Coin

The Sandbox (SAND)

Diğer coinlere nazaran adını hali hazırda duyurmuş, öncesinde ATH’ını yapmış projelerden biridir. MANA’da olduğu gibi Ethereum blok zincirinde yer almaktadır. kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe odaklanmakta ve Metaverse platformun daha da geliştirilmesinde rol oynamaktadır. Metaverse haricinde merkezi olmayan yönetimi teşvik etmesi gibi etmenlerle de ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda bu gibi projelerde merkezi olmayan yönetişim önemli bir hal aldı. The Sandbox (SAND) coin ise içeriğin yazıldığı sırada 24 saat içerisinde %26’lık bir yükseliş yaşamış ve değerini 1.10$’a kadar arttırmıştır.

Kalao (KLO)

MANA ve SAND coinden farklı olarak Ethereum blokzincirinde yer almayan Kalao (KLO) coin Avalanche ağında bulunmaktadır. Diğer kripto para projelerinde de olduğu gibi haberlerin artmasıyla beraber (içeriğin yazıldığı sırada) %39.44’lük bir artış yaşayarak fiyatını 1.22$’a arttırmayı başardı. Bu haberler sayesinde de ATH değerine ulaşan Kalao (KLO) bünyesine çok daha fazla yatırımcıyı kattı.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap