1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Metaverse Ne Vadediyor? 2004’e Dayanan Bir Hayal!

Metaverse Ne Vadediyor? 2004’e Dayanan Bir Hayal!
+ -

Metaverse ne vadediyor? Son zamanların popüler kavramlarından olan Metaverse her yerde karşımıza çıkıyor. Peki bu Metaverse ne vadediyor? Metaverse de Mark Zuckerberg gözlerini büyük resme dikmiş durumda; Sanal dünyadaki kullanıcıların fikirlerini herhangi bir engel olmadan oluşturmalarına, para kazanmalarına ve paylaşmalarına olanak tanıyan daha merkezi olmayan ve birlikte çalışabilir bir meta veri deposu olarak hedefini açıklayabiliriz. Yine anlayacağımız üzere verilerimizi işleyecekler ve bunlar üzerinden para kazanmaya devam edecekler diyebiliriz.

Bu haftanın başlarında konuşan 37 yaşındaki CEO, Metaverse ışığının genç yaştan itibaren aklında olduğunu açıkladı. Bu fikir, 2004’te Facebook’u kurmadan önce bile tartışılmış olsa da ancak şimdi şirket onu hayata geçirmeye çok daha yakın bir durumda.

Zuckerberg ayrıca, tüm blok zincir sektörü ve hala kontrolden çıkmadığına inandığı kripto para birimleri için onayını ve desteğini yeniden dile getirdi. “Kripto, web 3.0 teknolojisi ve tüm bu genel yön konusunda çok iyimserim ifaedelerini de kullandı.

Metaverse Evreni Nedir? Metaverse Ne Vadediyor?

Metaverse, NFT oluşturanların ve diğer inşaatçıların kendi yollarını çizmeleri için samimi bir ortam oluşturacaktır. Ayrıca, projelerinde çalışmak için ihtiyaç duydukları tüm araçlara erişebilecekler ve birbirleriyle hiçbir engel olmadan tek bir çatı altında etkileşime geçebilecekler.

Mark’a göre, “Metaverse çok daha fazla birlikte çalışabilirlik vaat ediyor.” “Kimliğinize, ifadenize, avatarınıza ve eşyalarınıza sahip olduğunuz ve bunları farklı deneyimler arasında geliştirebileceğiniz bir yer.”

Ayrıca, böyle bir birlikte çalışabilirlik ile, NFT’lerin basılması ve çeşitli blok zincir ağlarında satılmasının yüksek maliyetleri gibi yaratıcı ekosistemlerin şu anda karşılaştığı sorunların aşamalı olarak ortadan kaldırılacağını ve alıcıların, satıcıların kendi fiyatları üzerinde anlaşmalarına izin vereceğini de belirtti.

Yeni Veri Dünyası Metaverse Evreni

Geçen Perşembe, Facebook Metaverse’i hayata geçirmeyi ve insanların bağlantılar kurmasına, topluluklar bulmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olmayı amaçladığını açıklayarak şirketin adını Meta olarak değiştirdi. Mark ayrıca, Presence Platformu ve yeni nesil Metaverse oluşturucularını eğitmek için 150 milyon dolarlık bir fon da dahil olmak üzere içerik oluşturucuların meta veri deposu oluşturmalarına yardımcı olacak yeni araçları da duyurdu.

Metaverse ne vadediyor

Geçen ay, Facebook (şimdi Meta), Metaverse’deki daha büyük büyümeyi öngörerek bu büyümenin bir parçası olmak için adımlar attı. ABD’nin bazı bölgelerinde ve şu anda pilot aşamasında olan Guatemala’da Novi adlı dijital cüzdanını da piyasaya sürdü. Bununla birlikte, şirketin kendi dijital para birimi olan Diem’i piyasaya sürme planları da vardı ancak bu planın şimdi yarardan çok zarara yol açabileceğini düşünen ABD’li düzenleyiciler tarafından yapılan endişeler ve incelemelerin ardından şu anlık bu plan ertelendi.

Metaverse Ne Vadediyor? 2004’e Dayanan Bir Hayal! içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap