1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. Neo Coin Nedir? Neo Detaylı Rehber 2021

Neo Coin Nedir? Neo Detaylı Rehber 2021

Neo Coin Nedir

Bugünkü kripto varlık rehberimizde bir Çin yapımı olan aynı zamanda Ontology coin ile ortak olduğunu bildiğimiz Neo coin’i inceleyeceğiz. Peki Neo Coin nedir ?

Çin merkezli bir şirket olan OnChain tarafından 2014 yılında geliştirilip piyasaya sürülen ve ilk başlarda ismi Anthares iken şu sıralar kripto piyasalarında Neo olarak bildiğimiz bir varlıktır. Çin’in ilk blok zincir platformu olarak biliniyor. Büyük ve güçlü bir kripto varlık olarak gözükmesinin yanı sıra yatırımcılar tarafından önemli ve popüler bir altcoin olarak görülmektedir. Çin’in Ethereum’u gibi benzetmeler ile sık sık adını duymaktayız.

Neo, açık kaynaklı, merkeziyetsiz ve blok zincir altyapısı ile işlem sağlayan bir yapıdır. Transfer işlemlerinde her hangi bir ücret almamaları, ve yaklaşık 3 dakikada bir borsadan farklı bir adrese transfer sağlayabilmeniz projenin güçlü özellikleridir. Aynı zamanda GAS isimli ödüllendirme sistemine sahiptirler. GAS, Platformu kullanan kullanıcılara, katkı sağlayanlara ödül sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Zaman zaman proje geliştirilmiyor, yazılımcı sayısı az gibi eleştirilere maruz kalmasına rağmen şu sıralar 10 üzerine yazılımcısı bulunmakta ve proje geliştirilmeye devam etmektedir. Çin’in geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e yaptığı eleştiriler ve ülkesinde yarattığı kısıtlamalar ile Neo’ya ilgi pek hayli artmış olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten dolayı geliştirilmeye devam ediyor olması ve arkasında Çin’in olması vesilesiyle projeye dikkat ve takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum

Neo projesinin ekibi ve proje hakkında detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Neo Coin Nedir

Neo Coin Yorum

Çin Hükümetinin Bitcoin’e karşı duruşu dolayısıyla Neo coin’in önemli olduğunu düşünüyorum. Blok zincir alanında başarılı olmaları ,sürekli gelişim ve yenilik içinde olmaları, Neo 3,0 projesine devam etmeleri gibi nedenlerden ötürü Neo’ya dikkat edilmesini düşünüyorum. Böyle desteklenen ve teknolojileri başarılı olan projelerin iyi yerlere geldiğini biliyor ve tanık oluyoruz. Çin gibi büyük bir ülkenin en önemli kripto parası olması ile gelecekte iyi yerlere gelebilecek kapasiteye sahip olduğunu görebiliriz.

Neo Coin Fiyat

Neo Coin Fiyat

Kripto para piyasasının önemli ve temel coin’lerinden biri olan Neo, yatırımcılar tarafından başarılı ve popüler bir varlık olarak görülmektedir. Piyasa değeri olarak ₺27,650,032,989 ile 30. sırada bulunan Neo şu sıralar 45 dolar civarlarında fiyatlanmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda 80 dolarlara kadar ulaşan Neo’nun en yüksek ulaştığı fiyat ise 198 dolar civarlarıdır. Ekonomist ve yorumcular bu kripto paranın hakettiği minimum fiyatın 100 dolar olduğunu sık sık belirtiyorlar.

Neo Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Neo Coin almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Neo alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde Neo coin alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap