1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin Geliyor!

Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin Geliyor!

Ödeme yöntemi olarak dogecoin

Milyonlarca tüketiciye sunulacak ödeme yöntemi olarak Dogecoin geliyor. Dünyanın önde gelen ödeme çözümleri sağlayıcılarından biri olan Verifone öncülüğünde gerçekleşecek proje olarak karşımıza çıkan Dogecoin ödeme yöntemi çok konuşulacak gibi.

Verifone Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağaza içi ve e-Ticaret bulut hizmetleri platformlarında tüketicilerin kripto para birimleri ile ödemelerini etkinleştirmek için çalışmalar yaptığını kullanıcılarına duyurdu. Yapılan çalışmaların temelinde yer alan sistem ise BitPay’in blok zinciri ödeme teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor.

Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin

Verifone, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir basın açıklamasında, dünyanın önde gelen kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklığın sonucu olan yeni kripto ödemeleri çözümünün kullanıcıların hizmetine sürüldüğünü belirtti. Geliştirilen bu çözüm, ürün ve hizmet sağlayıcılarının müşteri tabanlarını genişletmelerine ve kripto para piyasalarının fiyat oynaklığından korunurken kripto kabulünü teşvik etmelerine olanak tanıyor.

Ürün ve hizmet sağlayıcılarından alışveriş yapanların para taşımasına veya yeni bir uygulama indirmesine gerek kalmadan diğer gelişmiş ödeme yöntemleri kadar sorunsuz kripto kabul etmesine izin verdiği için yeni müşteriler sağlayacağının ifade ediyor.

Ödeme yöntemi olarak dogecoin

Ödeme sırasında tüketiciler bir Verifone cihazında tercih ettikleri kripto cüzdanını seçecek ve işlemi tamamlamak için kripto cüzdanlarını kullanarak ekrandaki QR kodunu tarayacak. Kripto fonları doğrulandıktan sonra, satıcı mağaza içi terminalde bir onay mesajı alacaktır. Fonlar, Verifone aracılığıyla satıcının banka hesabına geleneksel para biriminde (örn. USD) olarak aktarılacaktır. Bu alışverişi Blockchain.com, BRD ve Metamask gibi tüm büyük kripto cüzdanları destekleyecektir.

Gelen açıklamalara göre ürün ve hizmet sağlayıcıları tabanı birkaç yeni gelişmiş ödeme yöntemini (APM) etkinleştirmekle meşgul ve bu yıl kripto ödemelerine yönelik iştah patladı. Ürün ve hizmet sağlayıcıları için olası tüm zorlukları birlikte çözdüklerini de ifade ediyorlar çeviri riski yok, düşük uygulama maliyetleri ve tüketiciler ödeme deneyimini çok sorunsuz bulacak. Bu proje ile direkt kripto varlığına sahip olacakların Verifone şirketi olduğunu görüyoruz.

Tüketicilerin ödeme yapabilecekleri kripto para birimlerine gelince, şu anda desteklenen kripto varlıklar Bitcoin ($BTC), Ethereum ($ETH), Dogecoin ($DOGE), Bitcoin Cash ($BCH), Wrapped Bitcoin’den oluşuyor. ($WBTC), Litecoin ($LTC) ve beş USD sabitlenmiş stabilcoin ($GUSD, $USDC, $PAX, $DAI ve $BUSD).

Gerçekleşen bu olay ile şaka amaçlı olarak oluşturulan Dogecoin ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu örneğe baktığımız zaman kripto para piyasaların da kişilerin bazen içeriğe değil de popülerliğe baktığını da görüyoruz.

Ödeme yöntemi olarak dogecoin

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek Ödeme Yöntemi Olarak Dogecoin gibi en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap