1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. Polkadot Geleceği 2021 – Polkadot Alınır Mı?

Polkadot Geleceği 2021 – Polkadot Alınır Mı?

Polkadot Geleceği 2021

Zengin ekosistemi ile yatırımcıların karşısına çıkan Polkadot her geçen gün çok daha fazla yatırımcıya ev sahipliği yapıyor. Kripto paralara olan ilginin artması beraberinde yatırımların uzun vadede neler yapabileceği sorusunu gündeme getirdi. Polkadot geleceği 2021 yılında yatırımcıların ilgisini çeken kripto paraların başında geliyor.

Polkadot; farklı blockchain ağlarının birbirine bağlanması, ölçeklenebilirliği ve güvenilir ağı ile ön plana çıkan bir protokoldür. Bu ağın yerel kripto para birimi de DOT coindir. 2020 yılında piyasaya sürülen Polkadot, kısa süreçte güzel yerlere geldi.

Polkadot Coin Nedir?

Polkadot Geleceği 2021

Polkadot kısacası, diğer blok zincirlerini birbirine bağlayan bir blok zincirdir. Böylece bilgi alışverişi ve güvenilir veriler de oluşacaktır. İddialı hedefleri bulunan kripto para birimi Polkadot; tüm interneti bir zincir gibi işleyerek ekosisteminin büyümesine olanak tanımaktadır. Bünyesinde bulundurduğu 3 farklı platform ise Relay Chain (Röle Zinciri), Parachain ve Bridge (Köprüler) şeklindedir. Her birinin sistemde büyük amacı ve önemi bulunmaktadır.

Röle zinciri maksimum ağ güvenliğini sağlamakla birlikte zincirler arası birlikte çalışabilirliği mümkün kılar. Röle zinciri sayesinde de işlemler çok daha hızlı gerçekleşmeye başlar. Parachain ise röle zincirine bağlı Polkadot ile paralel bir şekilde çalışabilen zincirlerdir. Polkadot’un ölçeklenebilir, çok zincirli mimarisini gerçekleştirmede kullanılır. Polkadot ekosisteminin dışına çıkılıp farklı bir blok zincir ile oluşabilecek bağlantıyı ise köprüler gerçekleştirmektedir.

Polkadot Kurucusu Kim?

Çoğu yatırımcının temel analizinde faydalandığı bir diğer nokta da Polkadot kurucusu kim? sorusu oluyor. Polkadot’un çoğu zaman bu kadar ilgi görmesinin nedeni de yöneticisinin tecrübeli ve tanınmış bir isim olmasıdır. Popüler kripto para birimi Ethereum’un kurucu ortaklarından olan aynı zamanda Solidity programlama dilinin de geliştiricisi olan Dr. Gavin Wood 2016 yılı ile birlikte kripto para hakkında bir whitepaper yayınladı. Whitepaper, birçok yatırımcının temel analizinde kullandığı önemli etmenlerden biridir. Projenin genel itibariyle ana hatlarından, mimarisinden ve çok daha fazla teknik bilginin yer aldığı dokümanlardır.

İngiliz bilgisayar programcısı Gavin Wood, Ethereum’un kurucu ortaklığını yapmadan önce de Microsoft’ta çalışmaktaydı. Alanında uzman bir isim olması yatırımcıların Polkadot geleceği hakkında çok daha güzel yorumlarda bulunabilmesi için önemli bir etmen.

Polkadot Geleceği 2021

Polkadot Yükselir Mi?

Polkadot yükselir mi? sorusu da yatırımcıların merakla beklediği soruların başında geliyor. Bu sorunun cevabını çok daha doğru verebilmek için güncel verilerden yararlanmak gerekir. Bu yüzden yatırımcı güncel işlem hacmi, teknik analiz ve genel piyasa durumunu doğru bir şekilde yorumlamalıdır.

Son zamanlarda Bitcoin hakimiyetinin arttığı ve hareketlerinin önem kazandığı şu süreçte tüm etmenlere göz atılması yatırımın riskini minimize edecektir. Genel piyasanın da incelenmesinin ardından Polkadot teknik analizinin yapılması, işlem hacmi yükseliş ya da düşününün habercisi olacaktır.

Polkadot Geleceği | Polkadot Gelecek Vadediyor Mu?

2020 yılında piyasada yer alan Polkadot, piyasaya geç dahil olduğu halde kısa sürelerde çok fazla kişinin dikkatini çektiği ve başarılı yükselişlere de imza attığı söylenebilir. Birçok avantajıyla da yatırımcıların sepetinde yer verdiği coin, Polkadot’un bazı avantajları;

  • Bünyesinde farklı blok zincir ağlarını barındırır
  • Canlı ve zengin ekosisteme sahiptir
  • Kripto paralar için önemli olan ölçeklenebilirliği arttırmaktadır
  • Çok zincirli yapısıyla işlemleri paralel bir şekilde gerçekleştirir ve hızlı işlemlere kapı aralar
Polkadot Geleceği 2021

DOT ATH Değeri

ATH değeri, bir kripto paranın çıkışından itibaren ulaştığı en yüksek değerini göstermektedir. Birçok yatırımcının yatırım öncesi dikkat ettiği, göz attığı noktalardan sadece bir tanesidir. Bilindiği üzere 2021 yılının ilk çeyreği birçok kripto para biriminin ATH değerine ulaştığı ve başarılı yükselişler gerçekleştirdiği zaman dilimi oldu. Mayıs ayı ile de bu yükselişler yerini düşüşlere bıraktı.

Polkadot (DOT) ATH değeri 15 Mayıs 2021 tarihinde 49.69$’dan işlem görmekteydi. Tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmasından çok geçmeden Polkadot’ta diğer kripto para birimlerinde de olduğu gibi büyük düşüşlere maruz kaldı. Yazının yazıldığı sırada da 20.87$ değerine sahip.

Polkadot Yorumları

2021 yılının son çeyreğine girmeye hazırlanırken kripto paraların ve en önemlisi de Polkadot fiyatının ne olacağı konusunda yatırımcıların soru işaretleri mevcut. Polkadot yorumları analistten analiste değişse de birçok yatırımcı bu görüşlere körü körüne bağlanmaması gerektiğinin bilincinde olmalıdır. Yatırımcı kendi temel ve teknik analizini başarılı bir şekilde yapmalı, ülke ya da firmaların kripto paralar hakkında aldığı kararlara ve benzeri faktörlere göz atmalıdır.

Popüler kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Powell, Ethereum ile olan benzerliğini vurgulamıştı. Birtakım öngörülerde bulunan Powell, genel itibariyle Polkadot hakkında olumlu yorumlara sahip isimlerden. Çıkışından itibaren başarılı yükselişi ve uzman yönetim kadrosundan dolayı da kripto alanında sık sık adından bahsettirmeyi başardı.

Polkadot Geleceği 2021

Polkadot Fiyatı – 1 DOT Kaç TL?

2021 yılının Mayıs ayına kadar harika performans sergilemiş ardından o büyük düşüş öncesi ATH değerine de ulaşmıştır. İçeriğin yazıldığı sırada Polkadot fiyatı 20.87$‘dan işlem görüyor. Aynı zamanda 1,097,199,016 toplam arz bulunup 981 milyon DOT dolaşımdadır. Binance, Gate.io, Huobi gibi yabancı borsaların yanı sıra BTCTurk, Paribu gibi Türk borsalarında da bulunmaktadır.

Güncel fiyat bilgisi için aşağıdaki grafikten faydalanabilirsiniz. Grafik ve grafikteki bilgiler; üçüncü veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden ticari amaçlı kullanım için uygun değildir.

Polkadot Coin Alınır Mı?

Bir kripto para biriminin alınıp alınmayacağının kararını vermek, binlerce coinden birini seçmek çok zor olduğu gibi beraberinde büyük bir riski de barındırmaktadır. Durum böyle olunca yatırımcılar yaptığı yatırımlarda tecrübeli bir şekilde ilerlemelidir. Polkadot coin alınır mı? sorusunu en iyi şekilde cevaplandırabilmek içinse yatırımcı o zamanın gözüyle analizini gerçekleştirmelidir. Bu analiz ise ne kadar geniş çaplı ve farklı alanları da kapsarsa yapılan yatırımda risk aza indirgenebilir.

Kripto paralar 2021 yılında güzel bir performans gösterse de spekülasyonlardan daha fazla etkilendiğini görebilmekteyiz. Ülkelerin veya firmaların kripto paralar hakkında aldığı kararlar, Bitcoin’in piyasaya hakimiyeti ve bu doğrultuda gerçekleştirdiği hareketler, genel piyasanın durumu (ayı/boğa sezonu), işlem hacmi, teknik ve temel analiz gibi birçok faktör o coinin alınmaya değer olup olmadığı hakkında fikir verecektir. Bu yüzden yatırımı yaparken yapılan araştırmaların güncelliğine de önem vermelisiniz.

Bizleri Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap