1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Ravencoin Geleceği 2021 – RVN Alınır Mı?

Ravencoin Geleceği 2021 – RVN Alınır Mı?
+ -

Bitcoin’e benzer mekaniklere sahip Ravencoin, yaptığı yükselişlerle kaliteli bir proje olduğunu gösteriyor ve bünyesindeki yatırımcıları da çoğu zaman sevindirmeyi başarıyor. Son zamanlarda Ravencoin geleceği 2021 yılının son çeyreğinde nasıl olacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. İçeriğimizde Ravencoin’in hangi amaçlarla kullanılabildiği, avantajları, Ravencoin kurucusu ve Ravencoin yorumları gibi farklı konulara tek bir başlık altında göz atacağız.

Bitcoin’in bir çatalı üzerine inşa edilen Ravencoin dijital bir şekilde eşler arası (P2P) varlık aktarılmasını sağlamaktadır. Güvenilirliği ile de ön plana çıktığı gibi başarılı geliştirici ekip tarafından sürekli gelişim içerisindedir. Ravencoin madenciliği içinse Proof of Work sisteminden faydalanılmaktadır.

Ravencoin Nedir?

Bitcoin’in hard forkundan faydalanılarak geliştirilen açık kaynak kodlu kripto para birimi Ravencoin, ERC-20 protokollerine de alternatif olarak görülüyor. Proof of Work sistem ile de madencilik olanağı sunan coin, kullanıcıların varlıklılarını blok zincire entegre edebilmesini sağlıyor.

Ravencoin Geleceği

Ravencoin Kurucusu Kim?

Ravencoin kurucusu Bruce Fenton’dır. Kripto para projesi ismini “Game of Thrones”dan almaktadır. Kuzgun anlamını taşıyan Ravencoin; 31 Ekim 2017 tarihinde duyuruldu fakat gerçek anlamda işlevselliğini kazanması, madenciliğin gerçekleşmesiyle 3 Ocak 2018 tarihinde piyasaya tam anlamıyla sürüldü.

Bruce Fenton, uzun yıllardır blok zinciri teknolojisiyle ilgilenen başarılı isimlerdendir. Aynı zamanda Atlantic Financial’ın kurucusu ve CEO’sudur. Atlantic Financial firması ise yatırımcılara finansal danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ravencoin Geleceği

Ravencoin, hard fork alt yapısı kullanılarak oluşturulmuştur. Bitcoin’in bir çatalı olmasıyla birlikte benzerliklerinin yanında algoritma farklılığı bulunmaktadır. Değiştirilmiş ihraç programı ve kısa blok süreleri de örnek gösterilebilir. Ağ içinde kullanılan yerel para birimi de RVN coindir.

6 Mayıs 2020’de X16R ve X16RV2’nin yerini alan KAWPOW adlı iş kanıtı madenciliği algoritması güvenliği sağlamaktadır. Mevcut madeni para sahipleri saldırıdan doğrudan etkilenmese de yatırımcıların hiç beklemediği o olay Ravencoin’in bir açığından yararlanarak hackleme girişimi gerçekleşti. Bu doğrultuda da madencilik yapılmadan yaklaşık 315 milyon RVN basıldı.

Ravencoin Geleceği

Ravencoin Yükselir Mi?

Yatırımcıların sıklıkla sorduğu bir diğer soru da Ravencoin yükselir mi? oluyor. Hali hazırda 1 aylık süreçte 0.04714 Dolar’dan şu anki değeri olan 0.1727 Dolara çıkarak başarılı bir performans gösterdi. Maksimum arzı 21 milyar olan kripto para biriminin şu anda yaklaşık 9.40 milyar RVN’si de dolaşımdadır. Sınırlı arzı da onu daha avantajlı kılan bir diğer özelliği oluyor.

Hali hazırda farklı kripto paralarda uluslararası para gönderme işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Fakat Ravencoin bu işlemlerde çok daha fazla güvenlik sağladığı belirtiliyor. Sıklıkla rağbet görmesi de onun ilerleyen süreçte yükselişinde etkili olacak faktördür. İçeriğin yazıldığı sırada yapmış olduğu başarılı yükselişinin devamlılığı ise son zamanlarda tekrardan artan hakimiyeti ile Bitcoin hareketleri önem arz etmekte.

Ravencoin Yorumları

Ravencoin yorumları için her analist farklı düşüncelerde bulunsa da daha doğru yorumlar için güncel veriler çok daha doğru sonuçlar doğuracaktır. Analistlerin belirttiği yorumları kendi tecrübeleriniz ile süzgeçlemelisiniz. Bilindiği üzere birçok yatırımcı analistlerin ya da birtakım yatırım tavsiyesi veren kişilerin belirttiği fikirlere körü körüne uyduğunda yapılan yatırım kötü sonuçlanabiliyor. Bu yüzden yatırımcının daha temkinli ve tecrübeli bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.

Güncel veriler ışığında temel ve teknik analiz gerçekleştirmek; kripto para hakkında çıkan haberleri de incelemek yatırımcıya avantaj sağlayacaktır.

Ravencoin ATH Değeri

ATH (All Time High) kripto paraların ulaşmış olduğu en yüksek değeri gösterir. Ravencoin ATH değeri ise 0.2854$’dır. 20 Şubat 2021 tarihinde ulaştığı bu değerin ardından genel piyasada olduğu gibi büyük düşüşler başladı. İçeriğin yazıldığı sırada ise %25’lik değer kazanmayla başarılı bir yükseliş sürdürmeye devam ediyor.

Ravencoin Geleceği

Ravencoin Fiyatı – 1 RVN Kaç TL?

2021 yılının ilk çeyreği çoğu yatırımcı için güzel geçtiği söylenebilir. Mayıs ayı ile birlikte başlayan ani düşüşler ve ayı sezonu da yatırımcıları uzun bir süre karamsarlığa itti. Yaklaşık 2.5 3 ay sonrasında Bitcoin’in yükselişi ile rahat nefes alan yatırımcılar eski değerlerine bir nebze de olsa yaklaştı. Ravencoin’de de durum diğerleri ile benzer.

Nisan ayında yaptığı ATH’ın üstünden kısa bir süre geçmesiyle genel piyasa da olduğu gibi düşüşler başladı. Ardından Ağustos ayında en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmayı başardı ve yazının yazıldığı sırada Ravencoin fiyatı 0.1727$ değerinden işlem görüyor.

1 RVN Kaç TL? merak eden ve güncel verilerden faydalanmak isteyen yatırımcılar aşağıdaki grafiğe göz atabilir. Grafik ve grafikte yer alan veriler 3. veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmeler yaşanabilir. Bu yüzden ticari amaçlı kullanılmamalıdır.

Ravencoin (RVN) Alınır Mı?

Bir kripto para biriminin alımına karar verebilmek adına yatırımcı birden fazla faktörü göz önünde bulundurmalıdır. Bu alınan riski azaltabileceği gibi zarar olasılığını da minimize etmektedir. Başarılı bir projeye yatırım yapılması yatırımcının avantajına olacağından ilk olarak kripto para biriminin temel analizi yapılmalı, white paperı dikkatlice okunmalıdır. White paper ne olduğunu bilmeyen yatırımcılar içinse; White paper, sadece kripto paralarda olmadığı gibi fikir ya da proje hakkında teknik detaylı bilgi alınabilecek dokümandır. Bir nevi kriptonun kimliği örneği de verilebilir.

Bu doğrultuda proje hakkında yapılacak başarılı araştırma yatırımcının kripto para hakkında karar verebilmesini de kolaylaştıracaktır. Ravencoin işlem hacmi, ülkelerin kripto paralar hakkında aldığı ve almayı planladığı kararlar, spekülasyon yaratacak nitelikte haberler gibi diğer faktörlerde yatırımcının dikkat etmesi gereken noktalardandır. Böylece yatırımcı güncel veriler doğrultusunda Ravencoin alınır mı? sorusunun da cevabını çok daha doğru bir şekilde verebilir.

Ravencoin geleceği gibi daha fazla içerik için bizleri İnstagram’da ve Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap