1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ripple dan Havale Hamlesi! Ripple Japonya Filipinler Arası Havaleler İçin Ortaklık Kurdu

Ripple dan Havale Hamlesi! Ripple Japonya Filipinler Arası Havaleler İçin Ortaklık Kurdu
+ -

Ripple dan havale hamlesi geldi. Beklenmeyen hamlenin piyasalarda nasıl bir tepkiye sebep olacağı yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. Ripple şirketi Japonya, Filipinler arası havaleleri için XRP kullanılması için SBI Remit, Coins.ph ile ortaklık geliştirdi.

Farklı bir şirketin açıklamasına göre, San Francisco merkezli ödeme teknolojisi şirketi Ripple, Japonya’nın en büyük para transferi sağlayıcısı SBI Remit, mobil ödeme hizmeti Coins.ph ve dijital varlık değişim platformu SBI VC Trade ile Japonya ve Filipinler arasındaki havaleler için XRP kullanmak için ortaklık kurdu.

Ripple dan havale hamlesi

Ripple dan havale hamlesinin gelmesi gözleri diğer kripto paralara çevirdi. Yaşanan bu gelişme ile kripto paraların varlıklarının kabulü de daha net bir şekilde tescillenmiş oldu. Bu tarz gelişmeler kripto paralara olan güvensizliği azaltarak dijital paraya giden yolun daha da belirgin bir hal almasına vesile oluyor.  

Ripple dan Havale Hamlesi SBI Remit, Coins.ph Ortaklığı İle

Ripple’ın Japonya’daki ilk isteğe bağlı likidite hizmet uygulaması olacak olan bu ortaklık, SBI Remit, Coins.ph ve SBI VC Trade’in daha ucuz ve daha hızlı havale yapabilmek için XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanmayı amaçlıyor. Bu ortaklık da diğer şirketlerin havale için Ripple’ın ODL hizmetini kullandığını göreceğiz.

San Francisco merkezli ödeme teknolojisi şirketi Ripple, ABD’de yaşadığı yasal sıkıntılara rağmen Asya bölgesinde hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor. Ripple, bu yıl geçen yıla oranla %130 büyüyen işlemler ile ödeme alanında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Filipinler’in yurtdışında yaşayan 5 milyondan fazla vatandaşı var. Filipin diasporası dünyanın en büyük 10 ülkesinden. Diasporanın kelime anlamı ise herhangi bir ulusun ülkeleri dışında azınlık olarak yaşadıkları yer olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple dan havale hamlesi

Filipinler, Hindistan ve Çin’den sonra Asya’daki en büyük üçüncü havale alan ülkedir. Dünyadaki en yüksek havale maliyetlerinden bazılarına sahip olan Japonya’dan yapılan havaleler (% 10,5) için üçüncü en büyük varış noktasıdır. Bu etmenleri göz önüne aldığımız zaman Ripple dan havale hamlesi çok doğru bir hamle olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple dan Havale Hamlesi Sonrası Açıklama Geldi

Ripple dan gelen açıklamaya göre: SBI Remit ile olan ilişkimizin Japonya’da RippleNet’in ODL hizmetini başlatmak için genişletilmesi, en büyük pazarlarımızdan birinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. SBI Remit, en iyi müşteri deneyimini sunmak için yeni teknolojiyi benimseme konusunda bu pazar da lider oldu açıklaması geldi.

Ripple dan sonra da SBI Remit’in temsilci olan Nobuo Ando da bir açıklama yaptı.  Açıklamada, “Blockchain teknolojisinden yararlanmada, yalnızca ödeme işlemlerinin yapılma şeklini değil, aynı zamanda sıkışmış sermayenin kilidini açarak işimizi nasıl yönettiğimizi dönüştürmek için muazzam bir potansiyel görüyoruz. Ripple ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ​​ve sadece Filipinler’de değil, bölgenin diğer bölgelerinde de gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde bir sonraki finansal yenilik sınırına ilerlemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ripple dan havale hamlesi

SBI Remit, Ripple’ın Novatti ve Tranglo gibi bölgedeki mevcut ODL müşterilerine, fiat açık ve kapalı rampalar için RippleNet ve XRP kullanımında katılıyor. Ortaklığın bir parçası olarak SBI Remit, RippleNet’teki diğer ortaklarla bağlantı kuracak ve ödeme işini büyütmek için XRP’yi kullanacak. SBI Holdings, Ripple’ın yatırımcısı ve hissedarıdır.

XRP, geçtiğimiz haftadan bu yana %20’den fazla artışla, 0,71 ABD dolarından işlem görüyordu. Şu an da baktığımız zaman ise 0.7266 seviyelerinden işlem görmekte.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap