1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Ripple Geleceği 2021 – XRP Yükselir Mi?

Ripple Geleceği 2021 – XRP Yükselir Mi?
+ -

Popülaritesini hiçbir zaman azaltmayan, çok fazla yatırımcının da adını sık sık duyduğu coinlerden Ripple; çoğu zaman Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı yasal sorunlardan dolayı ön plana çıkmaktadır. Bu gibi haberlerin ardından yatırımcılar Ripple geleceği 2021 yılında nasıl şekilleneceği ve kripto para biriminin gelecek vadedip vadetmediği sorularını gündeme getirmektedir.

Ne kadar Ripple ve XRP aynı şey olduğu düşünülse de yatırımcılar bu düşüncelerinde yanılmaktadırlar. Ripple, XRP defteri olarak bilinen dağıtılmış defter veri tabanı üzerine kurulu ödeme hizmeti sağlayan özel bir firmadır. Sunduğu kapsamlı hizmet ise birçok yatırımcı tarafından bilinmediği gibi yatırımcılar bu kripto para biriminin amacını ve temel analizini gerçekleştirememektedir. Genel itibariyle finansal hizmet sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmış bir para transfer ağıdır.

Temelinin sağlam olması, yüksek işlem hacmi, uzun sürelerdir piyasa sıralamasının ilk 10 kripto para birimi arasında yer alması yatırımcıların çoğu zaman tercih etmesindeki önemli etmenlerinden birkaçı oluyor.

Ripple Nedir?

Yatırımcılarına yüksek hızda işlem imkânı sunması ve madenciliğinin de bulunmaması birçok yatırımcının dikkatini çektiği konulardan biri oluyor. Ripple Bitcoin ile karşılaştırıldığında çok daha fazla işlem yapabilme kapasitesine, daha uygun fiyatlara yüksek hızlı işlemlerin gerçekleştirilmesinde rol oynuyor. Bitcoin aradaki bankaları devre dışı bırakma hedefi varken XRP ise genel itibariyle bankalarla beraber çalışmaktadır.

RippleNet, küresel para transferini daha hızlı, daha kolay ve ucuz hale getiren bu sistemin hata oranının neredeyse sıfır olduğu belirtiliyor. XRP, farklı borsalarda satılan bir coin olmakla beraber RippleNet için fon yaratma amacı güdülmektedir.

Ripple geleceği

Ripple Kimin?

Ripple’ın kurucusu Chris Larsen’dır. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen yazılım dili olarak XRP’de C++ diline yer vermiş, popülaritesi yüksek bir kripto paradır. 2012 yılında Ripple Labs Inc. tarafından da piyasa sürülen Ripple köklü bir geçmişe sahip. Şuanda da Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dur.

Ripple Geleceği | XRP Gelecekte Ne Olur?

Bir kripto paranın geleceği kadar geçmişinin de önemli olduğunu bilmeniz gereklidir. Temel analizini gerçekleştirmeli, kripto parayı piyasaya süren kişinin ya da kuruluşun incelemesini de en iyi şekilde gerçekleştirmelisiniz. 2012 yılında piyasaya sürülen coin para transferlerini blok zincir teknolojisi ile birleştirmek ve küresel para transferi sağlamak düşüncesi ile hizmet vermeye başladı.

Piyasaya sürülen kripto paraların çoğu özellikleri arasında madenciliğe yer verirken XRP 100 milyarlık XRP arzı kripto paranın piyasaya sürülmesi ile birlikte yatırımcıları ile buluştu. Çoğu XRP kullanıcısının da yatırımlarını yaparken tereddüt ettiği nokta ise piyasaya süren Ripple Labs Inc. (Ripple Labaratuvarı) 100 milyarlık XRP arzının 55 milyarını bünyesinde bulundurmasıdır.

Ripple Geleceği

XRP Yükselir Mi?

XRP yükselir mi? sorusunu cevaplandırabilmek için güncel veriler büyük önem taşımaktadır. Teknik analizin yanı sıra kripto paraya giren işlem hacmi, genel piyasanın durumu da sık sık yükseliş ve düşüşü için göz ardı edilmemesi gereken faktörler arasında yer almakta.

XRP ATH Değeri

Birçok yatırımcı kripto paraların ATH değerini merak etmektedir. 2021 yılında birçok kripto para ATH değerlerini bir hayli arttırmış olsa da XRP yaşadığı en büyük yükselişi 4 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdi. XRP’nin gerçekleştirmiş olduğu tüm zamanların en yüksek değeri ise 3,84$’dır.

Tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmasının üstünden uzun bir süre geçmesine rağmen ATH değerlerine halen yaklaşmış değil. Bu yüzden de yatırımcılar çoğu zaman XRP geleceği 2021,2022 ve 2023 yılı için hangi değerlere ulaşabileceği ya da yeni bir ATH değerine ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor.

2021 yılının Mayıs ayından itibaren piyasanın karamsar bir sürece girmesi, ülke ve firmaların aldığı kararların önemli bir hale gelmesi onun hakkında yapılabilecek yorumları da kısıtlamaktadır.

XRP Yorumları

Birçok yatırımcının dikkat ettiği noktalardan biri de XRP yorumları oluyor. Yatırımcılar uzmanların ve analistlerin yapmış olduğu yorumlara körü körüne bağlanmamalıdır. Çünkü spekülasyon barındıran haberler kripto paraları kolayca etkileyebildiği gibi daha birçok faktör analist ve uzmanların yapacağı yorumları boşa çıkarabilmektedir. Olabildiğince piyasa hakkında tecrübe edinilmeli, bolca araştırma yapılmalıdır.

Ripple Nedir?

Ripple Fiyatı – 1 XRP Kaç TL?

Güncel Ripple fiyatı çoğu yatırımcının merak ettiği diğer bir konu. İçeriğin yazıldığı sırada 0.7762$ değerine sahip. Yatırımcılar ise üzerinden bir hayli zaman geçen ATH değerini tekrardan ne zaman yenileyeceğini merak ediyor. 100 milyar maksimum arzın bulunduğu XRP şuanda 36.296.173,664,23$ piyasa değerine sahip ve piyasa sıralamasında da 6. sırada yer alıyor.

Güncel Ripple fiyatı ve 1 XRP kaç TL eder sorularının cevapları için aşağıdaki grafikten ve verilerden faydalanabilirsiniz. Grafik ve içerisinde yer alan veriler üçüncü veri sağlayıcıları tarafından sağlandığından gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden ticari amaçlı kullanılmamalıdır.

Ripple (XRP) Alınır Mı?

Bir kripto para biriminin alımına karar vermek için birkaç faktör çoğu zaman yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden yatırımcılar daha başarılı yatırımlar için iyi bir analiz gücüne sahip olmalı, bolca araştırma gerçekleştirmelidir. Üstelik gerçekleştirilen bu araştırmalarda güncelliğini korumalıdır. Ripple (XRP) alınır mı? sorusunun da cevabını verebilmek için güncel veriler gereklidir. Güncel işlem hacmi, genel piyasanın durumu (ayı ya da boğa sezonunda olması), ülkelerin ya da firmaların kripto para birimi hakkında aldığı kararlar arka planda bakılması gereken önemli noktalardan olabiliyor.

XRP coinini çoğu zaman gündeme getiren SEC’in almış olduğu kararlarda zaman zaman XRP üstünde yükseliş ve düşüş yaşamasında etkili olabiliyor. SEC ile yaşadığı sorunların yanı sıra yatırımcılar bu gibi haberleri, arka plandaki faktörleri iyi bir şekilde gözden geçirmeli ardından soruyu cevaplandırmalıdır. Böylece oluşabilecek zararları minimize ettiği gibi kazançlarınızda da faydalar sağlayacaktır.

Ripple geleceği gibi daha fazla içerik için bizleri İnstagram ve Telegram’da takip ederek en güncel, en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap