1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Robinhood Kripto Yatırımcılarını Korumaya Çalışıyor!

Robinhood Kripto Yatırımcılarını Korumaya Çalışıyor!
+ -

Robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor. Bloomberg ve İOS geliştiricisi Steve Moser tarafından platform analizine dayanan yeni yayınlanan bir rapora göre; sıfır komisyonlu kripto para uygulaması Robinhood, kullanıcılarına kripto ticaretinin fiyat oynaklığına karşı daha iyi koruyacak özellikler sunmak istiyor.

robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor

Robinhood, bu yaklaşımı ile birçok kripto para yatırımcısı tarafından takdir ediliyor. Robinhood, kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor. Robinhood, düşündüğü şeyi gerçekleştirebilir ise kripto para yatırımcıları için yeni bir dönemin kapısının açılacağını ifade etmek yanlış olmaz.

Robinhood Kripto Yatırımcılarını Korumaya Çalışıyor Ama Nasıl?

Platform analizine dayanan rapora göre “fiyat oynaklığı koruması” adı verilen yeni bir özellik test ediliyor. Test edilen özelliğin ana amacı müşterinin siparişlerini fiyat oynaklığına karşı korumak.

Bu bağlamda geliştirilen özellik için bir açıklama yapıldı: Bazen yinelenen siparişlerinizi atlayabilir veya seçtiğiniz miktardan daha az satın alabiliriz diyor açıklamada. Bu yeni özelliğin, bu tarz bir durum olduğunda müşteriyi uyarması gerekiyor ve asla kullanıcının seçtiği miktardan fazlasını satın almayacak diye de taahhüt ediliyor.

Yuvarlama yatırımları olarak adlandırılan bir başka yeni geliştirilen özelliğe göre, kullanıcıların herhangi bir satın alma işlemini en yakın tam dolara yuvarlayarak ve farkı belirli hisse senetlerine yönlendirecek.

robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor

Bu yeni özellik herhangi bir farklılık katmamış gibi çünkü yatırımları yuvarlamak Acorns, Chime ve Raize gibi diğer ticaret uygulamalarında zaten popüler bir özellik olarak kullanılıyor. Yine de yapılan testler ve girişimler ile Robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor demek yanlış bir ifade olmaz.

Robinhood İçin Büyük Gün Yarın!

Robinhood için büyük bir gün, 29 Temmuz’daki halka arzı için 35 milyar ABD Doları değerinde bir değerleme arayışında. Robinhood, her biri tahmini 23 ila 42 ABD Doları arasında değişen fiyatlara sahip 55 milyon hisse sunarak 3,2 milyar ABD Doları kadar değerini artırmayı hedefliyor.

Bu gelişme önemli olmakla birlikte, bu değerleme tutarı, kripto ticaretinde son zamanlarda yaşanan hacim düşüşleri nedeniyle başlangıçta tahmin edilen 40 milyar ABD dolarında gerçekleşecek yatırım tutarının daha düşük olacağı öngörülüyor.

robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor

Öncelikle bir hisse senedi ticareti uygulaması olan Robinhood. Bu yılın başlarında GameStop spekülasyonun yanında Dogecoin ve diğer kripto spekülasyonları gibi popülarite artırıcı durumlar ile kripto para piyasalarının merkezinde yer almaya başladı.

Yaşanan bu gelişmeler ile Robinhood kripto yatırımcılarını korumaya çalışıyor haberleri ile pekiştirilmiş oluyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap