1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Rusya – Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi

Rusya – Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi
+ -

Kripto para yatırımcıları son zamanlarda gerek FED kararları gerek savaşlardan kaynaklı halen derin bir nefes alabilmiş değil. Bu savaş sadece kripto paraları etkilemekle de kalmadı. Türkiye dahil birçok ülkenin borsa endeksinde, altın ve döviz fiyatları değişikliklerinde de rol oynadı. Durum böyle olunca yatırımcılar Rusya – Ukrayna savaşının kripto paralara etkisi ne olacak kara kara düşünmeye başladı.

Savaş bu içerik paylaşılmasının ardından Rusya başkanı Putin’in açıklamalarıyla daha da kızışmış durumda. Tek etkilenen kripto paralar olmasa da etki düzeyi bir hayli fazla. Yatırımcılar son zamanlarda sıkça olumsuz haber görmekle birlikte gelen bazı olumlu haberlerin etkisi de bir hayli kısa oluyor. Bitcoin geçtiğimiz yılın şubat ayındaki değerlerine gelmiş olması yatırımcıların canını sıkan faktörlerden.

Rusya - Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi

Rusya – Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi

Kripto paraya olan ilginin azalması, üst üste gelen spekülatif haberler ve birtakım bilinmezlikler yatırımcıları diğer güvenilir yatırım kaynaklarına itiyor. Bunlardan başlıcası da altın ve Dolar oluyor. Altın savaşın kızışması ile birlikte kısa bir sürede %4.48’lik artışla 886 TL’te dayandı. Merak edilen ise bu savaşın daha ne kadar süreceği ve bu savaştan kaynaklı etkilerin devamlılığı yatırımcılar için büyük bir soru işareti.

Rusya - Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi

Korku endeksi %23 seviyelerine kadar gerilemiş durumda. Bitcoin dominance değeri ise yazı yazıldığı sırada 43.02 değerine sahip. Uzun zamandır başarılı bir yükseliş yaşayamayan ve ATH değerlerinden uzaklaşan kripto paralar için son durumun ne olacağı ise bir bilinmezlik. Özellikle de bu savaşın devamlılığı durumunda kripto para dahil olmak üzere birçok yatırım kaynağı büyük oranda etkilenecektir.

Rusya – Ukrayna Savaşının Kripto Paralara Etkisi gibi içeriklere en hızlı ulaşmak için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap