1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi Çağrısı Rus Milyarderden Geldi

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi Çağrısı Rus Milyarderden Geldi

Rusya'da kripto para düzenlemesi

Rus milyarder Oleg Deripaska, Rusya’da kripto para düzenlemesi çağrısı yaptı. Milyarder Oleg Deripaska, Rusya’nın da El Salvador gibi Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıması gerektiğini ifade ediyor. Rusya’da kripto para düzenlemesi çağrısı yaparak, Bitcoin’in yasal olarak kullanıma sunulmasının ilerleyen süreçte devlet yararına olacağını ifade ediyor.

Rusya'da kripto para düzenlemesi

Milyarder Oleg Deripaska’ya göre, Rusya merkez bankası dijital varlıklara karşı katı bir kural izliyor. Bu katı kurallar neticesinde, vatandaşlar Bitcoin gibi kripto para birimlerine dahil olmuyor veya çekingen tavırlar sergiliyor. Bu tarz katı kurallar yerine düzenlemeler yapılarak vatandaşların ve devletin çıkarları için kripto paraların kullanılması gerektiğini ve bir an önce Rusya’da kripto para düzenlemesi olmalı ifadelerini kullanıyor

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi Milyarder İş Adamından Bitcoin’e Geçiş Çağrısı

Milyarder Oleg Deripaska, telegram hesabından yaptığı açıklama ile Rusya’da kripto para düzenlemesi olmasını ifade eden ve bu yönde hareket edilmemesini eleştirdi.

Rusya'da kripto para düzenlemesi

Rusya’daki en zengin iş adamlarından bir olan Milyarder Oleg Deripaska, kripto paraların temeli olarak kabul edilen Bitcoin’in, bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Milyarder Oleg Deripaska, ifadelerin de El Salvador’da küçük düşürücü bir şekilde “zavallı El Salvador bile” diyerek Rusya merkez bankasının, Rusya’da kripto para düzenlemesi hareketine bir an önce başlaması gerektiğini vurguluyor.

Milyarder Oleg Deripaska, Rusya devletinin dış ticaret anlaşmalarında bağımsız bir finansman kullanması gerektiğini, bu finansmanın da Bitcoin ve diğer kripto paralar ile olabileceğini söylüyor.

Rusya daha önce merkez bankasında olan dolar rezervini, altın ve yuan ile değiştireceğini Amerika’nın her fırsatta, doları bir caydırıcı güç olarak kullanmaya çalışmasının, can sıkıcı olduğunu ifade etmişti.

Milyarder Oleg Deripaska, 2008’deki mali krize kadar Rusya’nın en zengin iş adamı olma unvanını elinde bulunduruyor idi. 2008’de yaşanan krizin ardından, bu unvanı kaybetti. Forbes’e göre şu anki servetinin değeri 4,8 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Rusya'da kripto para düzenlemesi

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi ve Vergi

Rusya’da yapılan düzenleme ile yılda 600 bin ruble ve üzeri işlem hacmine sahip kullanıcıların, bu işlemleri belgelendirip yetkililere sunması gerekiyor. Aksi taktirde ağır cezaların uygulanacağı ifade edilenler arasında. Kripto para piyasalarından, elde edilen kazançlardan ise %13 oranında bir verginin alınacağı da söyleniyor.

Düzenlemeler birçok ülke vatandaşına geldiği gibi katı görünse de kripto para piyasalarında, yapılan yatırımların bir nevi güvence altına alınmasını da sağlıyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap