1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Rusya’dan Flaş Kripto Para Kararı! Bir Düzenleme Daha

Rusya’dan Flaş Kripto Para Kararı! Bir Düzenleme Daha
+ -

Kripto para piyasası her geçen gün yeni yatırımcı kazanmakta ve tüm dünyaya yayılmaktadır. Piyasada çok büyük paralar dönmeye devam ediyor. Büyük firmalar alışverişlerini kripto paralarla yapıyor, insanlar yatırımlarını bu yönde gerçekleştiriyor. Bu gibi olaylar ile birlikte kripto paralar artık bir yatırım aracı olarak görülmekte. Yatırım aracı olması bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor. Hâlen bazı ülkelerin bu piyasa üzerine düzenlemeler yapmamış olması, anlaşmaların eksik olması, güvenli borsaların az olması gibi etmenler en başta gelmekte. Dünyanın büyük ülkelerinden Çin, İngiltere, İtalya başta olmak üzere kripto piyasasına düzenlemeler ve kısıtlamalar getirdi. Bir düzenleme haberi de Rusya tarafından geldi. Rusya’dan Flaş kripto para kararı tüm yatırımcıların dikkatini çekti.

Çin Hükümeti’nin Bitcoin ve kripto piyasasına karşı sert tutumu tüm yatırımcılar tarafından iyi bir şekilde bilinmektedir. Çin, sürekli kısıtlamalar ve düzenlemeler getirerek dolandırıcılığın önüne geçmek, yatırımcılarını korumak istemektedir. Dünyanın en büyük borsası olan Binance’i ülke genelinde yasaklayarak en büyük düzenlemeyi getirmiş oldu. Bu gibi kripto para düzenlemesi getirerek kara para aklamalarının önüne geçmek ve para akışından haberdar olmak istemektedirler. Son günlerde Rusya’dan flaş kripto para kararı geldi ve piyasaya etkisi merak edilmektedir.

Rusya’dan Flaş Kripto Para Kararı

Rusya'dan Flaş Kripto Para Kararı

Rusya’dan flaş kripto para kararı geldi. Piyasanın yatırımcı sayısının artması ile birlikte para akışını takip etmek bir o kadar zorlaşmış durumda. Manipülatif alımların önüne geçmek amacıyla ülke genelindeki bankaların kripto para borsalarına yönelik ödemelerin yavaşlatılacağını ve incelemeye alınacağını bildirdiler. Rusya Merkez Bankası tarafından alınan karar ile birlikte kripto paraların bir yatırım aracı olarak görülmemesi, bu piyasanın birçok şüphe barındırdığını söylemektedirler.

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, piyasanın son derece riskli olduğunu söyledi. Sanal bir ortam üzerine kurulan paralar olması sebebiyle bu yatırımların ileride tamamen çökebileceğini belirtti. Bu açıklama itibariyle ülke genelinde kripto para akışı yavaşlatılacak ve takip edilecek. İlerleyen süreçlerde yeni düzenlemeler ve kısıtlamalar gelebileceği haberleri dolanmaya başladı.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap