1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Rusya’dan Kripto Para Alım Satım İşlemlerine Kısıtlama

Rusya’dan Kripto Para Alım Satım İşlemlerine Kısıtlama

Rusya'dan kripto para alım satım işlemlerine kısıtlama

Her geçen gün kripto paralar hakkında ülkeler yeni kararlar almakta ya da yorumlar, düşünceler ortaya atmaktadır. Özellikle de Çin kripto para konusunda büyük etki yaratan ülkelerin başında geliyor. Yatırımcı sayısı bakımından dikkat çeken bir diğer ülke Rusya’da ise yeni bir haber yatırımcılarla buluştu. Rusya’dan kripto para alım satım işlemlerine kısıtlama gündeme geldi. Bu haberin gündeme gelmesinde rol oynayan isimse Rusya Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov.

Bitcoin’in son günlerde yakaladığı yükseliş trendi birçok yatırımcıyı sevindirmeyi başaran haberlerden. Bunun yanı sıra Interfax haber ajansının yaptığı habere göre, komite başkanı Aksakov; bireysel yatırımcıları kripto para birimlerine yatırım yapmanın potansiyel zararlarından koruyabilmek adına yeni yasaların çıkarılması gerektiğini öne sürdü. Aynı zamanda Aksakov bir etkinlik sırasında şu söylemlerde de bulunmuştu;

“Kripto varlık sektörü, özellikle üzerinde durmakta olduğumuz bir konu. Rus vatandaşlarını bu tarz yüksek riskli piyasalardan azami derecede korumak niyetindeyiz. Bu yüzden bu alanlarda çok fazla tecrübeye sahip olmayan yatırımcılar için büyük zararların gerçekleşmesine neden olabilir.”

Rusya’dan Kripto Para Alım Satım İşlemlerine Kısıtlama Getirilebilir

Son zamanların vazgeçilmez yatırımlarından biri haline gelen kripto paralar için birçok ülke önlem almakta ya da yeni yasalarla yatırımcılarını daha güvende hissettirmeye çalışmaktadır. Özellikle Rusya ve Ukrayna kripto para yatırımcı sayısı olarak diğer birçok ülkeye bakıldığında başı çekmektedir. Önceki aylara bakıldığında Rusya’da ortalama yatırımcı sayısı 17.4 milyonken bu da ülke nüfusa olan oranla yaklaşık %11.9 olarak belirtilebilir.

Rusya'dan kripto para alım satım işlemlerine kısıtlama

Getirilebilecek bu yasa ile birlikte amaç kripto paranın önüne geçmekten ziyade duygusal satın alımlardan yatırımcıyı korumak. Böylece kripto para piyasası için korkulan sıfır noktasına ulaşma gibi bir senaryoda oluşabilecek kayıplar ortadan kaldırılmak isteniyor.

Genel anlamda ülkelerin kripto paralar hakkında aldığı kararların dostane bir bakış açısının olmaması dikkat çektiği gibi Rusya içinde bu geçerli olabilir. Yapılan açıklamalara bakıldığında şimdilik herhangi bir somut adım atılmadı, söylem aşamasında.

İlerleyen süreçte Rusya’dan kripto para alım satım işlemlerine kısıtlama söylemlerinin somut adımlarla ilerlemesi durumunda kripto para piyasalarının nasıl etkileneceği ise yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Rusya’dan kripto para alım satım işlemlerine kısıtlama içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap