1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung’dan Blockchain Tabanlı Oyunlara Destek

Samsung’dan Blockchain Tabanlı Oyunlara Destek

Samsung'dan blockchain tabanlı oyunlara destek

Samsung’dan blockchain tabanlı oyunlara destek geldi. Güney Koreli bir holding olan Samsung, gelişen blockchain tabanlı oyun dünyasına yabancı kalmayarak yatırım yapmaya hazırlanıyor. Teknoloji devinin yatırım şirketi olan Samsung Next, Vietnam merkezli blockchain oyun şirketi ve popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity’nin geliştiricisi olan Sky Mavis’in 152 milyon ABD doları tutarındaki B Serisi turuna katıldı. Bu katılmadan önce de benzer işlere destek olan Samsung, blockchain tabanlı oyunlara destek olmaya devam ediyor.

Samsung'dan blockchain tabanlı oyunlara destek

Samsung’dan Blockchain Tabanlı Oyunlara Destek – Axie Infinity’ye Yatırım

Axie Infinity, kullanıcıların “Axies” olarak bilinen canavarları yetiştirdikleri ve bunun sonucu olarak da NFT’lerde ödüllendirildiği mobil bir oyundur. Oyun, piyasaya sürülmesinden bu yana Filipinler ve Venezuela gibi gelişmekte olan ülkelerde büyük bir hayran kitlesi kazandı. Samsung’da bu popülerliği görerek yatırım kararı almış olabilir.

Samsung'dan blockchain tabanlı oyunlara destek

Güney Kore’li şirketten blockchain tabanlı oyunlara destek gelmesine rağmen Güney Kore hükümeti tarafından blockchain unsurlarına sahip oyunların ülkede resmi olarak yayınlanması yasaklandı. Yasaklama nedeni olarak da NFT’ler, spekülatif davranışları teşvik edebilir açıklaması yapıldı. Ancak bu yasaklamaya rağmen Samsung tarafından Axie Infinity’ye yatırım yapıldı.

Bazı araştırmacılara göre Samsung, tarafından yapılan yatırımların tek amacının yatırım getirisi olduğu ifade ediliyor. Samsung, daha önce CryptoKitties’te olduğu gibi Axie Infinity’nin şu anda en popüler şey olduğunu biliyor ve bu işlere tamamen kar gözüyle baktığı da ifade edilenler arasında.

Samsung’dan Blockchain Tabanlı Oyunlara Destek içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap