1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sanal Kripto Kartları Piyasaya Sürülüyor

Sanal Kripto Kartları Piyasaya Sürülüyor
+ -

Alchemy Pay, Visa ve Mastercard desteği ile sanal kripto kartlarının piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kripto paralar ile ödeme firması olarak kurulan Alchemy Pay, Visa ve Mastercard ödeme ağları tarafından da kabul edilen sanal kripto kartları çıkararak kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Kripto paralar ile ödeme platformu olan Alchemy Pay, bugün yaptığı bir açıklama ile Bitcoin ve buna ek olarak 40 tane daha kripto para biriminin kabul edildiği sanal kripto kartları kripto para yatırımcılarının kullanımı için piyasaya süreceğini ifade etti.

Sanal kripto kartları ile PayPal veya Google Pay gibi cüzdanlara kolaylıkla bağlanılabilecek. Altyapıyı sağlayan Mastercard ve Visa ağlarının yanın da dünyaca popüler olan ve bilinen Amazon ve eBay gibi e-ticaret platformlarında da ödeme yapabilme imkânı sunulacak.

Alchemy Pay şirketi tarafından gelen açıklamaya göre şirket sanal kripto kartları uzun bir süredir geliştirmek için çalışıyor. Bu çalışmalar ile birden fazla pazarda beta testi de başarılı bir şekilde sürdürülüyor. Alchemy Pay şirketi 2021’in sonunda veya 2022’nin başlarında sanal kripto kartları piyasaya sürerek kullanıcı ile buluşturmayı hedefliyor.

Geleceğin Kartları Sanal Kripto Kartları

Kripto paralar ile ödeme platformu olan Alchemy Pay şirketi yeni girişimi olarak ifade ettiği sanal kripto kartları, kripto sektöründe yaşanan kart talebine istinaden hayata geçirdiklerinin vurguluyor.

Buna ek olarak geleneksel kurum ve kuruluşların da bu kartlar ile kripto para eko sistemine daha hızlı ve daha kolay şekilde entegre olabileceğini de ifade ediyor. Buna gerekçe olarak gösterilen durum ise Visa’nın 2021’in ilk yarısında bir milyar doların üzerinde kripto harcaması gerçekleştirmiş olması.

Alchemy Pay şirketi dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile ortaklık kurarak sanal kripto kartları için geniş pazarlara ulaşmayı hedefliyor. Alchemy Pay ile ortaklığın bir parçası olarak Binance, e-ticaret devi Shopify, yazılım teknolojisi şirketi Arcadier, mobil ödeme sağlayıcısı QFPay ve 18 ülkedeki Alchemy Pay ortakları arasında kripto ödemelerinin kilidini açacak. Yeni özellik, Binance’in ödeme uygulaması Binance Pay aracılığıyla kullanıcılara sunulacak.

sanal kripto kartları

Mastercard ve Visa’dan Kripto Paralara Özel İlgi

Geçtiğimiz yıl yaşanan pandemi ve dünya genelinde eve kapanma durumları ile karşı karşıya kalan insanlar yoğun bir şekilde kripto paralar ile al sat yapmaya başladı. İnsanların yoğun ilgisi ile üç, dört hatta beş katı değer kazanınca büyük şirketlerin de dikkatini çekmeyi başardı. Bu dikkat çekme ile hem Visa hem de Mastercard, agrasif bir şekilde kripto para sektörüne adım attı.

sanal kripto kartları

Visa, sabit para tabanlı entegrasyonlara (USDT coin gibi) özel bir odaklanmanın ana hatlarını çizerek kripto ödemelerine olan bağlılığını pekiştirdi.

Mastercard, bankaların ve kripto şirketlerinin kripto kartlarını küresel olarak piyasaya sürerek kullanımını sağlamak için Circle ve Blockchain firması Paxos ile ortaklıklar kurdu.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap