1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Shiba Inu Coin Nedir? SHIB Detaylı Rehber 2021

Shiba Inu Coin Nedir? SHIB Detaylı Rehber 2021
SHIB COİN
+ -

Son günlerde adını fazlasıyla duyduğumuz, piyasa sürüldüğü zaman yüzde 300 bin kat kadar artan ve çok fazla yatırımcıyı kendine çekmeyi başaran Shiba Inu Coin nedir? Yatırımcılar tarafından bir zamanlar fazlasıyla popüler olmuş ama yaşadığı düşüşler ile bir çok eleştiriye maruz kalmıştır. Elon Musk ile adını sık sık duymamız acaba bu da bir manipülasyon mu dedirtmiştir. Rehberimizi yazdığımız gün Elon Musk, SHIB hakkında bir tweet atıp biraz olsun yükselmesine sebep olmuştur. Yatırımcıların dikkatinden kaçmayan bu tweet, SHIB Coin ve Elon Musk ilişkisini sorgulamaya başlamıştır. Gelin Shıba Inu Coin Nedir öğrenelim.

Shiba Inu Coin Nedir?

Shiba Inu, Günümüz kripto para piyasasına sansasyonel bir giriş yapıp yüzde 300 bin kat kadar artarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Dogecoin ile adını sık sık duyduğumuz ve Elon Musk tarafından birkaç kez reklamı yapılan, bu sayede bazı yükselişlerine şahit olduğumuz SHIB, bir manipülasyon mu?

Dogecoin’in Elon Musk ile fazlasıyla yükselişlerine şahit olmamız, acaba SHIB Coin geleceği için bir etkisi olabilir mi? Bugün Elon Musk’un SHIB hakkında attığı bir tweet ile yaklaşık yüzde 10 civarlarında bir yükselişe şahit olduk. Takma adı Dogecoin Killer (Doge Katili) olan Shiba, Tasarlayıcılar tarafından merkezi olmayan ve kendiliğinden ortaya çıkmış bir kripto para olarak tanımlanmaktadır. Şaka coin’i olarak diyebileceğimiz Shiba, ismini bir Japon köpek cinsinden almıştır.

Ethereum tabanlı bir kripto varlık olan Shiba Inu, ilk çıktığı zamanlar merkeziyetsiz piyasalarda listelenmekteydi. Dünyanın en büyük ve popüler borsası Binance’ye daha sonradan gelen SHIB, çok büyük yükselişler yaşamıştı. Şaka amaçlı çıkmasıyla bilinse de yaşadığı büyük yükselişler ile bir kesim yatırımcıyı çok mutlu etse de, bir o kadar da terste bıraktığı ve zarar ettirdiği birçok yatırımcı vardır. Zararda olan yatırımcılar SHIB Coin geleceğini çok merak etmektedirler. Deneysel bir proje olan, kendini kanıtlamamış, şaka amaçlı olması ve manipülasyonlar ile bazı yükselişler yaşaması Shiba’yı riskli bir yatırım yapmaktadır. SHIB Coin ve Elon Musk adını bu sıralar çok fazla duymaktayız. Attığı tweetler ile yükselmesine sebep olması, SHIB Coin ve Elon Musk ilişkisini sorgulamamıza neden olmaktadır.

Bu kripto varlığın tasarlayıcıları ve piyasaya sürücüleri hakkında net bir bilgi bulunmamakta. Hatta Ryoshi adında bir yetkili, önemli de olmadığını söylemektedir. 1,000,000,000,000,000 arza sahip olan SHIB, toplam arzın yarısını Unıswap’a kitlediklerini ve kalan yarısını ise Ethereum’un kurucusu ve tasarlayıcısı Vitalik Buterin’e gönderdiklerini söylemektedirler.

Shıba Inu hakkında merak ettiklerinize ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shiba Inu Coin nedir

Tasarlayıcıları hiçbir sermayesi olmadıklarını, bu projeyi tasarlarken her hangi bir maliyete katlanmayarak nasıl bir topluluk oluşturabiliriz demişlerdir. Bunu deney haline getirerek merkeziyetsiz, sermayesiz bir şekilde hedefleri olan hiçbir şeyden bir şey ortaya çıkarmayı amaçlamış ve başarmışlar diyebiliriz. Böyle bir amaçla ortaya çıkarılan projenin, SHIB Coin yorumunun nasıl olacağını merak etmekteyiz. Çünkü her hangi bir maliyetlere katlanmamaları, tamamen organik bir büyüme yolunu seçmeleri çok ilgi çekici.

SHIB Coin Geleceği

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan SHIB Coin geleceği en çok merak edilen konulardan biridir. Çok hızlı bir şekilde yükselmesi ve bir o kadar da hızlı düşmesi sebebiyle birçok yatırımcısını terste bırakmıştır. Zararda olan ve zararını kapatmak isteyen yatırımcılar SHIB Coin geleceğini fazlasıyla araştırmaktadırlar. Kurucuları tarafından deneysel bir kripto varlık olarak adlandırılan Shiba Inu için ceplerinden hiçbir para harcamamışlardır. Hatta kendileri için bile SHIB Coin hibe etmemişlerdir. Böyle bir projeye sahip olmaları ve kendileri için hiçbir para almamaları çok ilgi çekici olmaktadır. İlk çıktığı günlerde çok fazla yükselişler yaşamasıyla ve büyük hacim patlamaları sebebiyle Shiba’nın geleceğinin güçlü olacağını düşünen yatırımcılar vardır. Ama unutmamak lazım, deneysel bir proje olan ve bazı manipülasyonların konusu olan Shiba’nın gerçekten geleceği güçlü olacak mıdır?

SHIB Coin ve Elon Musk

Bazı manipülasyonların konusu haline gelen ve bunlar ile birlikte yükselişler yaşaması yatırımcıların dikkatini çekmiştir. Elon Musk’un Dogecoin ile ilişkisini bilmeyen azdır elbet. Doge hakkında bir çok tweet atarak onun yükselmesine, hacim patlamaları yaşamasına sebep olmuştur. Aynı şekilde takma adı Doge katili olan Shiba Inu hakkında da tweetler atmıştır. Bu rehberi yazdığımız gün Elon Musk, SHIB hakkında bir tweet daha atarak yüzde 10 civarlarında yükselmesine sebep olmuştur.

SHIB Coin yorumu ve geleceği çok merak edilen ama yapılan manipülasyonlar ile ortalığı iyice karıştıran Elon Musk, yaratıcısı belli olmayan ve deneysel amaçla çıkan bu kripto varlığın bile yükselişine sebep olmuştur. Geçtiğimiz aylarda Musk’un tweetiyle bir günde yüzde 230 civarlarında yükseliş yaşamıştır. Elon Musk’un Shiba Inu hakkında attığı bugünkü tweet şu şekildedir:

SHIB Coin ve Elon Musk

SHIB Coin Yorum

Haklarında neredeyse hiçbir bilgi olmayan geliştiriciler, Shiba’yı deneysel amaçla ve hiçbir para harcamadan tasarladıklarını söylemektedirler. Merkeziyetsiz olan ve yaratıcıları hakkında bir şey bilinmemesi Shiba’yı riskli coin’lerden biri yapmaktadır. Elon Musk’un manipülasyonlarına konu olması ve bu sayede yükselmesi ise başka risklerden biridir. Çok hızlı yükselmesi ve bir o kadar da hızlı düşmesi ile birlikte birçok yatırımcıyı zararda bırakmıştır. SHIB Coin geleceği ve SHIB Coin yorumu çok merak edilmektedir. Öncelikle bu kadar riskli bir kripto varlığa yatırım yapmak ne kadar doğrudur onu düşünmelisiniz.

1 SHIB Kaç Türk Lirası

1 SHIB kaç Türk Lirası merak eden yatırımcılar için aşağıda bulunan kısımda güncel kurdan hesaplamayı yapabilirler. 1 SHIB an itibariyle 0,00000719 cent değerine sahip. Aynı zamanda usdt yazan kısma tıklayarak istediğiniz para birimini seçebilirsiniz.

SHIB Coin Fiyat

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldüğü fiyata göre yüzde 300 bin kadar yükselen, yatırımcılar tarafından çok dikkat çeken ve hacim patlamaları yaşanan Shiba’nın 1,000,000,000,000,000 toplam arzı vardır. Geliştiriciler Toplam arzın yarısını Unıswap’a kitlediklerini ve kalan yarısını ise Ethereum’un kurucusu ve tasarlayıcısı Vitalik Buterin’e gönderdiklerini söylemektedirler. Şu sıralar ₺24,830,239,176 piyasa değeri ile 28. sırada bulunan SHIB Coin’in ulaşabildiği en yüksek fiyat $0.001936 cent’tir. Şu sıralar ise 0,00000719 cent civarlarında fiyatlanmaktadır.

Shiba Coin Nedir ve Nasıl Alınır?

SHIB coin almak istiyorsanız yerel ya da yabancı bir kripto borsasından, her hangi bir teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde SHIB alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde Shiba Inu alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap