1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tesla ve MicroStrategy Kripto Varlıklarını Raporlayacak!

Tesla ve MicroStrategy Kripto Varlıklarını Raporlayacak!

tesla ve microstrategy kripto varlıklarını raporlayacak

Tesla ve MicroStrategy kripto varlıklarını raporlayacak haberi kripto para piyasalarında canlanmaya neden oldu. Bloomberg daha önce kripto paraları bir varlık olarak kabul etmiş şirketlerin önemini ele aldığı bir makale paylaştı.

Bloomberg tarafından paylaşılan makale de özellikle Tesla ve MicroStrategy kripto varlıklarını raporlayacak başlığı dikkat çekiyor. Bu iki şirkete ek olarak Square’de kripto varlıklarını raporlayacaklar arasında yer alıyor.

Tesla ve MicroStrategy kripto varlıklarını raporlayacak bu iki şirket için süreç önümüzdeki hafta başlayacak. Square için ise raporlama sürecinin ağustos ayından olacağı ifade ediliyor. Uzmanlar bu raporlama olayına tepkili görünüyor. Bu raporlamanın fiyatları etkileyeceği öngörülüyor. Kripto paralar da ne yönlü bir harekete sebep olacağı ise yatırımcılar tarafından merak konusu olmaya başladı.

Tesla’nın Durumu! Tesla ve MicroStrategy Kripto Varlıklarını Raporlayacak!

Tesla daha önce yayınladığı ilk çeyrek raporuna göre kripto varlıklardan 128 milyar dolar kar elde ettiğini bildirmiş idi. Tesla’nın kurucusu Elon Musk’a göre bu olay kripto paraların bilinirliğini ve likiditesini göstermek için atılmış bir adım.

tesla ve microstrategy kripto varlıklarını raporlayacak

Tesla’nın hisse değeri 128 milyar dolarlık kripto para karına rağmen geriledi. Bu gerilemenin nedenleri arasında Tesla’nın Bitcoin de spekülatif hareketler yapması olarak ifade ediliyor. Bitcoin de yaptığı hareketlere ek olarak elektrikli araç pazarına dair paylaştığı verilerin de tutmadığı için Tesla hisselerinin gerilediği ifade ediliyor.

MicroStrategy’ın Durumu!

MicroStrategy şirketi Tesla’nın aksine Bitcoin’i tamamen girişimlerinin merkezine entegre etti. MicroStrategy satın alımları finanse edebilmek için Bitcoin tahvillerinin reklamını yapmaya başladı.

tesla ve microstrategy kripto varlıklarını raporlayacak

MicroStrategy’da, tüm süreç CEO Michael Saylor’un kişisel yönetimi altında hareket ediyor. MicroStrategy bugüne kadar kripto paralara 2,25 milyar doların biraz üzerinde para harcadı.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben Bahadır Bektaş. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. İlgi duyduğum kripto paralar ve teknolojileri hakkında araştırıp öğrendiklerimi siz değerli okurlarımız ile paylaşıyorum.

Yorum Yap