1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. TikTok’tan Kripto Para Yasağı!

TikTok’tan Kripto Para Yasağı!

TikTok'tan kripto para yasağı!

Bitcoin ve kripto para piyasasının birkaç aydır sıkıntı içinde olduğunu görebilmekteyiz. Piyasasın sık sık düşüşe geçmesi, yatırımcıların endişe havası içinde olması bunun bir nevi göstergesi olabilir. Çin, İngiltere gibi büyük devletlerin Bitcoin ve kripto paralara getirdiği düzenlemeler ve kısıtlamalar ile piyasa düşmeye devam etmektedir. Bu ülkelerin yanı sıra Çin merkezli sosyal medya devi TikTok’tan kripto para yasağı geldi.

Kripto para piyasasının başı bir türlü dertlerden kurtulmak bilmiyor. Geçtiğimiz hafta fazla enerji tüketiyor gerekçesiyle madencilik şirketlerini kapatma kararı alan Çin, 2 gün önce ise dünyanın en büyük borsası olan Binance’in ülkede yasaklanmasını sağladı. Kullanıcılar uygulamaya erişememekle birlikte VPN ile girildiği söyleyen bazı kesim mevcut. Aynı şekilde İngiltere Hükümetinin, gerekli izinlere sahip olmadığı gerekçesiyle Binance’in tüm işlemlerini askıya almıştı.

Kripto para piyasasına ardı arkası kesilmeyen kısıtlamalar ve yasaklara son olarak sosyal medya devi TikTok da dahil oldu. Son zamanların en popüler mobil uygulaması olan TikTok aynı zamanda Çin merkezlidir. Kullanıcılar eğlence içerikli videolar, fotoğraflar ve müzikler gibi değişik türde içerikler girebildiği bu platformda bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Bugün itibariyle alınan kararda kripto paralar ile ilgili her hangi bir içeriğin paylaşılmasının yasaklandığı söyleniyor. TikTok kullanıcıları kripto paralar ile ilgili attığı ya da atacağı her video, fotoğraf veya başka bir içerik sonucu o içeriğin kaldırılmasıyla karşı karşıya kalabilirler.

TikTok'tan kripto para yasağı!

Sosyal Medya Devi Tiktok’tan Kripto Para Yasağı

Bu sıralar kripto para piyasasının başı yasaklar ile dertte gibi gözüküyor. Sosyal medya devi TikTok, kripto paralar ile ilgili içeriklerinin paylaşılmasını yasaklaması ardından gündemde yankı uyandırmış durumda. Doge ve Shiba Inu gibi kripto paraların yükselişinde rol aldığı iddia edilen TikTok’ta bundan sonra böyle paylaşımlara müsaade edilmeyecek. Aynı zamanda hiçbir kripto para borsasından reklam almayacaklarını, bu tür içerikler ile karşılaşılmayacağını söylemektedirler. Büyük bir kitleye hitap eden TikTok, insanların yanlış yönlendirilmesini istememekte. Her hangi bir olabilecek Pump veya Dump durumunda insanların kötü durumda kalmamasını amaçlamaktadırlar.

TikTok yetkilileri bir açıklamayla duyurdukları ve bundan sonra kripto para ile ilgili içeriklerin yasak olduğunu belirtmektedirler. Bu kurallara uymayanları, kripto paralar ile içerik girenleri ve insanları yanlış yönlendirenleri tespit ettikleri an engelleyeceklerini, attıkları içeriklerin silineceğini ve hesaplarının bir süre askıya alınacağını söylemektedirler. Bu kuralları çiğnemeye devam etmeleri halinde hesaplarının kalıcı olarak engelleneceğini eklemektedirler.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap