1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Tüm Dünya’da Bitcoin Alımı Gerçekleşecek Kutlama

Tüm Dünya’da Bitcoin Alımı Gerçekleşecek Kutlama
+ -

Yakın zamanda Bitcoin hakkında ardı arkası gelmeden olumlu haberlerin gündeme düşmesi yatırımcıları mutlu etmeye devam ediyor. El Salvador resmi olarak BTC’yi tanıyan ilk ülkelerden biri olmasıyla tanınıyor. Ne kadar karşıt görüşte insanlar propaganda yapsa da bir o kadar destekçisi de fazla. Şimdi de BTC, yeni bir akımla yatırımcıların karşısına çıkıyor ve Tüm Dünya’da Bitcoin alımı gerçekleşecek kutlama haberleri yayılıyor.

El Salvador geçtiğimiz günlerde tartışmalara yol açtığı bu hamlesiyle birçok yatırımcının da dikkatini çekmiş ve resmi olarak 200 BTC satın aldığını belirttiği bir haberi de gündeme düşmüştür. Büyük bir ekonomiye sahip olmasa da ilerleyen süreçte diğer ülkeler için ilk adımı atmış olabilir. Bu sürecin nasıl ilerleyeceğini, BTC alımlarını sürdürüp sürdürmeyeceğini hep beraber göreceğiz. Bu haberin yanı sıra yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer konu ise adını bu alanda sıkça duyduğumuz firma MicroStrategy öncülüğünde geldi.

Tüm Dünya'da Bitcoin Alımı Gerçekleşecek Kutlama

MicroStrategy’den Yeni Bir Hamle: Tüm Dünya’da Bitcoin Alımı Gerçekleşecek Kutlama

MicroStrategy firmasını merak eden kullanıcılar için kısa bir özet geçecek olursak; iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler gibi birçok alanda hizmet sunan bir şirkettir. Kripto para alanında sıkça yaptığı alımlarla sevilen ve tanınan firmaların başında gelir.

MicroStrategy firmasının CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden yapmış olduğu gönderi birçok kişinin ilgisini çekmiş ve yeni bir akım oluşturabilmek için ön ayak olmuştur. Aşağıdaki görselde de yapılan ankette %83.9’luk bir evet oyunun hakim olduğu görülmektedir.

Tüm Dünya'da Bitcoin Alımı Gerçekleşecek Kutlama

Tarih 7 Eylül’ü gösteriyor, yani içeriğin yazıldığı gün olan bugün. Herkesin bu akıma ayak uydurup 30$’lık bir BTC alımı gerçekleştirmesi isteniyor özellikle de ülke ülke belirlenmiş saat sayesinde iyi bir alım baskısı oluşturulmak istenmiş. LA 9am, El Salvador 11am, London 5pm ve Türkiye için katılım yapmak isteyen kullanıcılarsa saat 19:00’da alım yapması gerekecek. Yatırımcıların ise en merak ettiği konu, bu akımın bir faydasının olup olmayacağı yönünde.

Bitcoin Fiyatı Artış Gösterir Mi?

Elbette, kesin bir yargıda bulunulması imkansız olsa da bu haberin oluşmasının ardından küçük bir yükselişin yaşandığını da görebiliriz. Yani bu akımın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi ve büyük kitlelere ulaşabilmesi sonucunda yatırımcıların hoşuna gidebileceği yükselişler görebilmek mümkün. 30$ küçük bir meblağ olsa da bu akıma ayak uyduracak büyük bir kitlenin varlığı sonucunda farklı durumlar oluşabilir.

Tüm Dünya’da Bitcoin alımı gerçekleşecek kutlama içeriğimize benzer içerikleri bizlere belirtebilirsiniz. Aynı zamanda bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap